Суспільство
«Ніколи не здаються»: родина з Донецька вдруге перевезла рекламний цех і виготовляє сувеніри (ВІДЕО)
Вони створювали україномовні в’їзні знаки для міст та сіл Донбасу. Та вже двічі мусили перевозити своє виробництво.
Батько і син 15 років розвивали власний рекламний бізнес. У 2014-му війна змусила родину Соловйових вивезти друкарні з Донецька до Покровська. А у 2022-му – з Покровська до Кам’янця-Подільського.
«Найважче було те, що в якийсь момент ти все ж таки мусиш переступити свій рубікон і вирішити: так, я їду, все-таки я розбираю, демонтую і перевожу на нове місце все те, що протягом 15 років створювалось, будувалось своєю працею…», – розповідає співзасновник РА «Рекламний цех» Олександр Соловйов-старший.
Читайте також: «Донецькі куркулі» на Прикарпатті. Як швейне підприємство зі Сходу відновило роботу в Івано-Франківську
«Останньою краплею під час ухвалення рішення щодо перевезення бізнесу до безпечного регіону стали вибиті вибуховою хвилею вікна у нашому цеху. Вранці подзвонив сусід і сказав: «Приїздіть, в цеху більше немає вікон», – каже співзасновник РА «Рекламний цех» Олександр Соловйов-молодший.
Куди їхати, чоловіки не знали, тож кинули клич серед колег-рекламників. Допомогу запропонували колеги з Кам’янця-Подільського.
«У такій ситуації як хлопці може опинитися будь-хто, неважливо, це східна Україна чи західна. Їхня педантичність, відповідальність, організованість у роботі – це одразу було помітно. Я не розчарувався, коли хлопці приїхали сюди», – впевнений бізнесмен Олександр Бабчинський.
Дивіться відео: Найдружніша громада на Запоріжжі стала гуманітарним центром для переселенців
Нині компанії вдалося вийти на 40% колишніх обсягів виробництва. Уже навіть працюють над розробкою сувенірів з місцевих каменів.
«Коли я приїхав у Кам’янець-Подільський, побачив, що тут край дуже цікавий. По-перше, це фортеця Кам’янець-Подільська, знаменита. По-друге – каньйон. Я побачив багато цікавих матеріалів: каміння, кремній», – каже Олександр Соловйов-старший.
Та найбільше компанія чекає відновлення замовлень на в’їзні знаки.
«Пам’ятаю один випадок. Встановлювали стелу селища Ласточкине – це за кілька кілометрів від Донецька… Проїхала машина, люди зупинились, під’їхали назад і просто від душі подякували за те, що ми встановили цей знак. Тому що вони вважали, що про них ніхто не знає і не пам’ятає… Після нашої Перемоги ми все це відновимо і зробимо, як було!», – впевнений Олександр Соловйов-старший.
Нагадаємо, донеччанка вдруге втекла від війни, але не хоче покидати Україну.
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»