

Суспільство
Оголосили перші подробиці головного фестивалю гік-культури Comic Con Ukraine
Наймасштабніший з проведених на Арт-заводі «Платформа» і найбільший український фест гік-поп-ком’юніті Comic Con Ukraine знову збирає любителів коміксів, манґи, манхви, аніме, ігор, фільмів, серіалів, косплею і к-поп.
Про це ШоТам повідомили організатори.
Cеред розваг: дефіле чотирилапих в костюмах відомих персонажів Dog Cosplay; перший живий виступ блогерки Eileen та багато іншого.
Хедлайнери
Хедлайнери першого дня Comic Con Ukraine 2021 – польський фольк-метал колектив Percival.
Вони взяли участь у створенні 9-и із 35-и саундтреків культової гри The Witcher 3: Wild Hunt. Та навіть сама назва гурту утворилась від імені персонажа з серії книг про «Відьмака» – гнома Персиваля Шуттенбаха.
Percival вперше виступлять в Україні з унікальним музичним шоу The Wild Hunt Live!
Їхні виступи – неймовірне атмосферне дійство з яскравими сценічними образами та винятковим звучанням.
Музиканти грають не лише на сучасних гітарах та барабанах, а й на інструментах, які вже давно стали історією – мандоліні, візантійській лірі, давулі, бодхрані, дарбуці і багатьох інших.
Саме 4 вересня всі відвідувачі Comic Con Ukraine зможуть почути незабутній саундтрек до гри Witcher 3: Wild Hunt та альбом Równonoc, який відзначили спеціальним призом Golden Record у Польщі (адже наклад платівки перевищив 15 000 примірників).
Музичний сюрприз
Музичний сюрприз Comic Con Ukraine 2021 – блогерка Eileen (Олена Андросова).
Вона робить неймовірні кавери українською мовою на композиції з серіалів «Відьмак», «Гра престолів», гри «Скайрім» та інших.
Пісні в її авторському перекладі стали справжніми хітами та сягають майже мільйону переглядів. Eileen настільки популярна в усьому світі, що відомий своїм «нявкаючим» треком Alugalug Cat південноафриканський артист The Kiffness запросив її до масштабного «Міжнародного симфонічного мешапу».
Під час нього музиканти з усього світу доповнили котячий хіт звуками віолончелі, укулеле, флейти, а також барабанами, гітарою, лоу-вістлом і вокалом. Олена стала єдиною українкою, запрошеною до співпраці.
На Comic Con Ukraine 2021 блогерка вперше виступить наживо зі своїм кавер-проєктом.
Cosplay- та Cover Dance-шоу
Cosplay- та Cover Dance-шоу із призом в 100 000 гривень.
Читайте також: Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають
Це ті розваги, без яких неможливо уявити конвенцію.
Учасники матимуть можливість не просто творчо реалізуватися, зачарувати публіку, але й позмагатися за звання кращого і призовий фонд. Прийом заявок відкрито до 1 серпня.
Найбільший гік-маркет
Найбільший гік-маркет Comic Con Ukraine зібрав майже 100 тематичних магазинів з усіх куточків України. Фестиваль підтримує вітчизняних хенд-мейд виробників, тому цього року для них виділено особливо багато місця.

На маркеті можна знайти вироби у стімпанк-стилі; світильники, розписані вручну; атрибутику для косплею; окуляри, як у Тоні Старка; чарівну паличку, як у Гаррі Поттера; прикраси, як у ельфійки Арвен; найбільший стенд колекційних фігур; комікси та артбуки українською та англійською мовами і багато іншого.
Dog Cosplay
Dog Cosplay: Comic Con Ukraine – цілковито територія pet-friendly!
Мета Dog Cosplay – не лише весело провести час із чотирилапими друзями й пройти червоною доріжкою, переодягнувшись разом із ними в улюблених героїв. Comic Con прагне привернути увагу людей до проблем безпритульних тварин.
Читайте також: «Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя
В пет-зоні кожен охочий може придбати яскравий одяг та іграшки для улюбленця, звернутись до послуг професійного грумера, поспілкуватися із зоопсихологом, отримати консультацію щодо адопції та забрати котика чи песика до себе, подарувавши тваринці дім. Взяти участь та дізнатися більше про правила Dog Cosplay можна за посиланням.
«Мама, посади дерево»
З 2021-го року Comic Con Ukraine починає співпрацю ще з однією благодійною ініціативою – проєктом «Мама, посади дерево», який займається посадкою дерев по всій Україні. Він має на меті виконання світового плану відновлення лісів. На Comic Con Ukraine кожен зможе придбати мерч проєкту, гроші з продажу якого підуть на посадку дерев. Ця ініціатива чудова ще й тим, що об’єднує родину за суспільно корисною справою і вчить дітей змалечку цінувати природні ресурси.

Арт-алея «Супергерої та сортування»
Арт-алея «Супергерої та сортування» від учасників Алеї Художників. Українська конвенція коміксів продовжить сортувати сміття в рамках співпраці з ГО «Україна без сміття».
Особливістю цьогорічної ініціативи стане збір коштів на потреби нової сортувальної станції. Для цього організатори залучають митців, які створять роботи на тему «Супергерої та сортування», що згодом втіляться в окремій лінійці мерчу.
Крім цього, кожен зможе навчитися правильно сортувати сміття, отримати консультацію від еко-волонтерів, а все, що буде відсортовано під час фестивалю, поїде на переробку.
Читайте також: Качова музика та вечори біля моря. Вісім фестивалів цього літа для справжніх музичних фанів
Окрім яскравих шоу, на фестивалі вас чекатимуть різноманітні фотозони, стенди кінодистриб’юторів, Алея Художників, фудкорти зі смачними стравами, зони, де кожен зможе пограти в настільні, LARP або ж відеоігри.
За минулі роки на Comic Con Ukraine встигли побувати такі зіркові гості, як Крістофер Ллойд, Денні Трехо, Джон Ріс Девіс, Брайан Декарт та Джон Ромеро.
Нагадаємо, в Україні започаткували мистецький фестиваль «Перезавантаження».
Суспільство

Андрій Бурахович понад 11 років ремонтує автомобілі для українських військових у київському автосервісі «Всюдихід». З початку повномасштабного вторгнення на СТО обробили понад 20 тисяч замовлень на ремонт техніки для фронту. За свою діяльність волонтер у 2025 році отримав відзнаку «Варті» від «Нової пошти».
Про це повідомили в «Новій пошті».
Як на СТО допомагають військовим
До повномасштабного вторгнення на СТО Андрія обслуговували близько сотні військових автівок на рік. Після лютого 2022-го — рахунок іде на тисячі. За словами Андрія, лише за останні три роки на станції виконали понад 20 тисяч ремонтних замовлень.
«Паралельно — постійні відправки запчастин на фронт. Навіть зараз спілкуюсь із вами й шукаю кардан на пікап L200, щоб завтра був уже в Покровську. І так зранку до ночі. На всі напрямки їдуть якісь запчастини й витратні матеріали. Крім того, з 2022 року ми пригнали для війська з-за кордону більш як пів тисячі машин», — розповів чоловік.


У сервісі працює команда з 10-12 спеціалістів. Вони ремонтують техніку, що побувала під обстрілами, пошкоджена уламками або знесилена фронтовими умовами. Через попит і навантаження станцію довелося розширити. Нині 80% усіх робіт — це автомобілі для військових. Йдеться не лише про капітальні ремонти, а й про обслуговування після сотень тисяч кілометрів, зокрема техніки, пригнаної з-за кордону.
Наразі в черзі на обслуговування понад 60 машин. Переважно це складні випадки, які вимагають повного розбору та зміцнення техніки. Випадків, коли достатньо було замінити мастило й фільтри, чоловік майже не пригадує.
«Переповнюють емоції, коли ти вкладаєш в автомобіль душу, віддаєш його військовим, які боронять нашу землю, а вони потім надсилають тобі відео з подякою. Хоча самі ризикують життям на передовій. Моя величезна мотивація — це постійне спілкування з хлопцями та дівчатами із Сил оборони України», — каже Андрій Бурахович.

Читайте також: «Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»
Досвід перегонів
Автомобілі — давнє захоплення Андрія. Багато років він брав участь у трофі-рейдах — змаганнях на бездоріжжі. Умови на цих перегонах схожі на ті, в яких працюють військові машини: болотистий ґрунт, лісосмуги, розбита технікою земля. Андрій зазначив, що такий досвід допомагає йому в роботі.
«Я прекрасно розумію ціну помилки і яку відповідальність несу під час ремонту автомобіля. Коли, умовно, недокручена гайка або вчасно не замінена запчастина можуть призвести до трагедії. Завдяки досвіду у трофі-рейдах мені вдається якісно ремонтувати автомобілі для військових тепер. На жаль, в Україні досі поширена проблема шарлатанів і неякісних ремонтів. Боляче бачити, як близькі військових уже витратили купу грошей на автосервісах, а я помічаю, скільки всього треба переробити», — поділився волонтер.

Підтримка від українців
Під час збору коштів на машини та деталі Андрію допомагають друзі, партнери, клієнти, підписники, учасники офроуд-спільноти.
Цьогоріч за підтримку військових він отримав волонтерську відзнаку «Варті». За нього проголосували близько 1500 людей. Андрію вручили нагороду у його автосервісі.
«На війні багато моїх друзів, усі куми. Вони там, а я тут — роблю все що можу. І за свою роботу мені не соромно. Хочу, щоб війна закінчилась на наших умовах, щоб всі наші військові поверталися додому живими, щоб Росія заплатила за зло, понівечені людські долі та загублені життя. Якось я викладав у соцмережах малюнок, де Росія просто у вигляді океану — тобто її нема. Ось це моя мрія», — розповів Андрій.

Раніше ми писали про те, як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік.
Фото: «Нова пошта», Андрій Бурахович
Суспільство

Мешканці одного з будинків у Галицькому районі Львова облаштували у дворику ліфт для свого сусіда, який живе на третьому поверсі та пересувається на кріслі колісному.
Про це повідомили у спільноті «Так люблю той Львів, що бракує ми слів».
Ініціативу львів’ян підтримало місто. І хоча всередині будинку встановити ліфт було неможливо, його змогли прибудувати у дворику. Тепер у мешканця, який пересувається на кріслі колісному, є можливість самостійно виходити з дому.
Зовнішній ліфт встановлюють переважно у тих випадках, коли технічні особливості будівлі не дозволяють облаштувати його всередині. Це характерно насамперед для старих житлових будинків.
У таких будівлях сходові клітки зазвичай занадто вузькі для монтажу шахти, а встановлення ліфта всередині вимагало б значного втручання в опорні конструкції. Це не лише ускладнює процес з технічного боку, але й значно підвищує витрати на реконструкцію.
Читайте також: У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка «Так люблю той Львів, що бракує ми слів»
Суспільство

У Києві наповнюють Мапу доступності — онлайн-інструмент, що допомагає жителям столиці орієнтуватися у безбар’єрності міських об’єктів. Наразі на платформі додали інформацію про понад 1 500 будівель і закладів.
Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та відповідальна з питань безбар’єрності в місті Марина Хонда.
Що додали на мапу
На платформу внесли дані про такі об’єкти:
- навчальні та медичні заклади;
- житлові будинки;
- укриття;
- органи державної влади;
- об’єкти культури;
- комунальні організації;
- ЦНАПи;
- заклади соціальних послуг;
- торгові центри;
- банки.
Читайте також: У Києві представили безбар’єрний маршрут на 12,5 км: де його створять
Ресурс містить інформацію про наявність пандусів, тактильних та акустичних засобів, підіймачів, паркомісць для людей з інвалідністю тощо.
Користувачі можуть відфільтрувати об’єкти за категорією (наприклад, галузь охорони здоров’я чи послуг) і за типом доступності. Кожна позиція має адресу, години роботи, контактний телефон та опис засобів доступності.
Зараз Мапа доступності перебуває на етапі тестування. Її продовжують наповнювати новими даними як від муніципальних, так і від приватних закладів. Також триває перевірка актуальності вже наявної інформації.
Нагадаємо, що в Києві створять мікроклініку з протезування за підтримки Франції.
Фото обкладинки: Unsplash