

Суспільство
Оголосили гранти на розширення взаємодії з громадянським суспільством у Східному партнерстві
Партнерство «Відкритий уряд» оголошує конкурс на отримання грантів двох категорій: на розширення взаємодії з громадянським суспільством та на розробку інновацій для підтримки онлайн-інструментів, спрямованих на підвищення рівня підзвітності урядів. Заявки приймаються до 9 липня 2021 року.
Про це пише Гурт.
Категорії грантів
Партнерство «Відкритий уряд» оголошує конкурс на отримання грантів двох категорій:
- Категорія 1: гранти на залучення громадянського суспільства з акцентом на використання платформи OGP для розширення взаємодії з громадянським суспільством і побудови міжгалузевих партнерств у сферах доброчесності, боротьби з корупцією, надання державних послуг, правосуддя, реагування на COVID-19 та посткризового відновлення, а також громадського простору;
- Категорія 2: гранти на інновації для підтримки розробки або тиражування онлайн-інструментів і платформ, додаткового захисту і стратегій взаємодії, що дозволяють громадянському суспільству або громадянам вимагати від своїх урядів більшої підзвітності.
Читайте також: Взуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло
Цей конкурс оголошується в рамках програми EU for Integrity для Східного партнерства, що фінансується Європейським Союзом і реалізується спільно Партнерством «Відкритий уряд» та Антикорупційною мережею ОЕСР.
Про діяльність «Відкритого уряду»
Діяльність Відділу підтримки Партнерства «Відкритий уряд» спрямована на підтримку урядів і громадянського суспільства в країнах-членах, у тому числі в регіоні Східного партнерства, з метою вдосконалення процесу співтворення планів дій і виконання зобов’язань на національному або місцевому рівні з потенційно високим впливом, який може призвести до підвищення рівня прозорості урядів та їх підзвітності, зміцнення участі громадян і чуйності урядів.
В кінці 2020 року Партнерство «Відкритий уряд» (OGP) розпочало співпрацю з Європейською комісією і Антикорупційною мережею ОЕСР (OECD ACN) в рамках багаторічної ініціативи EU for Integrity, спрямованої на надання допомоги країнам Східного партнерства в запобіганні та боротьбі з загрозами для верховенства права, підтримці реформ сектору правосуддя, підвищенні доброчесності при наданні державних послуг та проведенні реформ державного управління – у сферах, які вже є частиною національного діалогу OGP в більшості країн регіону.
Читайте також: Тест: Чи дружите ви з українською Конституцією?
Це буде досягнуто шляхом вдосконалення існуючих механізмів підтримки, доступної цим країнам, за допомогою розширеної технічної допомоги, що надається разом з відповідними партнерами, надання консультаційних послуг для підтримки та розробки процесів, регулярного обміну досвідом і знаннями (як щодо вдосконалення процесу співтворення, так і у конкретних тематичних напрямках політики), а також за допомогою надання малих грантів для побудови партнерств, підтримки впровадження реформ та цифрових інновацій у відкритому уряді.
Управління цими грантами здійснюватиметься Відділом підтримки OGP. Грантові контракти будуть підписані між Відділом підтримки OGP і бенефіціарами. Бенефіціари співпрацюватимуть з урядовою контактною особою, групами громадянського суспільства, які беруть участь в процесі OGP, і/або координаційною радою/багатостороннім форумом (MSF) під час проведення заходів, пов’язаних з цими грантами.
Як подати заявку?
Детальна інформація про процес подання заявок та терміни для кожної категорії грантів розміщена тут.
Заявки (заповнені форми Application Form та Budget Form, які можна завантажити тут) слід надсилати електронною поштою на адресу: [email protected], не пізніше 9 липня 2021 року, 23:59.
Питання та уточнення прийматимуться до 2 липня 2021 року, 23:59.
У разі виникнення додаткових питань щодо процесу подання заявок або конкурсу, приєднуйтесь до орієнтаційної сесії 2 липня о 15:00 українського часу (буде надано синхронний переклад між англійською та російською мовами).
Реєстрація на сесію відкрита тут.
Нагадаємо, на Прикарпатті стартував літній ґрантовий сезон від Urban Space 100.
Як ми повідомляли раніше, підприємці-початківці з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн.
Головне фото: euneighbours.eu.
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins
Суспільство

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.
Про це повідомили в КМДА.
Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:
- написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати правову консультацію.
Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.
Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду
Доступні програми допомоги:
- «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
- «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
- У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.
За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:
- Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
- Козубова Людмила — 095 441 44 60.
Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).
Про це повідомили в Міноборони Норвегії.
Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.
KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.
Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х