

Суспільство
Оголосили переможців конкурсу «Допомога хвостикам 2021»: волонтери розповіли, на що витратять грант
Цьогоріч у конкурсі «Допомога хвостикам 2021», який щорічно проводить команда HOSTiQ.ua, взяли участь 33 проєкти з 14 областей України – найбільше балів отримали харківські волонтери, які понад 10 років опікуються долею безпритульних собак і котів.
Про це пише AIN.UA.
Проєкт переможців під назвою «Дай лапу, друг!» об’єднав Харківський міський благодійний притулок для тварин «Дружок» та громадську організацію «Біле Ікло».
Переможці отримають $1000.
Серед переможців – харків’янка Тетяна Дюбко, яка очолює міський благодійний притулок для тварин «Дружок» і громадську організацію «Біле Ікло» та опікується двома мініпритулками для тварин, що у селі Ржавець та селищі Високий.
Заради тварин жінка з чоловіком у 2016-му продали чотирикімнатну квартиру у центрі міста і переїхали у недобудований будинок у передмісті.
Мріяли облаштувати тут все так, щоб було зручно і комфортно їхнім улюбленцям — 20 котикам та 10 собачкам, більшість з яких вони підібрали на вулиці.
Читайте також: Як у львівській ветклініці рятують вуличних чотирилапих (ВІДЕО)
Любов до тварин, говорить Тетяна, в їхній родині виховувалась змалечку. Бабуся Галина Юхимівна, яка працювала лікарем-інфекціоністом, постійно підбирала на вулиці котиків та песиків, що потребували допомоги, та лікувала їх.
На виграні кошти від HOSTiQ.ua переможці організували нотаріальне переоформлення будинків, щоб їх можна було використовувати як притулки, та облаштовують їх для тварин.
Читайте також: Хіти 90-х і парад з чотирилапими. Як Україна відзначить День Незалежності
Завдяки цьому будуть врятовані від евтаназії понад 50 безпритульних собак. У перспективі площа будинків і земля дозволяють прийняти більшу кількість безпритульних тварин.
Нагадаємо, активісти UAnimals врятували качку зі столичного паба.
Як ми повідомляли раніше, президент підписав Законопроєкт 2351: що це означає для Хореки?
Головне фото: ain.ua.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України