

Суспільство
Нове життя на березі моря. 5 причин переїхати до Одеси
У наші дні цілком нормальним явищем є часті міграції між містами – шалений ритм життя спонукає людей бути більш адаптивними, а повсюдний доступ до інтернету дає змогу не втрачати зв’язок із важливими людьми. Тож нерідко ми змінюємо місце проживання задля більш перспективної роботи, навчання у кращому ВНЗ тощо.
Якщо Ви плануєте переїзд до Одеси, певно, вже розглядали на DOM.RIA затишну квартиру біля моря. Проте це місто багате та відоме не лише морем. Поки ви збираєте речі, ми розповімо, якими ще особливостями так приваблює Одеса нових мешканців.
Про здоровий спосіб життя
Переїзд до будь-якого міста завжди змінює звички людини. Щодо цього Одеса має позитивний вплив, адже привчає людей до здорового способу життя: кращий екологічний стан, аніж у більшості інших міст України, доступ до свіжих та натуральних продуктів, “Траса здоров’я” (піший маршрут протяжністю більш як шість кілометрів) тощо. Водночас най Одеса і є містом-мільйонником, тут комфортно ходити пішки, що найчастіше зауважують люди, хто переїхав до міста із Києва.
Про ціни на оренду житла
Орендуючи житло в Одесі, вам доведеться забути про прив’язку до курсу гривні – тут все рахують у доларах, завдяки чому залишаються на відносно стабільному рівні. При цьому орендувати житло у центрі міста можна дешевше, ніж у спальних районах столиці. А ось квартири на березі моря не поступаються вартістю оренди найкращим пропозиціям у центрі Києва.
Про ритм, темп і усміхнених людей
В Одесі, порівняно з Києвом, значно менше транспорту, а отже – й менше заторів. Тож пересування містом не складає жодних проблем. Водночас тут майже відпадає потреба у власному авто, оскільки найчастіше ви ходитимете пішки. Розмірений ритм життя – це те, за що Одесу цінують усі, хто переїхав із більш “жвавих” мегаполісів. Також у цьому контексті “мігранти” відзначають, що у спокійній Одесі люди значно частіше посміхаються.

Про сезонність
Одеса – це місто, яке живе від літа до літа. Взимку тут стає значно тихіше, аніж під час туристичного сезону. Заразом різко падають ціни, що добре для місцевих, але й зменшується число цікавих івентів, можливостей для нестандартного відпочинку тощо. Втім, це не є недоліком, адже розваг для одеситів не бракує: це знані одеські барахолки, театр тощо. Між іншим, Одеса посідає одне з перших місць за відвідуваністю театрів в Україні.
Про IT
Мало хто міркує про Одесу як про потужне IT-середовище. А втім саме так воно і є: саме тут зароджується чи не найбільше українських стартапів. Завдяки розвиненій курортній інфраструктурі і морському узбережжю в Одесі проводиться чимало IT-конференцій і, ясна річ, тут вдосталь робочих місць для всіх охочих. Адже в Одесі локалізовано щонайменше два десятки потужних українських та міжнародних компаній та сотні невеликих підприємств.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: