У межах туру Одеська національна опера у Королівствах Нідерландів та Бельгії представить осучаснену версію опери «Богема» Джакомо Пуччіні.
Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікації.
Артисти театру
Українське виконавче мистецтво представлять понад 100 артистів Одеської національної опери. У складі солістів опери — заслужений артист України Владислав Горай, Олена Долгіна, Дмитро Фощанки, Марина Наймитенко, Богдан Панченко, Анастасія Голуб, Сергій Узуна, Олексій Жмуденко та Юрій Дудар.
Хор театру виступатиме під керівництвом головного хормейстера, заслуженого діяча мистецтв України Валерія Регрута, а також асистента хормейстера Віктора Музичка. Оркестр театру очолить заслужений артист України Ігор Чернецький.
Опера розповідає про життя молодих митців, їхні мрії, кохання та втрати. Міжнародна постановча група, до складу якої входять митці з Нідерландів, Бельгії, Німеччини та України, акцентує на вічній актуальності «Богеми». Вистава дає можливість поринути у світ глибоких почуттів, спонукаючи замислитися про людські переживання.
«Сьогодні «Богема» є актуальною та сучасною, наскільки може бути сучасною історія про кохання. Адже, коли страшна війна кожної миті відбирає життя у молодих та сильних людей, що мають любити і творити, то крізь віки, відчуваєш злободенність цієї музичної історії і важливість донесення її сучасних сенсів до європейської спільноти», — розповідають про виставу в театрі.
Як вказують у міністерстві, «Богема» в постановці Одеської національної опери є яскравим прикладом інтернаціоналізації мистецтва та ефективної командної роботи театру в колаборації з міжнародною групою.
Цей гастрольний тур демонструє глобальний тренд копродукції в культурі. Одеська національна опера активно працює над інтеграцією українського театрального мистецтва в європейський культурний простір, створюючи нові проєкти та організовуючи гастролі у співпраці з міжнародними продюсерами.
Нагадаємо, що у Львові вперше проведуть міжнародний фестиваль «Земля Поетів»: його програма та особливості.
У Києві відбудеться урочисте відкриття унікального мистецького простору — Музей новітнього мистецтва, розташованого на території Київської міської галереї мистецтв Лавра.
Про це повідомляє пресслужба простору.
Про виставку
У першій експозиції будуть представлені роботи дванадцяти найвідоміших сучасних художників України, ключових фігур українського та міжнародного артпростору, серед яких Анатолій Криволап, Олег Тістол, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Борис Михайлов, Віктор Сидоренко, Тіберій Сільваші, Олександр Ройтбурд, Олександр Животков, Назар Білик, Олександр Сухоліт та Арсен Савадов.
Відвідувачі Музею новітнього мистецтва матимуть можливість ознайомитися з творами, що відображають різноманіття і багатство сучасного українського мистецтва, яке вже стало невід’ємною частиною культурної спадщини України та отримує визнання на міжнародному рівні.
Виставковий проєкт відкриває нову сторінку в культурному житті Києва та всієї України, створюючи безперервний доступ до найактуальніших творів сучасного мистецтва у самому серці столиці. Це унікальний майданчик, що об’єднує новаторські ідеї та автентичні голоси українських художників, і стає прикладом для майбутніх музейних проєктів у різних містах нашої країни.
«Ідея створення подібного проєкту активно обговорювалася в нашій команді ще до великої війни. І ми обережно підступалися до його реалізації. Як будь-чому масштабному — тут був потрібен час на пошук справжніх сенсів. Коли світ для кожного з нас розділився на чорне та біле стало очевидно, що музей має бути про нашу ідентичність. Унікальну та героїчну, яку сторіччями хотіли знищити вороги, а ми завжди давали відсіч і ставали сильнішими. Ми впевнені, що «Музей новітнього мистецтва» стане важливим культурним осередком, який буде надихати і виховувати нові покоління українців, допомагаючи їм краще розуміти свою історію та культурну спадщину», — говорить директорка Київської міської галереї мистецтв «Лавра» та ініціаторка створення «Нового музею» Тетяна Міронова.
Мета створення арт-простору полягає в тому, щоб не лише сприяти розвитку українського сучасного мистецтва, але й популяризувати його як в Україні, так і за її межами. Музей стане місцем, де кожен зможе зануритися в художню реальність, відчути емоційну глибину та інтелектуальну потужність українських митців.
Як відвідати
Дата відкриття: 1 листопада 2024 року;
Час: 17:30;
Адреса: Київська міська галерея мистецтв «Лавра», Київ, вул. Лаврська, 7б (вхід з провулку Лаврського, 9), білі ворота.
Нагадаємо, що «Культурний десант» випустив пісню «Поговорімо» — звернення військового до цивільних, які втомилися від війни.
Об’єднання «Культурний десант» презентувало кліп на пісню «Поговорімо», написану військовим Валентином Ільчуком. Композиція розповідає про різницю у досвіді військових і цивільних під час війни та закликає до діалогу.
Історія створення
Автор пісні — Валентин Ільчук на псевдо «Буржуй», командир екіпажу операторів FPV-дронів «Група Тора» у складі Патрульної поліції України. Він — ветеран російсько-української війни з 2014-го року. В 2022-2024-х роках брав участь у бойових діях на Херсонському, Донецькому та Запорізькому напрямках.
Пісня народилася після випадку, який «Буржуй» описує як приклад несправедливості:
«Ми поверталися з бойового завдання в районі Роботиного й почули новину про можливе бронювання працівників індустрії гемблінгу, тобто казино, а також бронювання працівників цирку. І після цього стали ще більш очевидними два протилежні процеси. Частина громадян ігнорують свій обов’язок із захисту Батьківщини, тоді як військові — виснажені, багато хто поранений чи загинув. Як ми взагалі можемо перемогти, коли в суспільстві відбуваються такі речі? Вони точно не допомагають наблизити перемогу».
Пісню Валентин написав за одну годину — записав її на телефон та відправив в сімейний чат, а потім виклав у Фейсбуці. Далі Миколай Сєрга та Саша Чемеров запропонували записати цю пісню в професійній студії. У анімаційному кліпі, створеному військовослужбовцем Андрієм Клименком та ілюстраторкою Тетяною Ваврик, передано контраст між повсякденним тиловим життям і важкою реальністю фронту. Відео показує емоції болю і втрат, які переживають військові.
«Ця пісня — крик душі, який розуміє кожен з побратимів, — каже Ільчук. — Якщо ми воюємо як одна країна, то маємо всі разом робити свій внесок у боротьбу».
Про «Культурний десант»
Проєкт «Культурний десант» об’єднує творчих військових та митців, які покращують моральний дух військових на передовій. Щомісяця вони проводять близько 200 виступів, зокрема, й для поранених бійців у шпиталях, а також забезпечують воїнів книгами й організовують записи музики прямо з передової.
В 2023-му році «Культурний десант» розпочав проект «Книга на фронт» який забезпечує воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою. Кілька великих мереж книгарень доєдналися до цієї ініціативи. За перший рік проєкту українці придбали близько 26 тисяч книг для бійців, які були передані на фронт.
В 2024-му році «Культурний десант» запустив проект «Фронтова студія». Це мобільна студія для запису музичного альбому з передової. Було записано 14 пісень, створених військовослужбовцями. У записі пісень взяли участь близько сотні музикантів. Серед записів — романси, рок-балади, колискові, панк, опера та реп.
Усі проєкти допомагають не лише військовим, але й суспільству загалом, адже зміцнюють зв’язки між фронтом і тилом.
Дивіться кліп на пісню «Поговорімо» на ютуб-каналі CulturalForcesMusic.
У Львові вперше пройде дводенний фестиваль «Земля Поетів», який проведуть 9 та 10 листопада. Подію організовують під гаслом «Поети творять націю», щоб започаткувати нову традицію в сучасній українській культурі.
Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Програма фестивалю
Дводенна програма фестивалю буде проходити в п’яти тематичних залах, названих на честь українських поетів-пророків: «Шевченко», «Франко», «Леся», «Стус» і «Антонич». Окрім поетичних читань, відбудуться музичні виступи, зокрема Юрія Андруховича і «Карбідо», Віктора Морозова і «Четвертого кута», гуртів «Мертвий півень», «Пиріг і Батіг», «Кому Вниз» та «NAZVA».
Програма фестивалю також містить творчі лекторії, театральні перформенси, інтерактивні зустрічі з лідерами думок, культурологами, філософами та іншими знаковими діячами української культури. До участі у заході також приєднаються поети з Польщі, Литви та Хорватії.
Дізнатися більше про програму та замовити квитки можна на сайті фестивалю.
За словами організаторів, фестиваль «Земля Поетів» — це платформа, де кожен зможе долучитися до розвитку української культури та вшанувати українське слово під час війни в країні.
«Наша місія — бути ґрунтом, з якого проростають важливі сенси. Ми запросили на наш фестиваль поетів усіх поколінь, аби нагадати, що культура – це те, за що точаться війни та триває боротьба. Зрештою, «Земля Поетів» — це наша країна, яка тримається завдяки українському війську. Кожен, хто прийде на поетичний фестиваль, стане частинкою нової важливої традиції. Поети творять націю: сіють важливі українські сенси, які проростають міцною вірою в нашу Перемогу!» — розповіла засновниця фестивалю Мар’яна Савка.
Нагадаємо, що в Україні зацифрували 300 творів Івана Франка, їх представили у вільному доступі.
Коментарі