Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Колонки

Не бійтеся афішувати допомогу, або Навіщо бізнесу будувати позитивний імідж під час війни

Опубліковано

Позитивний імідж для бізнесу – як броня для військового. Він захистить від інформаційних атак та спроб рейдерства. Він впливає на довіру клієнтів та примноження прибутку. Позитивне сприйняття бізнесмена може стати ключем до найрізноманітніших дверей, які ведуть до збільшення впливу його компанії. Як під час війни вибудувати позитивний імідж – деякі корисні поради я зібрав в цій колонці.

Українських бізнесменів не вчили працювати в умовах війни. Так само і українських PR-спеціалістів. Можливо, тому ми бачимо комунікаційні провали на кшталт «Героїчної Бучі Комбучі», колготок із принтом ЗСУ тощо. Бо навчання відбувається в бойових умовах, яке вимагає тонкого відчуття запиту суспільства. А його відсутність може завдати безповоротних втрат іміджу бізнесу та його керівника.

Імідж – це образ. Це те, як про вас думають інші, коли вас немає. Це те, які ви вживаєте слова в своїй публічній комунікації чи які використовуєте жести, якого кольору хустка в піджаку чи якої марки годинник на руці. Важливо все. Адже і слова, і жести, і аксесуари можуть говорити про ваші цінності, характер, переваги чи недоліки. Міцний авторитет бізнесмена в суспільстві випливає з привабливого іміджу. Але не менше про вас розкажуть і ваші справи.

Війна чітко окреслила стратегічний напрямок будь-якої комунікації. Вдала комунікація має акцент на Героях – українських військових. Бізнесмен не обирає час, в який йому працювати, але може вибирати вдалу стратегію комунікації для цього часу. Тому найперше, з чого починається вибудова іміджу зараз, – це підтримка армії. Український підприємець, який хоче працювати в Україні, має підтримувати своє військо. А бізнесмен, який думає про позитивний імідж – робити це публічно. І що більшою є потужність бізнесу – то більш потужною має бути підтримка армії. Якщо підтримка не пропорційна величі, як це не парадоксально, це може завдати удару по іміджу.

Проживайте складні часи разом із громадянами. Виявляючи турботу та емоційну підтримку, можна досягти успіху.

Чи потрібно публічно декларувати фінансову підтримку армії? Так. Громадяни сприймають позитивно такий внесок у перемогу. Я не пам’ятаю жодного випадку, коли підтримка армії українським бізнесменом була засуджена суспільством. Крім того, така публічна декларація може стати важливим елементом відповіді на питання про ваші цінності та сприяти побудові позитивного іміджу.

Coca-Cola в період світових війн без зайвої скромності працювала над створенням свого іміджу. Компанія створила рекламні постери, на яких були зображені військові, які п’ють їхній напій. Один із таких постерів містив напис: «Старий друг Кока». Це було своєрідним натяком на те, що цінності залишаються незмінними навіть під час війни. Крім того, компанія здійснила й інші заходи для створення образу напою, який був улюбленим серед військових. Відповідні постери та фото можна побачити в архіві компанії. Після війни настав поствоєнний період, і компанія не зупинилася, використовуючи вже інший контекст для побудови позитивного образу своєї марки.

Читайте також: Гайд для активістів. Як стати потужним голосом, який не зможе ігнорувати влада

Не бажаєте мілітаризуватися – сконцентруйтеся на допомозі внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Тема переселенців не ваша? Тоді співпраця із перевіреними гуманітарними організаціями може стати ідеальним рішенням. Але проживайте цю епоху разом із громадянами. У воєнні часи, виявляючи турботу та емоційну підтримку, можна досягти успіху. Подумайте, ким або чим ви готові опікуватися і говорити про це публічно. І дійте.

Ідеально, якщо ви знайдете спосіб допомоги, який максимально відповідатиме напрямку вашого бізнесу. Наприклад, директор мережі музичних крамниць може підтримувати безкоштовними уроками музики дітей військових. Відвідувати ці уроки і знайомитися із батьками та дітьми, розповідати їхні історії у своїх соціальних мережах. Звичайно, слід зважати на розмір вашого бізнесу та соціальний статус вашої персони. Від цього залежатиме, чи варто в комунікації ставати форвардом або ж краще, щоб про ваші вчинки переповідали ЗМІ.

Відгук навислій загрозі над суспільством та країною конкретними справами – це не лише про соціальну відповідальність чи моральну підтримку, а й про зміцнення власного авторитету. Під час інформаційних кампаній для отримання авторитету в суспільстві застосовується ефективна стратегія – наголошення на спільних проблемах громадян та висловлюванні на ті теми і під таким кутом, що відповідає аудиторії. Дослідження підтверджують, що це спряє зростанню авторитетності в очах громадян. Цей метод є простим, але дієвим для побудови довіри. Але в будь-якому випадку це неможливо зробити, якщо не наважитися заявляти публічно про свій внесок у перемогу.

Інформаційна інфраструктура

Бізнесмен може обмежитися комунікацією через власну сторінкою у Фейсбук чи через колонки в ЗМІ, збираючи навколо себе ком’юніті, демонструючи підтримку військових, свою експертність тощо. Побудова іміджу такими інструментами не вимагає порівняно значних ресурсів, а послідовність дій поступово збільшуватиме кількість прихильників та вимальовуватиме позитивний імідж.

Якщо ж ми говоримо про керівників великого чи середнього бізнесу, то чого хочуть такі бізнесмени? Вибудувати імідж і репутацію такої собі reliable person. Людини, якій можна довіряти, людини діла і слова. Людини, чия репутація йде перед нею і говорить про бізнесмена більше, ніж будь-яке погоджене інтерв’ю. Вибудова подібного сприйняття стає парасолькою в таких питаннях як інформаційні атаки, спроби навісити ярлики чи рейдерські дії. Вибудова позитивного іміджу стане бронею від зазіхань на бізнес чи безпосередньо на власників. Мати підтримку суспільства – це бути захищеним від зовнішніх небезпек.

Читайте також: Чи потрібно вашому бізнесу бути в Threads? Кілька аргументів на користь нової соцмережі

Один із цікавих кейсів, який ефективно сприяє створенню позитивного іміджу і привертає увагу суспільства – це збір-розіграш «Майбах за донат 500 гривень». Проводить його журналіст «Української правди» Михайло Ткач. Мета: продати Mercedes-Maybach бізнесмена втричі дорожче його вартості. Виручені кошти, а це 30 млн гривень, будуть спрямовані на потреби ЗСУ.

Цей приклад цікавий з погляду побудови позитивного іміджу. Такий крок демонструє, що бізнесмен більше турбується про майбутнє країни, ніж про свої матеріальні статки. Цей крок однозначно вплине на популяризацію його особистого бренду. Десятки тисяч людей, які візьмуть участь в розіграші, стають свідками цієї події і асоціюватимуть благородну справу з ім’ям підприємця. Цей крок може стати дієвим і у питанні корекції негативного іміджу в позитивний бік. В українському суспільстві вкоренилося переконання, що багатство – це часто наслідок неправомірних дій. У такому контексті бізнесмен, який має моральні проступки, щедро віддаючи матеріальне, може бути помилуваний. Прізвище бізнесмена нам не називали, але, ймовірно, буде оголошено під час передачі авта.

Прозорість та відкритість – ключові чесноти бізнесу під час війни. Тому постійно спілкуйтеся зі співробітниками, клієнтами та громадськістю

Також можна згадати подібні кейси в минулому. У 2014-ому український бізнесмен В’ячеслав Константиновський обміняв свій Rolls-Royce Phantom на допомогу силам АТО. Тоді його крок прикував увагу багатьох ЗМІ і був висвітлений в позитивному світлі.

Через 8 років Андрій Данилко за 250 тисяч фунтів продав авто зі своєї колекції, яке належало Фредді Мерк’юрі, а виручені кошти пообіцяв спрямувати на створення сучасного центру реабілітації та протезування в Україні. Ця подія також привернула увагу українських та закордонних журналістів. І точно заклала свій камінчик у фундамент позитивного іміджу. Проте, варто зазначити, що розпродаж автопарку сам по собі не вирішить всіх проблем із іміджем, і точно миттєво його не побудує. Це лише один із можливих шляхів, який міг би стати таким собі флешмобом серед успішних бізнесменів.

Якщо у вашому автопарку лише одне авто і його неможливо інвестувати у побудову іміджу, звісно, існують й інші дієві кроки. Під час війни прозорість та комунікабельність – важливі чесноти. Тому постійно спілкуйтеся зі співробітниками, клієнтами та громадськістю, надаючи їм актуальну інформацію про вплив конфлікту на вашу діяльність.

Дайджест порад для керівників бізнесу

Шукайте передові ідеї, не бійтеся стати першим, хто впровадить їх у свій бізнес.

Підтримуйте етичне лідерство. Ваше лідерство повинно демонструвати відповідальність та вміння приймати важкі рішення. Покажіть здатність адаптуватися до змін, приймати виклики, визначайте пріоритети і беріть на себе відповідальність за прийняті рішення.

Реагуйте на проблеми вчасно. Будьте готовими швидко реагувати на негативні ситуації та проблеми, які можуть виникати через війну.

Зберігайте довіру і репутацію. Репутація є надзвичайно важливою під час війни. Прагніть підтримувати високі стандарти етики та прозорості, щоб зберегти довіру співробітників, клієнтів і громадськості. Репутацію важко вибудовувати, але дуже легко втратити.

Підтримуйте соціально важливі проєкти та допомайте тим, хто цього потребує. Це може позитивно вплинути на імідж компанії та її керівників. Розгляньте можливості спонсорства благодійних заходів або внесення внеску в громадські ініціативи.

Зосередьтеся на підтримці співробітників та клієнтів, які можуть бути безпосередньо або опосередковано задіяні у війні. Виявляйте розуміння, емпатію та допомогу, це допоможе підтримувати позитивний імідж.

І наостанок, демонструйте успішні кейси, в яких ваша компанія зуміла адаптуватись до умов війни та досягти успіху. Це може бути впровадження нових стратегій, запуск ефективних проєктів або надання допомоги громаді. Розповідайте про ці приклади через соціальні медіа, пресрелізи та інші комунікаційні канали. Залучайте для цього лідерів суспільної думки або експертів із вашої галузі.

Сподіваюсь, ці поради можуть допомогти підсилити ваш позитивний імідж та ділову репутацію і надихнути на створення чогось нового.

Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки автора, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам. 

Колонки

10 правил доброчесності, яких має (або може) дотримуватися кожен в повсякденному житті 

Опубліковано

«Доброчесність — це чинити правильно, навіть коли ніхто не бачить». Це не єдине та не вичерпне визначення, але найбільш універсальне. Саме ним послуговується команда Національного агентства із запобігання корупції. 

Вітаю, я Ірина Чаговець, керівниця Офісу доброчесності НАЗК. Це окремий підрозділ, який навчає доброчесній поведінці не тільки публічних службовців і антикорупційних уповноважених. В зоні нашої уваги ще й школярі, студенти, освітяни. І не тільки. Ким би ми не були – вчиняти доброчесно можемо і маємо. Тому разом вчимо і вчимося чинити правильно. Бо певні: доброчесність — не просто красиве слово, а нова норма поведінки. 

Чи складно це впровадити в свою буденність? Думаю, ні. Усього 10 простих правил на щодень — і країна почне змінюватись з кожного з нас.  

  1. Не беріть та не давайте хабарів

Якщо є побутова корупція, то має бути і побутова доброчесність. Віддячити грошима лікарю чи презентувати щось коштовне вчительці — давно не ОК у сучасному світі. Кожен, хто робить свою роботу і отримує за це оплату від держави, не має вимагати за це додаткової винагороди. Не купуйте особливого ставлення до себе хабарями чи дарунками. Натомість, справжньою подякою вихователькам буде поважати їхню працю та активно брати участь у житті дитини.

Велика корупція подекуди починається з маленьких неочевидних вчинків. Не підживлюйте її.

  1. Навчайтесь без шпаргалок, списування чи плагіату

В школі, а потім і в університеті, часом, від дітей вимагають гарних оцінок та успішності. Врешті, дитина починає шукати обхідні шляхи. Списувати, купувати реферати, дипломні роботи тощо. Але ж ми вчимося для себе. Всотуйте знання, перевіряйте, як запам’ятали інформацію, оцінюйте засвоєне — так ваше навчання буде максимально корисним. А от купувати дипломи в інтернеті, видавати чужі реферати за свої чи присвоювати собі чужі заслуги — однозначні “червоні прапорці” в доброчесній освіті. Туди ж — підтасовування результатів тестів чи просто списування у когось. Не треба так. 

Доброчесність вимагає більше зусиль. Але і повага до себе, і справжні, а не куплені, знання — безцінні. 

  1. Будьте доброчесними не тільки в реалі, а й у віртуалі 

Здається, що та одна картинка з гуглу важить? Візьму її до презентації. Проте у кожного зображення чи тексту є автор (навіть якщо це ШІ). І використовувати чужі фото або копіювати дописи без зазначення авторства – не можна. Доброчесно — пошукати оригінал, запитати у автора дозвіл, врешті, підписати при публікації. 

Подекуди анонімність та вільний доступ до контенту у мережі вабить вдаваною безкарністю, але ж пам’ятаємо: доброчесність понад усе! 

  1. Залиште піратство в минулому 

Слухати музику на офіційних стрімінгах, купувати фільми в онлайн-кінотеатрах, не шерити електронні книжки та навчальні курси поміж друзями –  нескладно, правда? Споживати контент доброчесно — це про підтримку контентотворців та повагу до себе. Тож, беремо за правило  насолоджуватися улюбленою творчістю свідомо! 

  1. Будьте доброчесними в роботі та кар`єрі 

Чи може бути доброчесними в дрібних вчинках? Однозначно! Поміняти воду в кулері, якщо вона скінчилась на вас, не засмічувати місця чи предмети загального користування, допомогти колезі чи колежанці подужати Excel-табличку. Ми проводимо на роботі більшу частину дня, тож доброчесна поведінка в колективі допоможе зробити його комфортнішим для всіх. Додаємо нетоксичну робочу комунікацію та дотримання особистих кордонів колег — готово, ви неперевершені! 

Команда НАЗК обрала для себе доброчесність, як одну з цінностей організації і це допомагає щодня обирати світлу сторону 😉 

  1. Виконуйте обіцянки

Це одне з найочевидніших правил: якщо даєте комусь слово — дотримайте його. Якщо порушили обіцянку — перепросіть та намагайтесь уникати таких ситуацій надалі. Досвід показує, що доброчесна поведінка часто стає фундаментом для взаємовигідних партнерств. Всі хочуть мати справу з людиною слова. Тож, будьте нею! В першу чергу, стосовно самого себе. Обіцянки собі – це теж важливо. Дати собі відпочинок після важкої справи, зайнятися нарешті спортом – зробіть для себе те, що обіцяли. 

  1. Уникайте людей, яким бракує доброчесності

Оточення завжди формує наші погляди та враження про нас. Маєте справи з корупціонерами? Будьте готові пожертвувати власною репутацією. Толерування корупції неприпустиме у будь-якому вигляді, це аксіома. Не виправдовуйте тих, хто вчиняє недоброчесно та уникайте асоціацій з ними. Воно вам не треба. 

Не толерувати корупцію можна в різних сферах. Навіть, у побутових дрібницях. Подумайте, що зробите, якщо ваш родич придбає за гроші водійське посвідчення? Або за хабарі отримає диплом лікаря. Чи довірите йому себе оперувати?  

  1. Постійно розвивайте свої навички доброчесності 

Навчання антикорупції та доброчесності може бути простим та неочевидним способом розвинути ці навички. Але це працює. І, найперше, звісно радимо проходити онлайн-курси на навчальній платформі Study.nazk. Наша команда робить їх простими, доступними та інтерактивними. На платформі зареєстровані вже понад 145 тисяч користувачів. Приєднуйтесь і ви!  

Дізнайтесь про історичні передумови корупції та яка вона взагалі буває на безкоштовному курсі “Основи антикорупції для всіх і кожного”. А також спробуйте себе в ролі новачка на публічній службі  — в режимі інтерактивного симулятора здогадайтесь в якому випадку можна приймати подарунки чи “винагороди”, чи можна бути керівником невістки і що можна розповідати друзям про державні таємниці. Буде захопливо. 

Також знаходьте надихаючі історії доброчесності на сторінках книжок. Наприклад, раджу до прочитання: 

  • “Справедливість. Як вчиняти правильно?” Майкла Сендера
  • “Людина в пошуках справжнього сенсу” Віктора Франкла
  • “Кобзар” Тараса Шевченка
  • “Сад Гетсиманський” Івана Багряного
  1. Підтримуйте справедливість і рівність у повсякденному житті

 Активно сприяйте рівним можливостям і справедливості у вашому оточенні. Переконайтесь, що всі мають однаковий доступ до ресурсів і можливостей. Ваші дії та рішення повинні сприяти відсутності дискримінації за будь-якими ознаками (стать, раса, віросповідання або соціальний стан). Створюйте умови, за яких кожен та кожна відчуватиме себе цінною та поважною частиною спільноти. Виховуйте в собі та інших повагу до різноманіття та відкритість до нових перспектив. Зробіть так, щоб ваші повсякденні вчинки відображали принципи рівності і справедливості Це теж буде внеском у розвиток більш доброчесного суспільства.

  1.  Не піддавайтеся настроям «все пропало»

У медіа та соціальних мережах частіше переважають повідомлення про жахливий рівень корупції, що нищить країну. І, значно менше, про її подолання чи запобігання. Команда Офісу доброчесності НАЗК працює на зміну цієї тенденції. Про хороші новини та вдалі практики антикорупції розповідаємо у своєму телеграм-каналі . А відтепер – і в експертних блогах на «Шо там?». Ми знаємо безліч прикладів, коли доброчесність перемагає. І розкажемо про них вам. Давайте гуртуватися в доброчесні спільноти! Ну, і починати зміни з себе, куди ж без цього. 

Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки авторки, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам.

Читати далі

Колонки

Відновлення через спорт: як лучництво допомагає ветеранам у Харкові

Опубліковано

Хлопець з ампутацією пальців зумів відпрацювати потрапляння в центр мішені 90 зі 100. А ветеран із Дніпра, завершивши курс реабілітації за допомогою стрільби із лука, повернувся додому та облаштував у дворі будинку простір для продовження тренувань. Від цих історій стає тепліше й ми розуміємо, що наша робота приносить плоди!

З осені минулого року психологи Мальтійської служби у Харкові впровадили у програму реабілітації та емоційного розвантаження ветеранів адаптивний спорт – лучництво.

Така реабілітація стала можлива завдяки співпраці Мальтійської служби допомоги, БФ «Харків з тобою» та майстра спорту України з блочного лука, волонтера Юрія Дорошенка. У листопаді 2023 року в тирі школи олімпійського резерву відбулося перше тренування для ветеранів бойових дій та медиків одного з госпіталів.

Перед стрільбою усім учасникам на майданчику проводять інструктаж із техніки безпеки та невелику розминку. Далі ж починається найцікавіше – процес взаємодії тренерів із кожним лучником. Тут навчають як тримати спину, руки, як має бути натягнута тятива та як проводити пристрілку в ціль. І на початку – це все без стріли. 

На собі відчула, як це докласти зусиль, побудувати тіло, становище рук, відпрацювати прицільність, і, нарешті, потрапити в ціль.

Стрільба з лука дозволяє не лише зміцнити фізичну форму, а й розвинути впевненість, незалежність. А завдяки підвищенню чутливості пальців збільшується відчуття зв’язку із зовнішнім світом, що позитивно впливає на емоційну сферу та відновлення когнітивних функцій.

З цих поїздок на стрільбу завжди повертаємось з історіями, які залишаються з нами ще надовго. Хлопець з ампутацією пальців, завдяки своїй завзятості й підтримці тренерів, зумів відпрацювати потрапляння в центр мішені 90 зі 100. Я часто спостерігала за тим як він вправляється з луком, помічала його втому наприкінці тренування, і розуміла, що саме він поставив собі за мету. 

Другий випадок, коли ветеран із Дніпра, по завершенні реабілітації у Харкові, повернувся додому й у дворі свого будинку облаштував простір для продовження тренувань.

Від цих історій стає тепліше й переповнює відчуття гордості за хлопців. Ми розуміємо – наша робота важлива й приносить плоди.

Разом із командою психологів Мальтійської служби вдалось налагодити необхідний елемент цього процесу. Ми проводимо діагностику емоційного стану учасників стрільби до та після тренування за методикою HADS, аналізуємо динаміку показників емоційного стану кожного учасника протягом серії тренувань. Це все дозволяє коригувати роботу психолога в індивідуальних інтервенціях із ветеранами.

Зараз такі виїзди стали регулярним та налагодженим процесом. Із закритого приміщення тиру, з настанням весни, тренування перейшли на свіже повітря стадіону. Це додає енергії всім учасникам та тренерам, а ще з’являється «поправка на вітер», яка в прямому розумінні – допомагає потрапити в ціль, а у переносному – помічати об’єктивну реальність й не зійти зі шляху до мети.

 Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки авторки, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам.

Читати далі

Колонки

Як організувати діяльність робочої групи в евакуації: досвід Соледарської громади

Опубліковано

Соледар зараз повністю зруйнований РФ. Попри те, що фактично його не існує, а люди розпорошені по всій Україні — громада в евакуації змогла об’єднатися, а допомогла в цьому робоча група з безпеки та соціальної згуртованості Соледарської громади, яка входить до Мережі робочих груп Донеччини та активно співпрацює з ними.

Вікторія Грунська розказала, як в евакуації успішно згуртувати переселенців, а Катерина Устименко — мешканка Соледару розказала, що вдалося зробити у Дніпрі завдяки робочій групі.

Робочу  групу з питань громадської  безпеки та соціальної згуртованості Соледарської громади заснували ще до повномасштабного вторгнення, у 2019 році. Тоді вона налічувала близько 17 членів/-кинь. Серед них й Вікторія Грунська, жінка виконувала роль менеджерки, координувала роботу та відслідковувала запити місцевих мешканців, аби доносити їх до групи. Пані Вікторія працювала у Соледарській бібліотеці, а на засідання групи потрапила, як активна громадянка.

«Я була туди запрошена, як директорка міської  бібліотеки. Якраз тоді було  оголошено конкурс на створення громадських просторів на базі публічних бібліотек. Тоді я не була офіційно членкинею робочої групи, а потрапила туди як небайдужа мешканка», — каже пані Вікторія.

Жінка пригадує, що після першого засідання вона ще більше надихнулась ідеєю допомагати громаді та розвивати її. Згодом саме в бібліотеці пані Вікторії проходили засідання робочої групи. 

Цей осередок став платформою для реалізації нашої героїні, вона стала координаторкою робочої групи від громадськості. Також небайдужі мешканці відвідували тренінги, фокус-групи, у бібліотеці зароджувались ідеї, які з часом реалізовувались як мініініціативи, писались проєкти та розроблялись плани на майбутнє.

З часом у місті створили волонтерський центр, який допомагав переселенцям/-кам, які їхали сюди в перші дні повномасштабної війни. Він проіснував до квітня, допоки місто не почали покидати вже самі мешканці/-ки, адже ситуація ставала небезпечнішою з кожним днем. Згодом у роботі групи почався простій, люди рятувалися евакуюючись до різних областей України. Однак не минуло багато часу, а небайдужі ВПО з Соледарської громади вже активно почали працювати в евакуації. 

«Протягом 22-го року ми не працювали як робоча група взагалі. Як координаторка я була на зв’язку з мобілізаторкою нашої робочої групи, а потім поступово облаштувалась й прислухалася до порад від членів/-кинь нашої  групи: познайомилася з іншими людьми, з новими міжнародними організаціями. Ну власне, так я швидше адаптувалася у новій громаді. Враховуючи завзятість і небайдужість людей, виникла все ж ідея, що ми маємо відновити роботу нашої робочої групи. До її складу входять і робітники військової адміністрації, і активісти та фахівці за різними напрямками: медицина, освіта, культура тощо. Географічно члени робочої групи роз’їхалися по цілій Україні, але головним ресурсом для нас — залишилися люди та їх любов до рідного міста», — каже співрозмовниця.

Повноцінно свою роботу група відновила у березні 2023 року, у складі 22 осіб. Пані Вікторія почала працювати у  Вінницькій області, як координаторка робочої групи від Донеччини. В області перебуває 123 родини соледарців — це майже 360 людей.

За цей час людям видали: 

  • 320 продуктових наборів;
  • 264 гігієнічних наборів;
  • 100 дитячих сумішей;
  • 30 наборів для дітей;
  • 50 ліхтарів.

До моменту окупації для мешканців/-нок, що залишались на території громади встигли видати: 

  • 200 ковдр;
  • 110 аптечок;
  • 250 ліхтарів.

Всю цю гуманітарну допомогу отримували завдяки донорам, які спілкувалась з Мережами робочих груп та отримували своєчасні запити.

Згодом, саме діяльність Соледарської групи стала прикладом для роботи інших громад. За 2023 рік провели шість засідань, де обговорювали основні потреби мешканців в евакуації. Вікторія Грунська спілкується з іншими активістами з Соледару, що тимчасово перемістились в інші міста і по можливості допомагає соледарцям, що знаходяться у м. Вінниця та Вінницькій області. Для цього жінка створила групу у Viber, де мешканці можуть розказувати про свої потреби і отримувати корисну інформацію з різних питань.

Наприклад, минулого року був запит від переселенців у Дніпрі на відкриття сенсорної кімнати для дітей. Оскільки у цьому місті мешкає багато діток, то відповідно їм потрібно мати місце для розвитку та дозвілля. З реалізацією мініініціативи з створення такого осередка допомогли партнери програми ООН з відновлення та розбудови миру, а також небайдужість Мережі робочих груп.

Це сенсорна кімната для дітей на базі освітнього центру «Соледар: дорога додому» у Дніпрі. У цьому осередку фахівці та фахівчині проводять корекційні та логопедичні заняття, дітей навчають мінної безпеки, а для дорослих організовують психологічну допомогу, каже Катерина Устименко, яка безпосередньо працює у новоствореному осередку. Вона додає, що саме завдяки робочій групі вдалося швидко втілити ідею та створити комфортний і безпечний простір для дорослих та малечі.

Членкиня групи каже що, якщо до війни робоча група працювала більш самостійно, то зараз вона більшу увагу приділяє саме активістам/-кам. Бо вони є рупором переселенців у нових громадах.

«Я бачу цінність в тому, що ми стали дружніші, більш згуртовані. Саме на цій платформі [ред. — у межах робочих груп] ми можемо вільно спілкуватись з представниками місцевої влади. Якщо є якісь питання, ми можемо безпосередньо радитися з представниками UNDP тощо», — наголошує Вікторія Грунська.

Членкиня додає, що Мережа обʼєднує у собі робочі групи 11 областей, а це величезний досвід та рушійна сила для підтримки одне одного на відстані. 

«Втративши усе, головне не втрачати звʼязки і вірити , що разом ми переживемо усі іспити, що випали нам».

Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки автора, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам. 

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості1 день тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: