

Суспільство
Не гірша за корейську. Шість брендів української натуральної косметики
Корейська косметика набуває все більшої популярності серед українських жінок. Наш ринок переповнений іноземними виробниками. Але з’являється все більше українських брендів, які не поступаються за якістю. До того ж тут можна знайти натуральну косметику, яка зроблена з природної сировини та є безпечною для організму людини і для навколишнього середовища.
1. Зілля мавки – натуральна косметика і для жінок, і для чоловіків

Мрія цього бренду зробити словосполучення “Українська натуральна косметика” таким самим впізнаваним, як “Швейцарський годинник” чи “Французький парфум”.
Косметика від “Зілля мавки” не містить фталатів, парабенів, сульфатів, хімічних ароматизаторів, барвників, силікону. Більшість з екстрактів, що використовуються, приготовані власноруч з самостійно зібраних в екологічно чистих місцях рослин. Косметика не тестується на тваринах та не викликає алергічних реакцій. Вся продукція продається в упакуванні невеликого об’єму, адже косметика ручної роботи має недовгий термін зберігання.
Читайте також: 5 причин, чому варто перейти на твердий шампунь
Тут можна придбати косметику для обличчя, тіла, рук та волосся. А ще бренд виготовляє чоловічу натуральну косметику — маски для обличчя зі спіруліною, віск, олія та бальзам для бороди.
Ціни: чоловіча косметика, в середньому, 150 гривень, крем для тіла – 100 гривень, крем для обличчя – 150 гривень, маска для волосся – 250 гривень.
2. Декоративна косметика від Dari Mineral Cosmetics

Це один з небагатьох українських брендів, які виготовляють натуральну декоративну косметику. Засновниця бренду за фахом — візажистка. Дівчина вирішила створити косметику для себе, яка б не шкодила здоров’я і заради якої не страждають тварини.
Для виготовлення косметики бренд “Dari Mineral Cosmetics” використовує лише натуральні компоненти. Наприклад, до складу помади входять олія манго, мигдалю, жожоба, віск, касторова олія. Та й асортимент тут величезний — є і палетки для тіней, і коректори для обличчя, і консилери, і тональний крем. А приємним бонусом до натурального складу є екологічне пакування, яке ще й виглядає дуже стильно. Чудовий варіант на подарунок.
Крім того, на сторінці бренду “Dari Mineral Cosmetics” регулярно пишуть про те, як правильно користуватись натуральною косметикою, склад кожного продукту та користі beauty-поради.
Ціни: тональний мус – 504 грн, помада – 309 грн, палетка тіней – 639 грн.
3. Gomash з оліями з різних куточків світу

Засновниця бренду Gomash під час вагітності вирішила користуватись тільки натуральною косметикою, але не знайшла для себе на ринку нічого. Тоді і вирішила створити свою лінійку. Зараз жінка виготовляє пінки для вмивання, креми для обличчя, бальзами для губ, маски для обличчя з глини та багато іншого.
До складу косметики входять лише натуральні компоненти і якісні інгредієнти з різних куточків світу — олія нім з Індії чи дерева Ши з Африки. Щоб переконатись у натуральності продукції, варто лише поглянути на склад одного з них — крем виготовлений з олії таману та жожоба, протизапальні екстракти розмарину та календули, ефірні олії герані, апельсину та ін.
Читайте також: Як українська конопляна косметика підкорює Європу
Засновниця бренду є сертифікованим косметологом, тому часто пише про догляд за обличчям та публікує рецепти створення натуральної косметики.
Ціни: бальзам для губ – 100 грн, маска для обличчя – 385 грн, тонік – 150 грн, крем – 285 грн.
4. Бавовняні патчі від HOCHOO

У бренду HOCHOO можна придбати професійні органічні продукти для тіла, душі та природної краси. Історія цього виробника почалась зі створення твердих шампунів, а згодом тут з’явилось безліч натуральної косметики для обличчя, волосся, тіла, а також засобів для макіяжу.
Найунікальнішим продуктом цього бренду є натуральні бавовняні патчі, які точно замінять вам популярні корейські варіанти. У складі цього продукту активна формула з низькомолекулярною гіалуроновою кислотою, кофеїн, гідролат кави, со2 василька, кофеїн, вітамін Е, гель алое та багато ще усього, що поверне шкірі тонус та зволожить.
Ціни: патчі – 550 грн, твердий шампунь – 290 грн екопакування та 310 грн в коробочці з люфою для зберігання шампуню.
5. Moon & Rune – твердий шампунь з гарбуза

Це український бренд натуральної, екологічної та етичної косметики з власним виробництвом, фахівцями і лабораторією. Уже два роки вони тішать своїх клієнток можливістю придбання високоякісної, ефективної і безпечної косметики, яка не тестується на тваринах і має повністю екологічне пакування, яке вони з радістю приймають назад.
У Moon & Rune можна придбати твердий шампунь з пудрою гарбуза та манго, пінку для вмивання з олією ромашки, маску для обличчя з пудрою білого сандалу і живими водоростями спіруліни, очищающий урбан з глиною та спіруліною, натуральну декоративну косметику.
Ціни: твердий шампунь – 295 грн, крем для обличчя – 459 грн, мінеральна палетка тіней – 639 грн.
6. Косметика для волосся від Ptichkin Sad

Продукція цього бренду створена для сучасних жінок, які живуть в динамічному місті. Їх шкіра і волосся вимагають щоденного догляду і вони надають перевагу натуральним складовим. Ptichkin Sad розробляє повністю фізіологічні формули, які спрямовані на природне відновлення мікробіом шкіри й волосся. Косметика містить тільки знайомі тілу рослинні складові. Це дозволяє максимально м’яким і природним чином впливати на поліпшення стану вашого тіла і волосся.
Читайте також: Як продавати косметику разом з ідеєю екологічності. Кейс бренду “VESNA”
Серед асортименту варто звернути увагу на твердий шампунь для різних типів волосся з олією вівса та маслом дерева Ши, рідкі кристали для кінчиків волосся з олією авокадо, аргани та жожоба, скраб для шкіри голови з евкаліптом.
Ціни: шампунь – 350 грн, олія для волосся – 295 грн, скраб – 245 грн.
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»