

Суспільство
Оголосили нову хвилю на отримання міні-грантів Meet and Code 2021
ГУРТ оголосив ІІ хвилю реєстрації заявок на отримання міні-грантів Meet and Code 2021.
«Наші експерти розпочали аналізувати надіслані заявки І хвилі, і вже у захваті від ваших ідей!», – йдеться у повідомленні.
Організатори очікують на заявки від організацій громадянського суспільства на отримання міні-грантів розміром 9000 грн для проведення онлайн-подій, що популяризують новітні технології.
Продемонструвати, наскільки цікавим є цифровий світ та надихнути дітей і молодь на його вивчення – головна мета європейської ініціативи Meet and Code, яка впроваджується в Україні Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки SAP.
Дедлайн другої хвилі прийому заявок – 20 серпня 2021 р.
Як подати заявку?
Заявки можуть подавати благодійні організації та громадські об’єднання, внесені у реєстр неприбуткових організацій України.
Подавати заявки потрібно в електронному вигляді українською мовою за посиланням.
Розмір кожного окремого міні-гранту – 9000 гривень. Кожна організація може подати декілька заявок і отримати до 3-х міні-грантів.
Читайте також: Цитати Франка та Костенко на футболках. Історія бренду Marmurstore, який просуває українську культуру через мерч
У 2021 році на грантову підтримку зможуть претендувати винятково події, заплановані в онлайн-форматі.
Організації можуть отримати 50% знижку на сервіси Zoom, а також скористатися онлайн рішеннями, які пропонують Google та Microsoft.
Цього року події мають відбутися у період між 8 вересня та 31 жовтня 2021 року.
Критерії відбору поданих заявок
- Кожна подія має стосуватися теми технологій або кодування. Незалежно від формату – хакатон, семінар, лекція, конкурс, ніч кодування, курси робототехніки тощо – подія має зосереджуватися на програмуванні та/або цифрових технологіях;
- Кожну подію мусить відвідати щонайменше 10 дітей та/або молодих людей віком від 8 до 24 років;
- Заходи, проведені в межах ініціативи Meet and Code, повинні бути безоплатними для учасників.
Хто впроваджує ініціативу Meet and Code
Ініціатива Meet and Code розроблена Haus des Stiftens gGmb та проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.
ГУРТ – інноваційний акселератор суспільних перетворень, що понад 25 років прискорює суспільні трансформації в Україні завдяки ефективному впровадженню інноваційних проектів та обслуговуванню агентів змін, розвиваючи їхній потенціал та максимізуючи вплив.
Нагадаємо, оголосили конкурс грантів на підтримку регіональних ініціатив активістів і журналістів.
Як ми повідомляли раніше, молодь Харкова запрошують до участі в інноваційній програмі UPSHIFT.
Головне фото: gurt.org.ua.
Суспільство

У міському застосунку «Київ Цифровий» запустили нову функцію «Адопція тварин», яка об’єднує київські притулки та допомагає знаходити домівки для тварин. Користувачі вже можуть переглядати фото й описи тварин, додавати їх до списку обраного та ділитися картками у соцмережах.
Про це повідомили в КМДА.
Як працює новий сервіс
Нова послуга доступна у розділі «Міські сервіси» після оновлення застосунку. Щоб подати заявку на адопцію, користувачі обирають тварину, натискають кнопку «Запропонувати дім», а далі чекають на зв’язок із опікуном упродовж п’яти днів. Передача тварин відбувається за правилами конкретного притулку.
Користувачі можуть не лише шукати тварин для себе, а й ділитися картками улюбленців з друзями й родичами, натиснувши кнопку «Поділитися».
Читайте також: На Київщині врятували кота, який дві доби не міг самостійно злізти з дерева (ВІДЕО)
Опікуни та притулки, які прагнуть долучитися до ініціативи, можуть пройти реєстрацію та додати своїх підопічних у застосунок.
«За статистикою, у притулках Києва та області проживає понад сім тисяч тварин. Значна частина цих тварин втратила своїх господарів через війну або була евакуйована з прифронтових територій. Тож місто продовжує активно працювати над розв’язанням питання безпритульних тварин. Новий сервіс у “Київ Цифровому” стане зручною платформою пошуку люблячих родин для собак і котів», — зазначив директор Департаменту захисту довкілля КМДА Олександр Возний.
Нагадаємо, що майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень.
Фото обкладинки: сайт КМДА
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий рейс швидкісного поїзда Інтерсіті №755/756 за маршрутом Київ – Луцьк – Київ. Потяг курсуватиме 17 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
- Відправлення з Києва о 07:21, прибуття до Луцька о 13:00;
- зворотний рейс з Луцька о 16:29, прибуття до Києва о 22:17.
Потяг зупинятиметься на станціях Фастів, Бердичів, Полонне, Шепетівка, Славута, Кривин, Здолбунів, Рівне та Ківерці.
Маршрут обслуговуватиме двоповерховий електропоїзд Skoda, який має вагони першого та другого класів, а також вагон-буфет.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» призначила додаткові рейси потяга Київ – Одеса до Великодня.
Раніше ми писали, що у Софії Київській відсвяткують Великдень: програма масштабного заходу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Герцог Сассекський і засновник «Ігор Нескорених» принц Гаррі вперше приїхав до України й провів день у Superhumans Center — клініці, що займається реабілітацією військових і цивільних, які постраждали внаслідок війни.
Про це повідомили в Superhumans Center.
Під час візиту принц Гаррі зустрівся з учасниками «Ігор Нескорених» різних років, а також з одним із наймолодших пацієнтів центру — 10-річним Романом Олексівим. Він поспілкувався і з британським волонтером Едді, який проходить відновлення після поранення в Україні.
Принц відвідав операційну, де проводили складну операцію з відновлення слуху одному з ветеранів. У Superhumans зазначають, що цей візит — ще один крок до зміцнення співпраці з «Іграми Нескорених». Раніше центр уже відвідував СЕО Invictus Games Foundation Домінік Рід на запрошення української команди.
Читайте також: Кіт Степан приєднався до ФК «Шахтар» та розігрує призи на збір для Третьої штурмової бригади
Принц Гаррі відвідав Superhumans!🇺🇦🤝🇬🇧 Засновник Invictus Games вперше відвідав Україну та провів день із суперами й учасниками Ігор Нескорених різних років. Серед важливих зустрічей — знайомство з британським волонтером Едді, який після поранення проходить відновлення саме в Україні та одним з наймолодших суперів — 10-річним Романом Олексівим ❤️🩹 Перше знайомство герцога Сассекського зі збірною Ігор Нескорених, серед яких були 8 суперів, відбулося у лютому на змаганнях Invictus Games у Ванкувері та Вістлері. Тоді Принц приділив особливу увагу українській збірній. А фото, де він поправляє прапор України суперу Олексію Притулі після спуску на лижах, а також носить патч, подарований Євгеном Тюріним, облетіли весь світ. Візит включав також відвідини операційної, де саме проводили складну операцію з відновлення слуху одному з ветеранів. До речі, це не перша взаємодія Superhumans з Invictus. Торік, на запрошення Invictus Games: Team Ukraine, центр відвідав СЕО Invictus Games Foundation — Домінік Рід. Переконані, що цей візит не лише увійде в історію, а й стане основою ще більш тісної співпраці України та Invictus Games.
Опубліковано Superhumans Center Четвер, 10 квітня 2025 р.
Це не перша зустріч герцога Сассекського з українською збірною «Ігор Нескорених». Уперше вона відбулася цьогоріч у лютому під час змагань у Ванкувері та Вістлері.
«Тоді принц приділив особливу увагу українській збірній. А фото, де він поправляє прапор України суперу Олексію Притулі після спуску на лижах, а також носить патч, подарований Євгеном Тюріним, облетіли весь світ», — написали в центрі.

Нагадаємо, що німецький дизайнер вшанував пам’ять української художниці та бойової медикині Маргарити Половінко.
Фото: Superhumans Center