Суспільство
Об’єдналися, аби відбудувати сільраду. На Херсонщині місцеві своїми руками відновлюють село після окупації
53 вщент зруйновані будинки та вдвічі менше жителів села
«Після деокупації було дуже багато проблем у громаді: взагалі не було світла, води, все було розграбоване. Ми навіть не знали, з чого починати. Але скоро взялися відновлювати село та шукали волонтерів, які б нам допомогли», — ділиться Віталій.
Росіяни заїжджали в сільську раду танком
«Вони повиносили звідси все, що хотіли: комп’ютери, всю техніку. Зламали сейфи, хоч там нічого не було. Тут у нас не залишилося жодного цілого вікна. А ще окупанти заїжджали танком через вхід і переховувалися в приміщенні», — каже Віталій.
Сільську раду допомагають відновлювати місцеві
«Ми тут народилися, тому треба було щось робити, щоб відбудувати наше село. Прибирали каміння, завали, виносили сміття та долучалися до толок у парку, біля басейну, аби все виглядало якнайкраще. Зараз я допомагаю з відбудовою сільської ради від біржі праці за трудовим договором і робитиму це доти, доки все не відбудуємо», — стверджує пані Олена.
Ділили одну кімнату з працівниками амбулаторії
«Усе, що ми зробили, вдалося завдяки залученості багатьох людей. Зараз для нас не той час, щоб наймати людей, які могли б відбудувати приміщення, адже на це просто немає коштів», — зауважує Віталій Сергійчук.
Відновили басейн і мріють про перукарню
«Тут була дуже брудна дощова вода, а довкола повиростали бур’яни та засохли дерева. Тут неможливо було пройти, але дорослі й діти взялися за відновлення басейну: вичерпували брудну воду відрами та мили його», — каже Віталій.
«Також хочемо відновити в приміщенні сільської ради аптеку, яка тут була до повномасштабної війни. А якщо вдасться відбудувати всі пошкоджені кімнати, то, можливо, навіть створимо тут перукарню. Хочемо відновити повністю все наше село й облаштувати тут гарний парк», — підсумовує Віталій Сергійчук.
Суспільство
Пам’ятник російському фізіологу демонтували в Печерському районі столиці біля Олександрівської лікарні. Роботи провели фахівці КП «Київблагоустрій» за дорученням Департаменту територіального контролю міста.
Про це повідомили в Департаменті територіального контролю Києва.
Постать вченого пов’язана з імперським наративом росії. Демонтований пам’ятник передадуть Державному музею авіації України імені Антонова, де зберігають інші об’єкти.
У департаменті зазначають, що школа Івана Павлова проводила жорстокі експерименти не тільки на тваринах, але й на людях. Для експериментів могли використовувати безпритульних дітей від 6 до 15 років.
Читайте також: Завдяки їм ЮНЕСКО визнало кобзарство спадщиною людства
«Департамент територіального контролю міста Київ продовжує системну роботу з очищення міського простору від символів імперського минулого, забезпечуючи виконання рішень Київської міської ради у співпраці з комунальними підприємствами»‚ — написали в управлінні.
Нагадаємо, що на Київщині дозволили демонтаж 19 радянських пам’яток.
Фото обкладинки: Департамент територіального контролю Києва
Суспільство
Партнерські відносини між регіонами обговорив очільник управління міжнародного співробітництва КОВА Микита Геращенко разом із представниками Ради графства Бакінгемшир.
Про це повідомили в Київській ОВА.
Київщина та графство Бакінгемшир встановлюватимуть співпрацю у сферах освіти, економіки та культури. Сторони обговорили також і співробітництво на рівні громад Київщини та муніципалітетів британського графства.
Читайте також: «Давайте повертати містам їхні культурні обличчя». Як київська активістка рятує українську мозаїку
Раніше ми повідомляли, що Київська область та канадська провінція Онтаріо встановлюють партнерство за кількома напрямками. Сторони створюють робочі групи для втілення спільних проєктів.
Нагадаємо, що вийшов тизер фільму «Киснева станція» про дисидента і політика Мустафу Джемілєва.
Фото обкладинки: Pixabay
Суспільство
Завдяки навчальному курсу можна дізнатися, як моніторити бюджетні та донорські гроші, спрямовані на відбудову шкіл, лікарень та інших будівель.
Про це повідомили на платформі.
Про що розповіли в серіалі
Серіал «Моніторинг відновлення для громадськості» створила ГО «Технології прогресу». Під час курсу можна дізнатися про те, як:
- користуватися Big Recovery Portal і стежити за витратами та проєктами відновлення;
- аналізувати ризики за допомогою автоматичних і ручних індикаторів;
- перевіряти об’єкти на кожному етапі — від планування до завершення будівництва.
Курс складається з десяти коротких серій, які загалом тривають до години.
Читайте також: У Бородянці коштом UNITED24 відновили багатоквартирний будинок (ФОТО)
Освітній серіал створили у межах проєкту «Контроль витрат на відновлення України», що фінансує Європейський Союз, для платформи «Дія.Освіта».
Нагадаємо, що у Києві встановили сонячну електростанцію на панельному будинку.
Також ми писали, що у Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Дія.Освіта»