

Суспільство
Один із найбільших аеропортів виправив помилку у назві столиці України
Аеропорт Біллунн, який є одним із найбільших аеропортів Данії, змінив некоректне написання назви української столиці Kiev на правильне – Kyiv. Про це поінформували в прес-службі посольства України в Данії.
У зверненні до посольства України в Данії директор аеропорту назвав попереднє русифіковане написання Києва “помилкою, яку вже виправили”, повідомили в українському дипвідомстві.
Читайте також: Аеропорти ще однієї країни писатимуть “Київ” правильно
“Оскільки ми є міжнародним аеропортом, наша загальна політика полягає у використанні англомовних версій назв міст. На таблі рейсів ми, наприклад, пишемо Copenhagen замість København. Це була проста помилка, що ми не використали англійське Kyiv, коли вперше вписували новий рейс до вашої столиці. Зараз це виправлено”, – зазначила адміністрація аеропорту.
Чому це важливо?
Україна є незалежною вже 28 років, проте й досі назву нашої столиці Києва перекладають на англійську з російської. Саме тому восени 2018 року у Міністерстві закордонних справ розпочали кампанію #CorrectUA. Вона має популяризувати написання латинськими літерами назв українських міст – #KyivNotKiev, #KharkivNotKharkov, #LvivNotLvov, #OdesaNotOdessa. Після цього аеропорти світу поетапно на своїх табло почали виправляти правопис українських міст.
Які ще аеропорти почали писати Kyiv замість Kiev?
- Одними з перших транслітерацію Києва змінили аеропорти Польщі.
- Правильного написання Києва дотримуються у Греції, Данії та на Кіпрі.
- У міжнародних аеропортах Тбілісі та Батумі також змінили правопис Києва, Львова та Одеси у латинській транскрипції. Тепер на табло в цих аеропортах написано Kyiv замість Kiev, Lviv замість Lvov і Odesa замість Odessa.
- Назву Kiev на Kyiv змінили на своїх інформаційних табло також аеропорти Стамбула і Бухареста.
- Правильну англомовну назву Києва тепер пишуть і в Лондонському аеропорті Лутона.
- Коректна назва української столиці з’явилась у міжнародному аеропорту Тель-Авіва “Бен-Гуріон”.
- Аеропорт імені Лестера Пірсона у Торонто (Канада) теж змінив транслітерацію українських міст відповідно до національного стандарту України.
Що варто знати про аеропорт?
Аеропорт «Біллунн» (дан. Billund Lufthavn) є найбільшим вантажним аеропортом країни. Він розташований за 1,9 км від міста. Тут здійснюються рейси багатьох авіакомпаній, зокрема British Airways, Wizz Air та Ryanair, які літають до Бухареста, Гданська, Кракова, Вільнюса, Відня, Варшави, Лондона, Праги тощо.
Із 3 травня 2019 з аеропорту «Біллунн» відкривається рейс компанії Wizz Air до аеропорту «Київ» («Жуляни»).
Суспільство

В Україні вперше виконали мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації. Операція тривала 13 годин.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Як виконували операцію
Українському військовому робили операцію у клінічній лікарні «Феофанія». Реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів провів складну трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap. У МОЗ зазначили, що це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, і її можуть виконати лише кілька фахівців в Україні.
Кожен етап втручання вимагає від лікарів високої точності. Додаткові ускладнення під час операції виникали через тяжкість отриманих травм. Найскладнішим етапом стало виконання мікросудинного анастомозу — з’єднання судин діаметром 1-3 міліметри, що забезпечують кровопостачання трансплантованого клаптя.
«Операція пройшла успішно. Протягом місяця військовий перебував під ретельним наглядом лікарів, щоб уникнути можливих ускладнень. Сьогодні його гомілка повністю загоїлась, кінцівку вдалося зберегти. Попереду наступний етап лікування для відновлення великогомілкової кістки»‚ — написали в МОЗ.
Читайте також: Військовий, якого визнали загиблим, зумів вижити попри тяжкі травми (ВІДЕО)

У відомстві розповіли, що військовий отримав тяжку мінно-вибухову травму, яка пошкодила значну частину м’яких тканин та кісток гомілки. Через масштабність ураження чоловікові неодноразово пропонували ампутації, та він відмовлявся. У «Феофанія» вирішили спробувати зберегти кінцівку та провели операцію.
Нагадаємо, що у «Дії» надсилатимуть медичні сповіщення: як це працюватиме.
Фото: сайт МОЗ
Суспільство

Представники Київської обласної державної адміністрації та графства Бакінгемшир, що у Великій Британії, підписали угоду про встановлення партнерських відносин.
Про це повідомив очільник т.в.о. голови Київської ОДА Микола Калашник.
Завдяки співпраці сторони співпрацюватимуть у таких сферах:
- освіта;
- охорона здоров’я;
- бізнес;
- інвестиції;
- відбудова.
Разом із цим у документі передбачили взаємодію сторін задля розвитку культури, туризму, чистої енергії та цифрових технологій.
Читайте також: «Укрзалізниця» проведе у Києві безплатну лекцію «Невідомий вокзал»


Микола Калашник зазначив, що завдяки співпраці Київська область отримає нові можливості для втілення важливих проєктів. Сторони створять робочу групу для координації спільних ініціатив, а також для взаємодії між підприємствами обох регіонів.
«Це партнерство — новий крок до відновлення та розвитку Київщини! Впевнений, що наша співпраця стане прикладом ефективного міжнародного партнерства та взаємної підтримки»‚ — написав очільник КОВА.
Нагадаємо, що Київська область співпрацюватиме з корейською компанією Hyundai XiteSolution.
Фото: фейсбук-сторінка Миколи Калашника
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва 21 березня 2025 року відбудеться лекція «Невідомий вокзал».
Про це повідомили в УЗ.
Лекцію вестиме письменник-краєзнавець та фахівець Центральної бібліотеки Солом’янки імені Григорія Сковороди Олександр Михайлик. Він розкаже про:
- будівництво залізниці в Києві;
- архітектора першого вокзалу Івана Фрідріха-Вишневського;
- етапи розвитку споруди та її фінальну деконструкцію.
Захід відбудеться у лекторії Iron Land Центрального залізничного вокзалу Києва. Лекцію розпочнуть 21 березня о 16:00, вона триватиме годину.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» продовжила маршрут потяга Київ – Івано-Франківськ.
Раніше ми повідомляли, що в Києві не зупинятимуть рух громадського транспорту під час повітряних тривог.
Фото обкладинки: сайт сервісу «Київ Цифровий»