

Суспільство
Оголосили конкурс міні-грантів для проведення подій, що популяризують новітні технології
Організації громадянського суспільства (ОГС) можуть подавати заявки на отримання міні-грантів для проведення подій, що популяризують новітні технології.
Про це пише Гурт.
Продемонструвати, наскільки цікавим є цифровий світ та надихнути дітей і молодь на його вивчення – головна мета європейської ініціативи Meet and Code, яка впроваджується в Україні Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки SAP.
Дедлайн першої хвилі подачі заявок– 30 липня 2021 року.
Заявки можуть подавати благодійні організації та громадські об’єднання, які внесені у реєстр неприбуткових організацій України. Подавати заявки потрібно в електронному вигляді українською мовою за посиланням.
Розмір кожного окремого міні-гранту – 9000 гривень. Кожна організація може подати декілька заявок і отримати до 3-х міні-грантів.
У 2021 році на грантову підтримку зможуть претендувати винятково події, заплановані в онлайн-форматі. ОГС можуть отримати 50% знижку на сервіси Zoom, а також скористатися онлайн рішеннями, які пропонують Google та Microsoft.
Цього року події мають відбутися у період між 8 вересня та 31 жовтня 2021 року.
Критерії відбору поданих заявок:
- · кожна подія має стосуватися теми технологій або кодування. Незалежно від формату – хакатон, семінар, лекція, конкурс, ніч кодування, курси робототехніки тощо – подія має зосереджуватися на програмуванні та/або цифрових технологіях;
- · кожну подію мусить відвідати щонайменше 10 дітей та/або молодих людей віком від 8 до 24 років;
- · заходи, проведені в межах ініціативи Meet and Code, повинні бути безоплатними для учасників.
Читайте також: «Це як термометр для добробуту». Як у Кременчуці почали визначати Індекс благополуччя молоді
Усім ОГС-аплікантам перед поданням заявки потрібно зареєструватися на порталі TechSoup Україна. Для реєстрації на сайті Meet and Code слід використати ключ доступу який надається на порталі TechSoup в обліковому записі організації. Інструкція за посиланням.
Організаціям, які реєструвалися на сайті Meet and Code раніше, але не мають облікового запису на порталі TechSoup Україна, потрібно створити новий обліковий запис.
Нагороди Meet and Code
Цього року Meet and Code вчергове нагородить найкращі події та продемонструє їхні результати широкій аудиторії. Нагороди вручатимуть у п’яти категоріях:
- · Girls do IT! (Дівчата програмують)
- · Diversity (Різноманіття)
- · Code for the planet (Кодуй для планети)
- · Сommunity (Громада)
- · Code for Europe (Кодуй для Європи)
Після проведення події ви обираєте категорію, яка відповідає вашій події.. Журі відбере фіналістів і переможців у кожній категорії.
Детальніше про категорії тут.
Організації, що посядуть перші місця у категоріях на загальноєвропейському конкурсі, отримають винагороду в розмірі 2000 євро.
Хто впроваджує ініціативу Meet and Code
Ініціатива Meet and Code розроблена Haus des Stiftens gGmb та проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.
Читайте також: «Індекс допомагає молоді бути почутою». Як завдяки опитуванню змінюються українські міста
ГУРТ – інноваційний акселератор суспільних перетворень, що понад 25 років прискорює суспільні трансформації в Україні завдяки ефективному впровадженню інноваційних проектів та обслуговуванню агентів змін, розвиваючи їхній потенціал та максимізуючи вплив. З 2016 року Ресурсний центр ГУРТ у партнерстві з TechSoup реалізовує Програму технологічної підтримки НПО України (TechSoup Україна), яка пропонує неприбутковим організаціям програмне забезпечення відомих ІТ-компаній на пільгових умовах.
Нагадаємо, оголосили конкурс «Мости співпраці: вирішення проблем громад на кордоні з ЄС».
Як ми повідомляли раніше, оголосили гранти для громад Приазов’я на захист навколишнього середовища.
Головне фото: gurt.org.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ