Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили гранти на розширення взаємодії з громадянським суспільством у Східному партнерстві

Опубліковано

Партнерство «Відкритий уряд» оголошує конкурс на отримання грантів двох категорій: на розширення взаємодії з громадянським суспільством та на розробку інновацій для підтримки онлайн-інструментів, спрямованих на підвищення рівня підзвітності урядів. Заявки приймаються до 9 липня 2021 року.

Про це пише Гурт.

Категорії грантів

Партнерство «Відкритий уряд» оголошує конкурс на отримання грантів двох категорій:

  • Категорія 1: гранти на залучення громадянського суспільства з акцентом на використання платформи OGP для розширення взаємодії з громадянським суспільством і побудови міжгалузевих партнерств у сферах доброчесності, боротьби з корупцією, надання державних послуг, правосуддя, реагування на COVID-19 та посткризового відновлення, а також громадського простору;
  • Категорія 2: гранти на інновації для підтримки розробки або тиражування онлайн-інструментів і платформ, додаткового захисту і стратегій взаємодії, що дозволяють громадянському суспільству або громадянам вимагати від своїх урядів більшої підзвітності.

Читайте такожВзуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло

Цей конкурс оголошується в рамках програми EU for Integrity для Східного партнерства, що фінансується Європейським Союзом і реалізується спільно Партнерством «Відкритий уряд» та Антикорупційною мережею ОЕСР.

Про діяльність «Відкритого уряду»

Діяльність Відділу підтримки Партнерства «Відкритий уряд» спрямована на підтримку урядів і громадянського суспільства в країнах-членах, у тому числі в регіоні Східного партнерства, з метою вдосконалення процесу співтворення планів дій і виконання зобов’язань на національному або місцевому рівні з потенційно високим впливом, який може призвести до підвищення рівня прозорості урядів та їх підзвітності, зміцнення участі громадян і чуйності урядів.

В кінці 2020 року Партнерство «Відкритий уряд» (OGP) розпочало співпрацю з Європейською комісією і Антикорупційною мережею ОЕСР (OECD ACN) в рамках багаторічної ініціативи EU for Integrity, спрямованої на надання допомоги країнам Східного партнерства в запобіганні та боротьбі з загрозами для верховенства права, підтримці реформ сектору правосуддя, підвищенні доброчесності при наданні державних послуг та проведенні реформ державного управління – у сферах, які вже є частиною національного діалогу OGP в більшості країн регіону.

Читайте такожТест: Чи дружите ви з українською Конституцією?

Це буде досягнуто шляхом вдосконалення існуючих механізмів підтримки, доступної цим країнам, за допомогою розширеної технічної допомоги, що надається разом з відповідними партнерами, надання консультаційних послуг для підтримки та розробки процесів, регулярного обміну досвідом і знаннями (як щодо вдосконалення процесу співтворення, так і у конкретних тематичних напрямках політики), а також за допомогою надання малих грантів для побудови партнерств, підтримки впровадження реформ та цифрових інновацій у відкритому уряді.

Управління цими грантами здійснюватиметься Відділом підтримки OGP. Грантові контракти будуть підписані між Відділом підтримки OGP і бенефіціарами. Бенефіціари співпрацюватимуть з урядовою контактною особою, групами громадянського суспільства, які беруть участь в процесі OGP, і/або координаційною радою/багатостороннім форумом (MSF) під час проведення заходів, пов’язаних з цими грантами.

Як подати заявку?

Детальна інформація про процес подання заявок та терміни для кожної категорії грантів розміщена тут.

Заявки (заповнені форми Application Form та Budget Form, які можна завантажити тут) слід надсилати електронною поштою на адресу: eap@opengovpartnership.org, не пізніше 9 липня 2021 року, 23:59.

Питання та уточнення прийматимуться до 2 липня 2021 року, 23:59.

У разі виникнення додаткових питань щодо процесу подання заявок або конкурсу, приєднуйтесь до орієнтаційної сесії 2 липня о 15:00 українського часу (буде надано синхронний переклад між англійською та російською мовами).

Реєстрація на сесію відкрита тут.

Нагадаємо, на Прикарпатті стартував літній ґрантовий сезон від Urban Space 100.

Як ми повідомляли раніше, підприємці-початківці з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн.

Головне фото: euneighbours.eu.

Суспільство

У Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів

Опубліковано

20 квітня у Національному заповіднику відбудеться офіційне відкриття соціального проєкту “Великодні вихідні” за участі генеральної директорки Національного заповідника “Софія Київська” Нелі Куковальської.  

Про це повідомляє МКІП.

Про виставка

Учасники події матимуть нагоду насолодитись відкриттям Великодньої інсталяції, створеної запрошеними флористами на майстер-класі під керівництвом Олени Дрючан.

Унікальну лекцію прочитає протоієрей Георгій Коваленко.

Майстри працюватимуть над створенням конструкції 18-19 квітня, а 20 квітня відвідувачі зможуть спостерігати цей витвір справжнього мистецтва.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Про Софію Київську

Собор святої Софії — Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський собор — християнський собор в центрі Києва, пам’ятка української архітектури та монументального живопису другого десятиріччя 11 ст. (1011-1018), одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії.

Нагадаємо, що Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам.

Також ми повідомляли, що стартує відбір до української збірної на Ігри Нескорених 2025.

Фото: Софія Київська

Читати далі

Суспільство

Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

Опубліковано

18 квітня перших 13 українських захисників із ампутаційними пораненнями вирушили до військового шпиталю Берліна на встановлення сучасних інноваційних протезів.

Про це повідомив мер Києва.

фото: Віталій Клічко

Разом з військовими поїхали 6 київських спеціалістів-протезистів, які будуть навчатися в Німеччині сучасним методам протезування. Після повернення вони працюватимуть у новому Центрі протезування військових, який створюється на базі міської лікарні №12 разом з німецькими експертами.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Відзначимо, що в березні, під час візиту до Києва, німецькі фахівці підтвердили готовність забезпечити протезуванням у Берліні 60 українських військових.

Нагадаємо, що в окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили.

Також ми повідомляли, що в Україні вийде фільм про 3ОШБ.

Фото: Віталій Клічко

Читати далі

Суспільство

Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам

Опубліковано

У межах ініціативи Першої леді України Олени Зеленської з реформування системи шкільного харчування було підготовлено збірник рецептур страв для харчування дітей у закладах освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, а також у закладах соціального захисту.

Про це повідомляють на платформі Знаїмо.

Про збірку

У збірнику рецептур страв, який було підготовлено в рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської з реформування системи шкільного харчування, представлені як традиційні українські страви, так і популярні страви міжнародної кухні, включаючи зразки шкільного меню європейських країн.

Читати також: В Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини

Зокрема, у збірнику пропонується понад 80 альтернативних страв без лактози та глютену, а в кожній технологічній карті вказано наявні алергени. Всього страв в книзі – 621.

“Вкотре наголошую: ця чудова, зрозуміла й докладна книжка – допомога і натхнення для тих, хто готує шкільні обіди й годує дітей щодня. Вона є дуже корисною базою та підказкою, але ніхто нікого не примушує готувати виключно за цими рецептами”, – наголошують в анонсі.

Нагадаємо, що на Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю.

Також ми повідомляли, що український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції.

Фото: Знаїмо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: