Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили конкурс для українців, які хочуть створити свій стартап

Опубліковано

Відкрито реєстрацію на конкурс AllStartup Weekend, участь в якому надає активним українцям можливість створити свій бізнес.

Про це ШоТам повідомили організатори конкурсу AllStartup Weekend.

Зазначається, що найбільш талановиті учасники зможуть пройти 6-місячну програму, де будуть об’єднані у команди (будуть сформовані стартапи). Менторська підтримка під час програми допомагає молодим компаніям розробити бізнес-модель та підготуватися до інвестицій на ранній стадії.

За результатами відбору стартапи отримають інвестиції від 100 тисяч євро. Українці, які пройшли програму, створили вже понад 40 стартапів. Із них 6 отримали інвестицій на загальну суму біля мільйона євро.  

Про конкурс

Конкурс AllStartup Weekend проводиться у форматі хакатону – заходу, під час якого фахівці з різних областей об’єднуються у команди та вирішують певні завдання протягом обмеженого терміну. Його організовує іспанський інкубатор талантів Demium, який спеціалізується на інвестуванні підприємців (інвестиції на стадії до організації команди (pre-team) або до виникнення ідеї (pre-idea). З 2020 року ним було створено інвестиційний фонд на €50 млн з метою полегшити для стартапів доступ до фінансів та прискорити їхнє зростання.

Участь у конкурсі надає можливість індивідуальним підприємцям і технічним спеціалістам стати співзасновниками стартапу, в якому вони зможуть реалізувати свій потенціал. Люди, які мають власну ідею для бізнесу, отримають шанс створити команду, щоб побудувати свій бізнес.  

Упродовж 2021 року за допомогою конкурсу українці створили низку стартапів. Із них 6 вже отримали інвестиції.

Як взяти участь?

Зареєструватись для участі у конкурсі можна через лінк.

Крайній термін подання заявок – 28 січня 2022 року.

Процес відбору складатиметься з серії інтерв’ю з командою Demium в онлайн та  офлайн режимі. До участі в конкурсі запрошуються як індивідуальні кандидати, так і команди. З індивідуальними кандидатами, які хочуть створити новий проєкт або долучитися до існуючої команди, буде обговорений їхній бекграунд, попередній досвід, готовність створити власну компанію. Кожна команда буде оцінюватися на основі її  складу, ідеї, прогресу та спроможності створити продукт, який відповідатиме попиту на ринку. 

Читайте також: Український стартап для рекламістів залучив $1,5 млн

Найкращі кандидати візьмуть участь у триденному AllStartup Weekend. Під час воркшопів його учасники здобудуть навички з формування бізнес-плану та його реалізації. Індивідуальним учасниками допоможуть сформувати команди. За підтримки менторів кожна команда презентує свій проєкт представникам Demium.

Читайте такожУкраїнський стартап MaxAh розробляє найпотужнішу батарею у світі

Переможці AllStartup Weekend візьмуть участі у 6-місячній інкубаційній програмі, яка проводитиметься в онлайн та офлайн режимі.

Довідка

Demium – іспанський інкубатор, що працює разом із компанією-інвестором та інвестує у таланти, заснований у 2013-го року. Його метою є підтримка найкращих професіоналів у реалізації їх успішних проєктів з виключно цифровою та технологічною складовою. У листопаді 2020-го року розпочала роботу компанія з управління активами Demium з першим фондом у розмірі 50 млн євро для інвестування у більш ніж 75 стартапів на рік на ранній стадії розвитку (pre-seed / seed). Demium – один із найбільш активних венчурних фондів Європи, що вже проінвестував у такі українські стартапи як Recoshelf, elKYC, DrugCard, Beholder та Clean Drops. Компанія представлена у п’яти країнах: Іспанії, Португалії, Греції, Україні та Польщі.

Нагадаємо, український стартап Deus Robots, що створює роботів-cортувальників, залучив $5 млн інвестицій.

Як ми повідомляли раніше, український стартап Awesomic залучив $2 млн інвестицій.

Суспільство

Українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР

Опубліковано

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.

Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».

Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.

«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.

Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:

«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».

На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.

Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»

Читати далі

Суспільство

В Україну повернулася річна антарктична експедиція: їхні наукові досягнення (ФОТО)

Опубліковано

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Унікальні дослідження науковців

Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:

  • вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
  • вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
  • вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.

Повернення додому

Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.

«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.

Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.

Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» призначила до Великодня додатковий потяг Київ – Львів – Київ

Опубліковано

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.

Про це повідомили в УЗ.

18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:

  • відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
  • зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.

Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес1 день тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство3 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство4 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...