Суспільство
Німеччина підсилить ЗСУ гарматами-гаубицями Panzerhaubitze 2000
Німеччина передасть Україні сім самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000), які Бундесвер називає «одними з найсучасніших серійних САУ у світі».
Про це повідомила міністерка оборони ФРН Крістін Ламбрехт у Twitter.
«Підготовка гаубиць (до передачі, – ред.) у Німеччині розпочнеться наступного тижня», – зазначила вона.
Deutschland wird 7 Panzerhaubitzen 2000 der Ukraine liefern. Das hat Ministerin Lambrecht festgelegt. Damit ergänzen wir die 5 niederländischen Panzerhaubitzen auf 12. Die Ausbildung an den Haubitzen in Deutschland ist vorbereitet und beginnt in der nächsten Woche. pic.twitter.com/Si8xFQQjas
— Verteidigungsministerium (@BMVg_Bundeswehr) May 6, 2022
Загалом ЗСУ отримають (чи вже отримали) сумарно 12 таких САУ: раніше п’ять установок пообіцяли передати Нідерланди.
Німеччина також навчатиме українських військових використовувати цю зброю.
Про САУ Panzerhaubitze 2000
Panzerhaubitze 2000 – важка артсистема з гарматою калібру 155 мм завдовжки 52 калібру на гусеничній платформі. Зі стандартними боєприпасами САУ може вести вогонь з відстані 30 км, з боєприпасами підвищеної дальності — 40 км, з активно-реактивним снарядом — понад 55 км.
САУ вистрілює три снаряди за дев’ять секунд або 10 за 56 секунд. Боєкомплект – 60 снарядів і 228 модульних метальних зарядів. Бойова маса – 55,3 т, екіпаж – п’ять осіб.
Фото: mezha.media.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі