Суспільство
Німеччина профінансувала будівництво сучасної лікарні в Миколаївській області
Уряд Німеччини профінансував будівництво сучасної модульної лікарні смт Березанка в Миколаївській області.
Про це ШоТам повідомили в компанії GIZ Ukraine, завдяки якій здійснюється реалізація проєктів у межах програми «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України», яка фінансується урядом Німеччини.
Лікарня укомплектована медичним та лабораторним обладнанням для 18 кабінетів: функціональної діагностики (ЕКГ, ЕЕГ, УЗД тощо), лабораторних аналізів, кабінету терапевта, ЛОРа, офтальмолога, гінеколога, хірурга, маніпуляційного та консультаційного кабінетів, фізіотерапії.
«Модульна лікарня обладнана не тільки медичним обладнанням для первинної та планової спеціалізованої допомоги, а й зможе надавати деякі послуги високоспеціалізованої медичної допомоги, що було можливим лише в Миколаєві чи Одесі, — говорить Георг-Себастіан Хольце, директор кластера GIZ Ukraine: Resilient Society.
Для автономності лікарні збудовано автономну сонячну електричну станцію з встановленою потужністю 70 кВт. Вони розраховані на забезпечення безперебійного функціонування всього наявного медичного обладнання в збудованих модулях (без урахування потреб опалення). Сонячні панелі встановлено на модульних блоках, на дахах закладів і на земельних ділянках поряд з модульною лікарнею.
Читайте також: «Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося
До складу сонячної станції також входять сучасні резервні накопичувачі електричного живлення потужністю 52 кВт, встановлені в модульних лікарнях, гібридні та мережеві інвертори, програмне забезпечення для роботи станцій в режимі онлайн.
Для аварійного енергопостачання лікарні також встановлений сучасний дизельний генератор потужністю 160 кВт разом з резервом палива. Навколо будівель облаштовано простір, забезпечено доступ до модульних лікарень осіб з обмеженими можливостями. Всі заклади, разом з генераторами, захищені бар’єрами HESCO, які мають захистити лікарню від уламків на випадок можливих обстрілів.
Про проєкт
Наголошується, що проєкт із побудови шести лікарень значно розширить можливості закладів щодо збільшення спроможності громад в наданні медичних послуг мешканцям найближчих міст і сіл та тимчасово переміщеним особам».
Крім того, усі заклади будуть оснащені сучасними меблями, ІТ обладнанням – ноутбуками, комп’ютерами, телевізорами, принтерами, побутовою технікою, санітарним обладнанням тощо. Також передбачене навчання фахівців лікарні користуватися обладнанням, як в режимі онлайн, так і під час практичних занять на місці.
Нагадаємо, у Дніпрі завершують реконструкцію дитячої лікарні з реабілітаційним басейном.
Окрім того, Чернігівський медцентр сучасної онкології відбудували за гроші UNITED24.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі