

Суспільство
Нобелівська лауреатка увійшла до Наглядової ради Меморіального центру «Бабин Яр»
Проєкт Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» отримав нову управлінську команду. До Наглядової ради приєдналась нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич. Виконавчу команду проєкту очолить Макс Яковер, а художнє керівництво проектом взяв на себе відомий режисер Ілля Хржановський. Про це повідомляється на сайті організації.
Хто приєднався?
«Світлана Алексієвич – видатна письменниця, яка в складній радянській і пострадянській реальності «хотіла зрозуміти, скільки людини в людині і як цю людину в людині захистити». Цього хочемо і ми, ініціатори та учасники проєкту Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» – дослідити, задокументувати, зберегти переповідання, осмислити та увічнити пам’ять жертв Голокосту. Віримо, що Світлана зробить значний внесок у розвиток проекту і вітаємо її ентузіазм і бажання приєднатися до нашої команди, для нас це велика честь», – відзначив Голова Наглядової ради Натан Щаранський.
Читайте також: Обрали переможця конкурсу на проєкт Меморіального центру Голокосту в Києві
Макс Яковер – киянин, який створив чимало успішних проєктів та змін у місті. Остання його роль – керівник інноваційного парку UNIT.City, якому передував проєкт з оновлення і трансформації ВДНГ, а також – добре відомий у місті креативний простір «Часопис».
«Цей проєкт триватиме довше за наші життя. Ми створюємо його не лише для тих, хто живе сьогодні, а й тих, хто народиться після нас. Ми побудуємо новітній музей і ряд наукових інституцій, які передаватимуть досвід подій того часу і місця, створюватимуть міцний імунітет проти хвороб людства, що зрештою призвели до трагічних подій у Бабиному Яру. Ми би хотіли, щоб мільйони людей приїжджали до Києва відвідати Бабин Яр», – зазначив Макс Яковер.
Художнє керівництво проектом здійснюватиме Ілля Хржановський. Його робота над природою тоталітарного комуністичного режиму під час зйомок кінопроекту «Дау» тривала багато років у Харкові та Києві. Зараз з цим проєктом знайомляться в Парижі та Лондоні.
Також до команди приєднаються ще ряд фахівців з України та міжнародної спільноти. Проєкт оголошуватиме про них окремо.
Що варто знати про Меморіальний центр?
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC) – некомерційна освітня організація, мета якої гідно вшанувати пам’ять 100 000 жертв трагедії Бабиного Яру, збудувавши інноваційний меморіальний центр у Києві. Центр проводить дослідницьку діяльність і реалізовує ряд освітніх програм і проєктів з метою збереження і вивчення історії Голокосту. Організація заснована в 2016 році до 75-ої річниці трагедії Бабиного Яру.
До складу Наглядової ради Центру входять: Натан Щаранський, Голова; Герман Хан, Заступник голови; Ірина Бокова, Святослав Вакарчук; Рабин Яків Дов Блайх; Олександр Квасневський; Рональд Лаудер; Володимир Кличко; Джо Ліберман; Віктор Пінчук; Йошка Фішер; Михайло Фрідман; Павло Фукс.
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ