Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Президент підписав Законопроєкт 2351: що це означає для Хореки?

Опубліковано

6 серпня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону №2351, який буде введений в дію через три місяці після його опублікування.

Закон впроваджує нові норми утримання тварин та поводження з ними.

За закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу» №2351 проголосували 285 народних депутатів України.

Законопроєкт вносить понад 60 нових зоозахисних та екологічних норм в 11 чинних законодавчих актів, що удосконалюють механізми чинного законодавства. Окрім посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, заборони евтаназії безпритульних тварин та комерційного фотографування з ними, документ забороняє ряд інших дій, які стосуються діяльності кафе, ресторанів, готелів, ТЦ.

Зокрема:

  • насильно годувати тварин, крім годування з лікувальною чи профілактичною метою, зокрема, забороняється здійснення діяльності з розведення та вирощування гусок та качок для отримання фуа-гра;

Що означатиме, що функціонування ферм з виробництва фуа-гра на території України є незаконним. Адже отримання цього продукту можливе лише шляхом насильницької відгодівлі. Нагадаємо, що виробництво фуа-гра давно поза законом у багатьох країнах світу саме через жорстоке поводження з тваринами. Кадри з української ферми фуа-гра, оприлюднені раніше Відритими клітками можна переглянути тут.

  • дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;

Зараз, на жаль, такі дії періодично практикуються навіть мережами супермаркетів.

  • утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги та до Списку II Бернської конвенції;

Випадки нападів на гостей закладів розлючених і виснажених тварин, які мали б їх розважати, а також звернення небайдужих громадян з проханням позбавити горе-власників права володіти твариною трапляються в Україні досить часто. Тепер такі розваги поза законом.  

  • використовувати тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування;

На сайті Верховної Ради зазначається, що закон спрямований на впровадження європейських гуманних цінностей та стандартів щодо тварин та приведення законодавства України у відповідність до Директив Європейського Союзу.

Читайте такожЦитати Франка та Костенко на футболках. Історія бренду Marmurstore, який просуває українську культуру через мерч

«Прийняття Законопроєкту 2351 це —  необхідний крок для впровадження базових європейських гуманних цінностей та стандартів стосовно тварин та удосконаленню захисту тварин від жорстокого поводження. Нарешті депутати IX скликання продемонстрували кращі результати у захисті довкілля і тварин, а отже моральності та людяності, аніж їх попередники та підтримали пропоновані Проєктом Закону № 2351 зміни» — заявляє Катерина Бєлкіна, голова ГО «Відкриті клітки Україна».

Нагадаємо, у Києві відбудеться благодійний «Хвостатий забіг» із чотирилапими улюбленцями.

Як ми повідомляли раніше, на Київщині відкрили притулок для ведмедів «Біля скеля»

Головне фото: glavcom.ua.

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

Суспільство

У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

Опубліковано

На перетині просп. Валерія Лобановського і вул. Володимира Брожка облаштували новий регульований безбар’єрний наземний пішохідний перехід.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Новий наземний перехід дублює підземний.

Фахівці Центру організації дорожнього руху встановили пристрої звукового оповіщення, чотири транспортних і шість пішохідних світлофорів. З огляду на складну ситуацію з електроенергією, світлофори оснастили резервним живленням.

Читати також: Місця для паркування в Києві можна взяти в оренду через онлайн-аукціони: як це працює

Також на перехресті встановили детектори транспорту. За допомогою них можна буде змінювати програми роботи світлофорів залежно від інтенсивності трафіку, щоб зменшити дорожні затори.

Крім цього, комунальники знизили бордюри, облаштували тактильну плитку, заасфальтували тротуар і проїжджу частину, нанесли відповідну розмітку.

Нагадаємо, що Київщина отримає 19 когенераційних установок для безперебійного постачання електроенергії.

Фото: КМДА.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології1 тиждень тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: