Суспільство
«Ніколи не здаються»: родина з Донецька вдруге перевезла рекламний цех і виготовляє сувеніри (ВІДЕО)
Вони створювали україномовні в’їзні знаки для міст та сіл Донбасу. Та вже двічі мусили перевозити своє виробництво.
Батько і син 15 років розвивали власний рекламний бізнес. У 2014-му війна змусила родину Соловйових вивезти друкарні з Донецька до Покровська. А у 2022-му – з Покровська до Кам’янця-Подільського.
«Найважче було те, що в якийсь момент ти все ж таки мусиш переступити свій рубікон і вирішити: так, я їду, все-таки я розбираю, демонтую і перевожу на нове місце все те, що протягом 15 років створювалось, будувалось своєю працею…», – розповідає співзасновник РА «Рекламний цех» Олександр Соловйов-старший.
Читайте також: «Донецькі куркулі» на Прикарпатті. Як швейне підприємство зі Сходу відновило роботу в Івано-Франківську
«Останньою краплею під час ухвалення рішення щодо перевезення бізнесу до безпечного регіону стали вибиті вибуховою хвилею вікна у нашому цеху. Вранці подзвонив сусід і сказав: «Приїздіть, в цеху більше немає вікон», – каже співзасновник РА «Рекламний цех» Олександр Соловйов-молодший.
Куди їхати, чоловіки не знали, тож кинули клич серед колег-рекламників. Допомогу запропонували колеги з Кам’янця-Подільського.
«У такій ситуації як хлопці може опинитися будь-хто, неважливо, це східна Україна чи західна. Їхня педантичність, відповідальність, організованість у роботі – це одразу було помітно. Я не розчарувався, коли хлопці приїхали сюди», – впевнений бізнесмен Олександр Бабчинський.
Дивіться відео: Найдружніша громада на Запоріжжі стала гуманітарним центром для переселенців
Нині компанії вдалося вийти на 40% колишніх обсягів виробництва. Уже навіть працюють над розробкою сувенірів з місцевих каменів.
«Коли я приїхав у Кам’янець-Подільський, побачив, що тут край дуже цікавий. По-перше, це фортеця Кам’янець-Подільська, знаменита. По-друге – каньйон. Я побачив багато цікавих матеріалів: каміння, кремній», – каже Олександр Соловйов-старший.
Та найбільше компанія чекає відновлення замовлень на в’їзні знаки.
«Пам’ятаю один випадок. Встановлювали стелу селища Ласточкине – це за кілька кілометрів від Донецька… Проїхала машина, люди зупинились, під’їхали назад і просто від душі подякували за те, що ми встановили цей знак. Тому що вони вважали, що про них ніхто не знає і не пам’ятає… Після нашої Перемоги ми все це відновимо і зробимо, як було!», – впевнений Олександр Соловйов-старший.
Нагадаємо, донеччанка вдруге втекла від війни, але не хоче покидати Україну.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі