Суспільство
Одеський музей випустив власну настільну гру
Одеський музей приватних колекцій імені О.В. Блещунова випустив власну настільну гру «Збери колекцію, створи музей» і подарував її бібліотекам, школам, дитячим будинкам, громадським організаціям і міським установам культури. Про це розповіли у міській раді.
Хто розробив і навіщо?
Настільну гру «Збери колекцію, створи музей» розробила команда наукових співробітників музею. Перед запуском у виробництво пробний екземпляр протестували у фокус-групах.
Всього музейники випустили 120 екземплярів гри, з яких 10 залишилися в Одеському муніципальному музеї особистих колекцій імені О. В. Блещунова, а інші подарували музеям, дитячим будинкам, школам, бібліотекам і громадським організаціям міста.
«Музей особистих колекцій прагне пробудити інтерес до колекціонування. У комп’ютерні ігри людина грає у своєму ґаджеті, не спілкуючись з однолітками чи батьками, а музейні настільні ігри дозволяють дізнаватися нове, розвивають мислення і навички комунікації», – зазначила директорка музею Світлана Остапова.
Читайте також: На Закарпатті за 800 тисяч євро відремонтують унікальний замок
Кому буде цікаво?
Гра «Збери колекцію, створи музей» розрахована на вік від 7 років. Її суть полягає в тому, щоб зібрати власну колекцію і освоїти правила музейної справи. У процесі гри її учасники можуть не тільки поповнити свою колекцію на «чорному» ринку, а й знайти скарб.
Якщо гра виявиться затребуваною, музей відновить тираж для вільного продажу.
«Музей постійно радує нас новими проєктами. Люди, які працюють у музеї, вкладають душу у свою справу», – сказала заступниця директора департаменту культури і туризму Одеської міської ради Людмила Крижалко.
Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі