Суспільство
«Ніколи не здаються»: родина з Донецька вдруге перевезла рекламний цех і виготовляє сувеніри (ВІДЕО)
Вони створювали україномовні в’їзні знаки для міст та сіл Донбасу. Та вже двічі мусили перевозити своє виробництво.
Батько і син 15 років розвивали власний рекламний бізнес. У 2014-му війна змусила родину Соловйових вивезти друкарні з Донецька до Покровська. А у 2022-му – з Покровська до Кам’янця-Подільського.
«Найважче було те, що в якийсь момент ти все ж таки мусиш переступити свій рубікон і вирішити: так, я їду, все-таки я розбираю, демонтую і перевожу на нове місце все те, що протягом 15 років створювалось, будувалось своєю працею…», – розповідає співзасновник РА «Рекламний цех» Олександр Соловйов-старший.
Читайте також: «Донецькі куркулі» на Прикарпатті. Як швейне підприємство зі Сходу відновило роботу в Івано-Франківську
«Останньою краплею під час ухвалення рішення щодо перевезення бізнесу до безпечного регіону стали вибиті вибуховою хвилею вікна у нашому цеху. Вранці подзвонив сусід і сказав: «Приїздіть, в цеху більше немає вікон», – каже співзасновник РА «Рекламний цех» Олександр Соловйов-молодший.
Куди їхати, чоловіки не знали, тож кинули клич серед колег-рекламників. Допомогу запропонували колеги з Кам’янця-Подільського.
«У такій ситуації як хлопці може опинитися будь-хто, неважливо, це східна Україна чи західна. Їхня педантичність, відповідальність, організованість у роботі – це одразу було помітно. Я не розчарувався, коли хлопці приїхали сюди», – впевнений бізнесмен Олександр Бабчинський.
Дивіться відео: Найдружніша громада на Запоріжжі стала гуманітарним центром для переселенців
Нині компанії вдалося вийти на 40% колишніх обсягів виробництва. Уже навіть працюють над розробкою сувенірів з місцевих каменів.
«Коли я приїхав у Кам’янець-Подільський, побачив, що тут край дуже цікавий. По-перше, це фортеця Кам’янець-Подільська, знаменита. По-друге – каньйон. Я побачив багато цікавих матеріалів: каміння, кремній», – каже Олександр Соловйов-старший.
Та найбільше компанія чекає відновлення замовлень на в’їзні знаки.
«Пам’ятаю один випадок. Встановлювали стелу селища Ласточкине – це за кілька кілометрів від Донецька… Проїхала машина, люди зупинились, під’їхали назад і просто від душі подякували за те, що ми встановили цей знак. Тому що вони вважали, що про них ніхто не знає і не пам’ятає… Після нашої Перемоги ми все це відновимо і зробимо, як було!», – впевнений Олександр Соловйов-старший.
Нагадаємо, донеччанка вдруге втекла від війни, але не хоче покидати Україну.
Суспільство

На місцях, де тривають рятувальні роботи після нічної атаки Росії, працюють два гелікоптери ДСНС. Вони вже здійснили понад 50 скидів води загальним обсягом понад 100 тонн.
Про це повідомили в ДСНС.
Авіація допомагає гасити пожежі, що виникли через влучання, зокрема на дахах пошкоджених будинків. Рятувальники продовжують пошуково-рятувальні операції та ліквідацію вогню на трьох локаціях у столиці.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: У Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО)
Опубліковано ДСНС України Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

У ніч на 17 червня під час масованої атаки росії по Києву, у Солом’янському районі сталося пряме влучання російської балістичної ракети в багатоповерхівку. Унаслідок удару росіяни повністю зруйнували один із під’їздів. Ще до прибуття рятувальників небайдужі мешканці району кинулися на допомогу постраждалим.
Про це містяни повідомили журналістам телеканалу «Київ24».
Один із чоловіків, який допомагав після влучання ракети, розповів, що вибухом двері загнуло всередину. Чоловіки власноруч відкривали їх, щоб дістатися до людей. Кияни допомагали вибратись із будинку тим, хто опинився у пастці через завали.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Атака РФ на Київ🥺До приїзду рятувальників небайдужі чоловіки допомагали людям вибратись з будинку в Солом'янському районі Вибухом двері під'їзду загнуло всередину, чоловіки своїми силами відкривали їх. Цієї ночі через атаку РФ в Солом'янському районі повністю зруйновано під'їзд. За словами міністра МВС, це було пряме влучання російської балістичної ракети.
Опубліковано Телеканал Київ24 Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони
Суспільство

23 та 24 червня у Львові відбудеться міжнародний форум Unbroken Justice й відкриття першого в Україні спеціалізованого Центру ментального здоров’я для людей, які пережили полон, тортури та моральну травму.
Про це повідомили у Львівській міській раді.
У перший день форуму, 23 червня, у сесійній залі Львівської міськради пройде публічна розмова «Справедливість і час» за участі британського юриста Філіпа Сендса та французької психоаналітикині Беатріс Пацалідіс-Гофманн. Захід проведуть до річниці народження Рафала Лемкіна — автора терміну «геноцид».
Наступного дня, 24 червня, відкриють Центр Святого Лева Великого — простір для підтримки людей, які пройшли через полон і тортури. За словами мера Львова Андрія Садового, центр надаватиме професійну допомогу та створюватиме умови для відновлення.
Читайте також: Український ветеран повернувся до гри на лірі завдяки спеціальному протезу (ВІДЕО)
На території центру також пройдуть панельні дискусії з тем:
- психологічна допомога жертвам тортур;
- відповідальність за злочини проти людяності;
- створення трибуналу для путіна;
- стійкість громад.
Участь у заході візьмуть нейрохірург Генрі Марш, правозахисник Максим Буткевич, заступник генсекретаря Ради Європи Бьорн Берге, професорка Джорджтаунського університету Мішель Ґудвін та інші фахівці. Організатори підкреслюють, що центр стане майданчиком для впровадження сучасних протоколів лікування моральної травми.
Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото обкладинки ілюстративне: ВО «Веста»