Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

НБУ визнали кращим банком року за версією Central Banking Awards

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний банк України визнано центральним банком року за версією міжнародної премії Central Banking Awards.

Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

Зазначається, що цю престижну міжнародну нагороду щороку вручає профільний журнал про діяльність центральних банків та фінансових регуляторів Central Banking.

У номінації «Центральний банк року» Національний банк України переміг уперше, отримавши міжнародне визнання за ефективну роботу минулого року в умовах повномасштабної війни.

За що НБУ отримав премію?

Національний банк у перші ж дні війни ухвалив низку жорстких і ефективних рішень, які допомогли зберегти фінансову стабільність в країні. У короткі терміни були оптимізовані монетарна та валютно-курсова політика. Вдалося зберегти довіру до національної валюти, контроль за темпами зростання цін та відносну стабільність на валютному ринку, попри суттєве падіння експорту та вимушений виїзд за кордон мільйонів українців, що рятувалися від війни. З огляду на потребу у фінансуванні Збройних Сил України для протидії повномасштабному нападу росії Національний банк надавав підтримку державному бюджету шляхом купівлі цінних паперів уряду на первинному ринку.

Водночас Національний банк дотримувався підходу обмеженої монетизації бюджету, що допомогло втримати макрофінансову стійкість України.

Також було забезпечено безперебійне функціонування банківської системи. Понад рік банківська система України успішно долає виклики воєнного часу: банки працюють безперебійно, зберігаючи ліквідність та кошти клієнтів, кредитуючи бізнес. Це стало можливим завдяки своєчасній реакції НБУ, скоординованим зусиллям банків та попередньому реформуванню банківського сектору. Банківська система підійшла до періоду повномасштабної війни стійкою, добре капіталізованою та з розробленими заздалегідь планами безперебійної роботи.

Читайте також«Відкривайте, Карпати приїхали». Як об’єднати локальних виробників? Досвід крафтової мануфактури To Ta Torba

Окрім того, Національний банк подбав про убезпечення даних, захист інформації та подальшу повноцінну роботу платіжної інфраструктури для безготівкових платежів.  Фінансові установи країни витримали численні кібератаки та не допустили збоїв у своїй роботі. Щоб захистити інформацію та інформаційні системи банків, Національний банк надав можливість банкам використовувати хмарні сервіси, щоб обробляти та зберігати  інформацію із систем банку у хмарах. Платіжна інфраструктура України, незважаючи на ракетні обстріли та терор з боку рф, завдяки самовідданій роботі учасників фінансового ринку з початку війни забезпечує надійне обслуговування безготівкових операцій та високий рівень довіри українців до безготівкових розрахунків.

Завдяки активній комунікації Національного банку з ринком та громадянами й збереженню безперебійності навіть в умовах війни українці активно ними користувалися.

Збережено довіру громадян та бізнесу до банківської системи. Зокрема, завдяки ініційованому НБУ проєкту Power banking, який забезпечив безперебійність надання фінансових послуг в умовах енерготерору. Так, попри війну, кошти фізичних осіб у банках стабільно зростають. Після проходження шоку перших тижнів повномасштабного вторгнення корпоративні депозити також досить швидко відновилися. Банки і далі кредитують, водночас під час війни попит та апетити банків до ризику суттєво знизилися, як і готовність громадян та бізнесу брати кредити в умовах високої невизначеності. Ключову роль у підтриманні кредитування відіграють державні програми.

Читайте також: Як продавати на Etsy в 2023? 10 дієвих (і не дуже) варіантів для українського бізнесу

Національний банк в умовах війни здійснював регулярну комунікацію з громадськістю, бізнесом, учасниками фінансової системи та державними органами, що дало змогу уникнути паніки на початку повномасштабних воєнних дій, а також зберегти високий рівень прогнозованості населенням та учасниками фінансового ринку заходів регулятора та розуміння їх передумов. Також із перших годин повномасштабного наступу Національний банк здійснював комунікацію з іноземними партнерами. З одного боку, зусилля Національного банку спрямовувалися на залучення міжнародної фінансової підтримки. З іншого, – на посилення фінансового тиску на країну-агресора з метою ослаблення її спроможності фінансувати повномасштабну війну проти нашої держави. Ефективна співпраця з міжнародними організаціями, центральними банками та державними органами країн-партнерів сприяла збереженню фінансової стабільності в Україні та стала одним із важливих факторів ведення санкцій проти рф.

Про премію Central Banking Awards

Central Banking Awards – щорічна нагорода профільного журналу Сentral Banking. Вона складається з 26 номінацій, 13 із яких відзначають успішні кейси та здобутки центральних банків світу, а інші 13 – учасників фінансового ринку.

Номінації, за якими обираються найкращі центральні банки: центральний банк року, Голова року, довічне досягнення Голови, економічні дослідження центральних банків, прозорість, управління резервами, управління готівковим обігом, управління ризиками, ініціатива року, вебсайт, видатний внесок у розбудову інституційної спроможності центрального банку, фінансова інклюзія, а також розвиток інфраструктури платежів та ринкових операцій. Інформування про переможців за номінаціями відбувається у кілька етапів.

Нагадаємо, в Україні запрацював національний банкоматний роумінг.

Також Нацбанк випустив пам’ятні медалі «Охтирка» і «Волноваха».

Фото: centralbanking.com.

Суспільство

На Сіверщині українські військові збили ворожий «Орлан-10» (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У середу, 22 березня, українські військові збили російський безпілотник «Орлан-10» на північному напрямку.

Про це повідомили у пресслужбі ОК «Північ».

«Воїни Сил оборони Сіверщини в зоні відповідальності знищили ворожий БПлА, попередньо “Орлан-10″», – йдеться в повідомленні.

Про «Орлан-10»

«Орлан-10» – російський багатоцільовий безпілотний авіаційний комплекс, призначений для ведення спостереження за протяжними і локальними об’єктами у важкодоступній місцевості. Використовує двигун внутрішнього згоряння як силову установку.

Відзначимо, що ворожі дрони «Орлан-10» оснащені відеокамерами з кутом огляду 360 градусів. Вони можуть відлітати на 120 км від пункту управління, а в автономному режимі – на 600 км. Час можливого перебування у повітрі – 18 годин.

Нагадаємо, воїни 3 окремої штурмової бригади влучними пострілами знищили російський склад боєприпасів на околицях Бахмута.

Крім того, морські піхотинці знищили бойову машину піхоти російських окупантів, коли загарбники штурмували позиції захисників у Донецькій області.

Фото: zsu.gov.ua

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться перший офлайн забіг року «День 396: Київська десятка Незламності»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві 26 березня відбудеться перший офлайн забіг року – «День 396: Київська десятка Незламності». Захід благодійний – на ньому збиратимуть кошти на купівлю автівки для воїнів 3 ОШБр.

Про це повідомляє медіа ШоТам.

Забіг відбудеться 26 березня – на 396 день повномасштабного російського вторгнення. 50% від внесків учасників організатори заходу передадуть на купівлю пікапу для бійців 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, які захищають Бахмут.

«Маємо нагальну потребу у високопрохідних автомобілях для виконання бойових задач, тому заохочуємо вас підтримувати біговий марафон Run Ukraine, який буде допомагати нам фінансувати наш автотранспорт», – закликають бійці 3-ї ОШБр.

Як взяти участь

Щоб взяти участь у події не потрібно бути професійним атлетом, адже подія розрахована і на любителів, які пробігають 3-5 км. Крім того, приєднатися до благодійного забігу можна з будь-якої точки планети.

Для цього достатньо зареєструватися за цим посиланням.

Довідка

Run Ukraine – організатор наймасштабніших спортивних заходів України. З 2010 року компанія провела понад 30 міжнародних змагань для любителів бігу та спортивних ентузіастів. Місія Run Ukraine – організовувати спортивно-масові події найвищого рівня, надихати та мотивувати людей займатися бігом.

3-я окрема штурмова бригада ЗСУ — підрозділ Збройних сил України, сформований 9 березня 2022 року на базі підрозділу територіальної оборони «Азов», що почав створюватися у Києві з перших днів російського вторгнення 2022 року; 26 січня 2023 перетворений на окрему штурмову бригаду Сухопутних військ ЗС України. Бійці бригади брали участь у звільненні Херсона й Херсонської області, а також у боях за Бахмут.

Нагадаємо, воїни 3 окремої штурмової бригади влучними пострілами знищили російський склад боєприпасів на околицях Бахмута.

Фото: kyiv10km.runukraine.org.

Читати далі

Суспільство

На Київщині створили 13 нових заповідників (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Київщині оголошено 13 нових територій та об’єктів природно-заповідним фондом України.

Про це повідомляє Київська ОВА.

Таке рішення ухвалили 21 березня на сесії Київської обласної ради. Орієнтовна площа новостворених заповідників сягає майже 527,2 га.

Мова йде про наступні об’єкти:

  • ботанічні пам’ятки природи «Богуславський», «Лісова балка», «Гута» в Білоцерківському районі, «Біла балка», «Бондарів ліс» в Обухівському районі та «Пісківський дуб» у Бучанському районі; 
  • ландшафтні заказники «Синявський», «Чарівні луки» в Білоцерківському районі та «Казковий яр» в Обухівському районі;
  • заповідне урочище «Лісова казка» в Бучанському районі;
  • парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Лебедівський» в Бучанському районі;
  • парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Парк ім. Т. Шевченка» та «Парк Перемоги» в Фастівському районі.
Фото: vandrivka.com.ua

Зазначається, що ці території є цінними природними ділянками, на яких виявлено різноманітні види рослин та тварин, що занесені до Червоної книги України. Включення до природно-заповідного фонду дозволить зберегти їхні природні, естетичні, виховні, наукові та рекреаційні цінності.

Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

До того ж рішенням Київська обласна рада підтримала розширення на 6,3 га території ботанічної пам’ятки природи «Сухоліський» в Білоцерківському районі для збереження рослини, яка занесена до Червоної книги України, а саме: рябчика шахового.

Нагадаємо, парк відпочинку «Добропарк» під Києвом до початку нового сезону очікує цвітіння трьох мільйонів тюльпанів 136 сортів.

Також ми повідомляли, що у селищі Мотижин на Київщині 6 травня 2022 року відновив роботу зруйнований окупантами ландшафтний «Добропарк».

Фото: vandrivka.com.ua

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство2 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство3 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство4 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...