Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Колонки

Як продавати на Etsy в 2023? 10 дієвих (і не дуже) варіантів для українського бізнесу

Опубліковано

Якщо ви знаєте про маркетплейс Etsy, то, мабуть, чули, що з квітня 2021 року реєстрації з України на ньому заборонені. Це пов’язано з тим, що в нас, на жаль, не працює платіжна система Etsy Payments.

І хоча Мінцифри вже працює над вирішенням цього питання, за цей час ми можемо встигнути заробити по мільйону, чи не так? Окей, можливо, не встигнемо, але будемо над цим активно працювати. Тож сьогодні хочу розповісти про 10 популярних способів, які теоретично можуть допомогти українському бізнесу вийти на Etsy попри наявні обмеження.

Зауважу, що всі ці методи я знайшов у відкритому доступі, тож не схиляю вас до використання того чи іншого варіанту, а лише ділюся власними думками щодо ефективності таких пропозицій. Спойлер: спрацюють геть не всі варіанти.

1. Відкрити магазин на Etsy з системою Etsy Payments

Цей спосіб доступний лише для конкретного переліку країн. Та якщо ви зараз перебуваєте там, де працює Etsy Payments, то сміливо реєструйте магазин на себе. Це абсолютно легально, однак підійдуть лише документи, картки та рахунки країни, в якій доступна платіжна система платформи.

Що важливо? Вам не обов’язково мати громадянство цієї країни – відкрити магазин можна й за посвідкою на тимчасове проживання. Детальну інструкцію реєстрації на Etsy з системою Etsy Payments невдовзі опублікую в своїх соцмережах. Якщо ж ви перебуваєте в Україні – переходимо до наступних варіантів.

2. Відкрити магазин за допомогою друзів, знайомих чи родичів

Якщо ви маєте друзів або родичів в країні, де доступна система Etsy Payments, то можете домовитися з ними про відкриття магазину на їхні дані. Наголошую, що цей варіант суперечить політиці Etsy. Згідно правил маркетплейсу, лише ви можете володіти магазином і продавати в ньому. Але водночас цей варіант абсолютно робочий. 

Користуючись цим способом, необхідно вказати вашого партнера в країні, з якої будуть відправлятись товари. Наприклад, ви в Україні, а магазин зареєстрований на товариша з США. Отже, ви додаєте в магазин Product Partner з України – це й буде аргументом, чому ваші товари надсилаються з іншої країни.

Якщо ви схиляєтесь до цього варіанту, врахуйте такі нюанси: 

 • банківські дані та всі інші документи мають бути зареєстровані саме на ту людину, яка відкриває магазин. Тобто на товариша з США; 
 • якщо людина, на яку оформлений магазин, отримує соціальні виплати, вона невдовзі залишиться без них; 
 • податками та пересиланням коштів від продажів також займатиметься ваш «американський товариш», тож завчасно подумайте про фінансову винагороду для цієї людини.

Тож що ми маємо? Etsy такий вихід з ситуації не схвалює, та якщо ви самі не повідомите платформу та не посваритесь з «американським другом» – магазин функціонуватиме без проблем.

3. Відкрити магазин на Etsy з системою Etsy Payments, якщо попередні варіанти не підходять

Уявімо, ви перебуваєте в країні, де не працює система Etsy Payments, та не маєте документів і рахунків в країнах, яким «пощастило». Як діють деякі «експерти» та що потрібно для відкриття:

 • відкрити рахунок та банківську картку в країні, де доступний Etsy Payments (наприклад через TransferWise, Revolut чи Payoneer); 
 • визначити адресу та номер телефону, який ви зможете підтвердити через utility bill; 
 • мати закордонний паспорт. 

Та якщо ще в 2021 році цей варіант міг спрацювати, то сьогодні я вважаю його неактуальним. Навіть якщо вам вдасться на якийсь час зареєструвати магазин десь в Сінгапурі, він усе одно довго не проживе. А тому ви просто втратите час.

Додаткові ризики. На ринку багато компанії та людей, що пропонують відкрити магазин на ваш паспорт, на свого знайомого тощо. Такі історії траплялися і з нашими клієнтами, а тому запевняю – не ведіться на це! Якщо хтось обіцяє відкрити магазин на ваші українські документи, але при цьому у вас немає реквізитів у країні реєстрації та документів на тимчасове чи постійне проживання, варто одразу відмовитися. Такий магазин гарантуватиме вам лише втрату коштів та часу.

4. Відновити старий магазин на Etsy

Тут автори ідеї пропонують декілька варіантів:

 • згадати/відновити паролі та почати роботу у своєму забутому магазині. Але якщо це ваш варіант, то навіть не знаю що ви шукаєте в цій колонці – ідіть та продавайте;
 • відновити закритий магазин, тобто магазин, який ви закрили через розділ Close Shop. Варіант цікавий, оскільки при закритті маркетплейс зберігає за вами назву та дає можливість покупцям переглядати відгуки про магазин. Також Etsy заявляє, що ви можете будь-якої миті поновити роботу;
 • відновити магазин, який закрили за несплату боргів/комісій. Цілком робочий варіант – у наших клієнтів це працювало. 

Загалом ці варіанти цілком робочі, але точно не універсальні, адже підходять лише певній групі людей, які раніше вже мали магазин на Etsy. 

5. Купити магазин в Україні

Дисклеймер: Etsy попереджає, що цей варіант є незаконним. Але при цьому саме він лишається одним із найефективніших. 

На що потрібно звернути увагу? Насамперед – ціна. Вона має бути адекватною та ґрунтуватися на оцінці самого магазину. Якщо вартість вас влаштовує, раджу звернути увагу на наступні деталі:

 • чи блокувались раніше там лістинги;
 • чи порушував магазин авторське право;
 • чи додана платіжна карта в магазин (бажано, аби картка була додана ще з часів відкриття магазину, але не обов’язково, щоб вона була активною);
 • магазин продають разом із «рідною» електронною поштою. 

6. Прийняти в подарунок чужий магазин на Etsy

Я навіть не знаю, що сказати про цей варіант – побачив його в деяких «експертів» і вирішив поділитися Але якщо якимсь дивом ви отримали подібну пропозицію – не вагайтеся та приймайте подарунок, адже це краще за 14-й айфон. Поїхали далі.

7. Взяти чужий магазин в оренду

Вам також можуть порадити орендувати зареєстрований магазин у офіційного власника. І цей варіант також можна вважати робочим. Але є кілька питань: а яких умовах відбуватиметься «оренда», і де взагалі знайти таких «орендодавців»?

Читайте також: Чи є сенс хендмейдеру стартувати на Pinkoi, Bonanza чи Amazon Handmade?

Як на мене, це надто складно і не дуже надійно. Хіба що у вас є знайомі, які мають магазин і не хочуть його продавати, але готові здати в оренду. Не певний, чи спрацює, але можна спробувати. Головне – залишити в магазині всі дані першого власника, а себе можете вказати як частину команди.

8 та 9. Віддати товар під реалізацію в чужий магазин або в магазини компанії, яка займається продажами на Etsy

Я чув про такі варіанти, деякі наші конкуренти так працюють, або працювали раніше. А ще є продавці, які створюють свого роду супермаркети на Etsy, додаючи в магазин різноманітні товари від різних продавців. Зазвичай товар розміщується за % від продажів чи абонентську плату. Але особисто я не вважаю цей варіант практичним та безпечним. 

Якщо ви все ж зацікавилися цим способом, уточніть:

 • які ще товари продаються в магазині;
 • чи зможете ви виставляти бажані фото продукції;
 • як відбуватиметься комунікація з потенційними клієнтами.

Але повторюсь, якщо ви займатись своєю справою серйозно, – це не варіант. Ніхто не зацікавлений у продажі товару так сильно, як його виробник.

10. Відкриття магазину на Etsy з допомогою посередника

Мій відділ займається цим напрямом з 2019 року для власних потреб, а з 2021 – для зовнішніх клієнтів. Чи працює це? Безумовно. Але зважайте на умови, які диктуватиме посередник, та специфіку майбутнього магазину.

Моя особиста думка щодо найцікавіших із цих варіантів:

 • Варіант 1. Відкрити магазин на Etsy з системою Etsy Payments. Безпечно та законно, але ви з часом вам доведеться займатися податками, а це складніше ніж, наприклад, ФОП в Україні.
 • Варіант 5. Купити чужий магазин в Україні. Хороший, простий та дієвий варіант, але небезпечний. Вам можуть продати неякісний магазин за завищеною ціною. 
 • Варіант 10. Відкриття магазину на Etsy за допомогою посередника. Хороший варіант, але потрібно ретельно вивчати як особливості товару, що має там продаватися, так і умови роботи з посередником. 

Якщо маєте додаткові запитання – я радо відповім на них у своїх соцмережах. Щасти!

Колонки

Легалізація медичного канабісу в Україні: що далі? 

Опубліковано

Наприкінці минулого року сталося те, чого українські пацієнти з важкими захворюваннями чекали дуже давно — Верховна Рада ухвалила законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. «За» проголосували 248 народних депутатів. У лютому закон підписав президент. 

За легалізацію ліків на основі медичного канабісу пацієнтська спільнота, зокрема БФ «Пацієнти України», боролася понад 5 років. Нарешті суспільство та урядовці визнали, що медичний канабіс — це ліки, які не мають нічого спільного з наркотиками, які успішно борються з хронічним болем у пацієнтів у 56 країнах світу. Тепер цей досвід впроваджується і в Україні. 

КОЖЕН ШОСТИЙ, АБО ЯКА ПОТРЕБА В МЕДИЧНОМУ КАНАБІСІ СЕРЕД УКРАЇНЦІВ?

До повномасштабного вторгнення ліків на основі медичних конопель потребували 2 млн українців. За підрахунками МОЗ, зараз їх понад 6 мільйонів. Це пацієнти з онкологічними захворюваннями, епілепсією, розсіяним склерозом, хворобами Паркінсона та Альцгеймера, військові та цивільні з симптомами ПТСР. Ця цифра значно зросла під час війни через велику кількість військових та цивільних з посттравматичним стресовим розладом. 

ОДНОГО УХВАЛЕННЯ ЗАКОНУ НЕДОСТАТНЬО: ЩО ДАЛІ?

Ухвалення закону — лише частина довгого шляху, бо цього недостатньо, аби ліки з’явилися в українських аптеках.

Аби доступ до ліків був не тільки на паперах, Міністерство охорони здоров’я, Нацполіція, Держлікслужба, Державний експертний центр МОЗ та інші стейкхолдери мають провести велику роботу. Зокрема, МОЗ зараз розробляє переліки захворювань та станів, за наявності яких лікарі призначатимуть пацієнтам ліки на основі медичного канабісу. З огляду на війну, нам необхідно прописати широкий спектр різних нозологій, аби препарати реально дійшли до пацієнтів з різними діагнозами, які цього потребують. 

Також МОЗ має прописати, у яких формах будуть відпускатися ліки в аптеках. Це можуть бути пігулки, капсули, олійки, спреї, креми та навіть квітка. Дуже важливо прописати широкий спектр форм та дати можливість лікарям прописувати різні форми індивідуально для кожного пацієнта, щоб лікування було максимально ефективним для кожного. Зараз відбувається дуже важливий процес, за результатами якого пацієнти або отримають реальний доступ до ліків, або лікування залишиться тільки на папері. На розробку та затвердження нормативки у МОЗу є 5-6 місяців.  

Проте навіть розробка усіх необхідних нормативних актів не надасть пацієнтам автоматичного доступу до ліків. Тут ми стикаємося з наступною проблемою — українські лікарі раніше не мали досвіду лікування пацієнтів канабісом. Тож окрім удосконалення законодавства, необхідно провести навчання лікарів, які будуть виписувати рецепти на такі ліки. Крім того, є ймовірність, що доведеться також боротися зі стигматизацією теми та спротивом з боку фахівців. Наразі наша партнерська організація ГО «Асоціація медичного канабісу» вже готує відповідне навчання для фахівців. 

Навчати, до речі, потрібно не лише лікарів, але й пацієнтів. Адже такі препарати ніколи не були доступні для них, хоча потреба надзвичайно велика. Тож Пацієнти України зі свого боку готують інформаційну кампанію про можливості канабіноїдного лікування важких хвороб.  

ТО КОЛИ ВЖЕ КАНАБІС БУДЕ В АПТЕКАХ?

За прогнозами, це станеться до кінця цього року! Спершу в українських аптеках з’явиться імпортований медичний канабіс. Це дозволить українцям не чекати ліки ще кілька років, поки виробництво сировини запровадять в Україні, а отримати препарати вже у найближчий час. Сировина лікарського засобу буде потрапляти в аптеки, де за рецептом лікаря фармацевт буде виготовляти препарат у необхідній формі. 

Пацієнти зможуть отримати препарати на основі медичного канабісу тільки за електронним рецептом лікаря. Електронний рецепт можна буде перевірити в Електронній системі охорони здоров’я разом з іменем лікаря, який ці ліки призначив, а також діагнозом та ім’ям пацієнта. Отримати ліки можна буде тільки в аптеках, що мають ліцензію на продаж наркотичних лікарських засобів. Законом також визначено, що пацієнти зможуть мати при собі ліки з конопель, перевозити їх та зберігати у кількості, визначеній одним рецептом. 

А ЯК ЖЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИРОБНИЦТВО?

Вирощування медичного канабісу в Україні теж передбачає прийнятий закон. Це буде доступним пізніше, після прийняття всіх необхідних нормативно-правових актів, які будуть регулювати деталі цього процесу. 

Зазначу, що в законі передбачений жорсткий контроль на всіх етапах виробництва. Вирощувати зможуть лише юридичні особи, які отримують відповідну ліцензію, дозвіл та GMP-сертифікацію, під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції. Кожен кущ буде мати індивідуальне кодування, щоб відстежувати рух рослини до аптек і пацієнта. Так влаштовано легальне вирощування коноплі в Європі і так має бути в Україні.

У Польщі та Німеччині пацієнти отримують лікування за таким же механізмом – звертаються до лікаря, лікар відповідно до медичних показів виписує електронний або паперовий рецепт на медичний канабіс. Після цього пацієнти можуть купити лікарський засіб у ліцензованій аптеці.

Під час адвокації цього законопроєкту ми чули багато міфів про «українську Колумбію» і «куріння травки», тож я наголошую, що легалізація медичного канабісу не має нічого спільного з наркотиками, а розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання продовжить вважатися злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства.  

Завдяки легалізації медичного канабісу, українські пацієнти нарешті зможуть легально отримувати необхідне лікування в Україні, а не виїжджати до Польщі чи інших країн Європи, або діставати ліки незаконно. Це допоможе багатьом військовим та цивільним побороти посттравматичний стресовий розлад, а пацієнтам з важкими хворобами — позбутися нестерпного болю та знову мати можливість на нормальне життя. 

Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки авторки, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам.

Читати далі

Колонки

Як чудо-буси з ігровим приладдям курсують Західною Україною та допомагають дітям пережити травми війни

Опубліковано

Ці розфарбовані буси вирізняються серед усіх інших транспортних засобів – геть неординарні, яскраво розфарбовані з нанесеними дитячими малюнками. Дітлахи у прихистках, сиротинцях, школах й дитсадках впізнають ще здалеку це свято творчості й розваг на колесах.

Шість мікроавтобусів, наповнені інвентарем для активностей, матеріалами для творчих майстер-класів й різноманітних воркшопів, з командами професійних психологів, арттерапевтів й аніматорів працюють з дітьми на Львівщині, Івано-Франківщині й Закарпатті.

Цей проєкт називається Мобільним ігровим простором, його з початку 2023 року, за підтримки міжнародних партнерів, запустила Мальтійська служба допомоги в Україні. І це не лише про місце розваг для малечі, а про потужний інструмент в реабілітації та підтримці психологічного стану дітей, постраждалих від війни.

Через ігри, творчість й спілкування маленьким українцям допомагають впоратися з психологічніими травмами, викликаними щоденними жахіттями війни, а також – полегшити процес інтеграції дітей-переселенців у новому для них середовищі.

 Від початку роботи проєкту фахівцям Мальтійської служби вдалось охопити понад 15 тисяч дітей. Серед них –  діти-переселенці, які знайшли прихисток у відносно спокійних західних областях України. Багато дітей, чиї батьки воюють та ті, чиї, на жаль, загинули, безвісти зниклі чи в полоні, а також дітки з інвалідністю.

«Хтось знаходить для себе те, що дуже хоче надалі у собі розвивати, як от малювання, ліплення з глини, чи, навіть, поглиблене вивчення історії України. Хтось просто приходить на наші зустрічі, аби відпочити і насолодитися процесом зі своїми друзями. А ще відволіктися і зануритися у дитячі безтурботні миті життя. Саме тому ця робота є дуже актуальною в умовах сьогодення. Ми маємо й просвітницьку діяльність, яка сприяє розвитку наших дітей, майбутнього нашої країни», – зазначає керівниця групи з реалізації проєкту Мальтійської служби на Івано-Франківщині Валентина Палюга.

«З того часу як ми розпочали виїзди до дітей з мобільним ігровим простором є безліч незабутніх моментів і певних успіхів, – ділиться психологиня проєкту у Закарпатській області Оніта Папп – Пригадується історія, коли в одній зі шкіл був хлопчик, досить закритий й мовчазний, не хотів гратися ні з ким. Ми все ж всіляко заохочували його до активностей. Спершу було дуже непросто, але ми зробили все, щоб залучити цю дитину до роботи в команді. І яким же було здивування вчителів, коли хлопець зробив чудову картину з бісеру. А вкінці заявив, що йому дуже сподобалось проводити час з нами й він хотів би поїхати з нашою командою, щоб не бути вдома самому».

Зазвичай перше, що думають діти, коли до них приїжджає мобільний ігровий простір, що весь процес відбуватиметься прямо в цих мікроавтобусах. Коли ж члени команди починають діставати звідтіля різноманітні атрибути, завжди є багато захвату, щирих дитячих емоцій і передчуття свята. «Кіндер», «Писанка» – так іноді з любов’ю ці автомобілі називає дітвора.

  «Маємо безліч відгуків про цей проєкт і всі вони схвальні. Зокрема, цікавими є фідбеки вчителів, яких наші команди певною мірою мотивують своєю діяльністю. Після нашої роботи з дітьми, коли ми постійно креативимо, придумуємо все нові й нові ігри, творчі забави, діти просять у своїх вихователів провести з ними щось схоже. Часто вони телефонують до нас й запитують як краще провести той чи інший майстер-клас чи активність. І це тішить, бо вони теж черпають для себе знання від нас, а потім займаються з дітьми, – розповідає Ольга Завідовська, проєктна менеджерка Мальтійської служби допомоги, – А коли ми вдруге чи втретє приїжджаємо у ті ж самі дитячі заклади, і бачимо як вже через вікно дітлахи нам махають ручками. Як вони зустрічають нас й біжать обіймати, це додає сил і віри в те, що ми робимо все правильно. І в цьому є найбільша цінність проєкту».

І якщо ви раптом побачите як дорогою їде цей яскравий мікроавтобус, знайте, цього дня ще кілька десятків українських діток стануть щасливішими!

Читати далі

Колонки

Перспективи товарів для дітей на міжнародному ринку

Опубліковано

Дитячі товари є однією з вічно актуальних ніш міжнародної електронної комерції. В людей постійно народжуються діти та на ринку регулярно зʼявляються нові та цікаві дитячі товари. Крім того, з тим, як малюк росте, його потреби змінюються, і відбувається це доволі швидко. Серед клієнтів Handmade-Hub UA також є багато виробників дитячих іграшок, бізібордів та інших актуальних товарів. Тож керівник відділу компанії, що займається розвитком онлайн-магазинів на міжнародному ринку, Микола Серветник підготував колонку, яка глибше пояснить особливості цієї ніші.

Чому ніша дитячих товарів є перспективною

Ніша дитячих товарів в електронній комерції є надзвичайно перспективною, що зумовлено кількома факторами, які сприяють її зростанню та прибутковості:

 • зростання попиту: батьки в усьому світі активно шукають широкий асортимент дитячих товарів, включаючи одяг, іграшки та предмети першої необхідності. Зручність і доступність платформ електронної комерції дозволяють легко знаходити і купувати ці товари, не виходячи з дому;
 • різноманітність ринку: ніша дитячих товарів охоплює широкий спектр підкатегорій, що дозволяє компаніям задовольняти різні вікові групи, інтереси та потреби;
 • цінність унікальності та персоналізації: сучасні батьки обожнюють унікальні та персоналізовані товари, і залюбки купують їх для своїх дітей. Приміром на маркетплейсі Etsy однією з головних особливостей є можливість замовити персоналізований товар, приміром іграшку з іменем дитини тощо;
 • зручність та економія часу: онлайн-шопінг пропонує батькам зручність перегляду та купівлі дитячих товарів у будь-який час і в будь-якому місці;
 • глобальне охоплення та доступність: платформи електронної комерції надають компаніям можливість охопити глобальну клієнтську базу. Завдяки ефективному маркетингу та стратегічному брендингу компанії можуть залучати клієнтів з різних країн і розширювати свою присутність на ринку за межі географічних кордонів.

Наскільки прибутковою є ніша дитячих товарів

Про прибутковість ніші можемо поговорити на прикладі ринку США: індустрія електронної комерції для дітей там переживає стрімке зростання і обіцяє сягнути $54,6 млрд до 2026 року.

бізнесів, що продають дитячі товари може коливатися від 10% до 30%. Такий бізнес має потенціал бути високоприбутковим, особливо якщо продавати продукцію напряму від постачальників та мінімізувати кількість посередників: це дасть можливість запропонувати конкурентноспроможні ціни, не втрачаючи на цьому кошти. Тож якщо ви не маєте власного виробництва – можете сміливо дивитися в сторону дропшипінгу дитячих товарів!

Які фактори впливають на успішність бізнесу в цій сфері

Є декілька факторів, які допоможуть вам побудувати успішний магазин, забезпечуючи лояльну клієнтську базу та стійкі прибутки:

 • висока якість товару має першорядне значення в товарах для дітей: батьки надають пріоритет безпеці, довговічності та зручності, купуючи товари своїм малюкам;
 • зручний онлайн-магазин має вирішальне значення для залучення та утримання клієнтів: він має бути простим у навігації, мати чіткі описи продуктів та якісні зображення. Альтернативою власного сайту можуть стати маркетплейси, але і там варто звернути увагу на якість описів та фото – покупець має чітко розуміти що отримає;
 • конкурентні ціни теж важливі для батьків при купівлі товарів. Я завжди наполегливо рекомендую перед запуском будь-якого магазину провести дослідження ринку, конкурентів. Визначте середні ціни та встановити відповідну  вартість на свої товари;
 • ефективне виконання замовлень забезпечить вам репутацію, а позитивні відгуки в магазині – це необхідність коли ми говоримо про міжнародний ринок. Також подбайте про своєчасну доставку та вказуйте реалістичні терміни в лістингах, щоб ваші клієнти знали, чого очікувати. Також можете скористатися сервісами автоматизації міжнародної логістики, приміром рекомендую розглянути український RePost Global;
 • якісне обслуговування є важливим у будь-якій сфері: завдяки правильно побудованому спілкуванню з клієнтами ви отримаєте їх лояльність та довіру, що в подальшому може зробити їх вашими постійними клієнтами. Якщо ви не впевнені в своєму знанні мови можете скористатися послугами відділу Customer Support на аутсорсі – це однозначно матиме позитивний вплив на клієнтський досвід ваших покупців.

На що варто звернути увагу при виході з дитячими товарами на міжнародний ринок

Більшість країн приділяє особливу увагу безпечності товарів для дітей і вимагають мати певні підтвердження безпеки виробу. У Європейському Союзі це маркування CE, а в США – CPC (сертифікат дитячих товарів).

Маркування СЕ – це спеціальний знак, який наносять на товар. Він засвідчує, що виріб відповідає основним вимогам директив ЄС і гармонізованим стандартам. Це маркування вказує на те, що товар не є шкідливим та небезпечним для його споживачів та навколишнього середовища.

Children’s Product Certificate (CPC) – це документ, виданий імпортером або виробником США, що засвідчує, що продукт відповідає всім вимогам CPSIA. Без нього ваші товари може вилучити митниця США, експедитори можуть відмовитись від співпраці, і навіть деякі маркетплейси можуть відмовитись від розміщення ваших виробів. CPC потрібен для всіх дитячих товарів, наприклад пластикових, деревʼяних та плюшевих іграшок, ляльок, дитячого одягу, меблів, аксесуарів, прикрас тощо.

Українські магазини з товарами для дітей на міжнародному ринку

Українські підприємці не відстають від тенденцій та теж можуть похизуватись певними успіхами на міжнародному ринку дитячих товарів. Обрав кілька популярних зразкових магазинів українських виробників, про кого вам вже можливо доводилося чути, але ви не знали що це українці.

Бренд ChildUniverse від засновників EnjoyTheWood Ігоря і Марини надає широкий асортимент хендмейд декору для побудови ідеального простору для малюків. Заснований у 2015 році, магазин стрімко набирає обертів і не планує зупинятися на досягнутому. 

UGears – це компанія унікальних дерев’яних механічних 3D-конструкторів, головоломок та іграшок, які продаються у 85 країнах світу. Головна особливість UGears полягає у тому, що без використання клею та спеціальних інструментів можна зібрати механічну конструкцію, яка рухатиметься самостійно.

Hey Clay – це інноваційний продукт від компанії Trendformer. Українська творча команда створила і випустила на міжнародний ринок пластилін під брендом Hey Clay, який успішно продається у понад 20 країнах світу. Цікава особливість цього продукту – це мобільний додаток з анімованими, озвученими поетапними інструкціями щодо моделювання фігурок. The New York Times включив цей бренд до списку найкращих 28 подарунків для 8-річних дітей. Крім того, бренд увійшов до списку фіналістів Toy of the Year.

Tigres – українська компанія, що виготовляє іграшки, одяг, постільну білизну та аксесуари для дітей, присутня у 60 країнах світу. Ще одним важливим досягненням компанії Tigres є співпраця з Walt Disney та виробництво їхньої ліцензійної продукції.

Nanit Robot – конструктор у сфері робототехніки та програмування. З наданням 30 варіантів трансформацій, він замінює 100 освітніх іграшок, розвиваючи креативність та інженерні навички. Бренд вже став учасником міжнародних виставок у Канаді, Каліфорнії та Лас-Вегасі, а також потрапив до ТОП 3 найкращих стартапів України. Незважаючи на військові умови, проєкт продовжує активно розвиватися: в даний момент команда працює над його удосконаленням як школа робототехніки та готує продукт до випуску. Розробники повідомляють, що вже отримали попередні замовлення на суму майже $50 000. Отже, бренд має значний потенціал як в Україні, так і за її межами.

Сучасні потерби

Індустрія дитячих товарів – це, можна сказати, вічна ніша, адже діти будуть народжуватись завжди, і батьки мають задовольняти всі їх потреби: одяг, іграшки, розвиваючі предмети та інші аксесуари. Не дивлячись на популярність ніші серед продавців, попит на дитячі товари в інтернеті все одно зростає завдяки різноманітності ринку, варіантам персоналізації товарів, зручності та економії часу. 

Не дивлячись на те, що дитячі товари є нішею з великим потенціалом, варто все ж взяти до уваги сучасні потреби, створені споживачами: висока якість, зручний веб-сайт, конкурентні ціни, ефективне виконання замовлень та якісне обслуговування. Не забудьте також про особливості ніші – більшість дитячих товарів вимагає сертифікації.

Як бачимо, українські бренди, такі як ChildUniverse, UGears, Hey Clay, Tigres та Nanit Robot, довели, що вийти на міжнародний ринок та досягти там успіху – можливо. Варто лише мати цікавий унікальний товар та вміти його презентувати!

Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки авторки, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Підтримка інших надихнула на власну справу. На Львівщині жінки створили потужний психологічний хаб

Коли Маргарита Тютюнник переїхала в Самбір на початку повномасштабного вторгнення, то як і багато інших...

Суспільство2 дні тому

Стара хатка на пагорбі отримала друге життя. Завдяки ідеї школярів на Харківщині відновили столітній будинок

Ошатну хатку видно здалеку. Їй уже 100 років, і нещодавно вона наче отримала друге дихання...

Суспільство4 дні тому

Разом можна зробити більше: громади на Закарпатті об’єдналися, аби боротися з навалою сміття

Буштинську територіальну громаду, що об’єднує 9 сіл, утворили чотири роки тому. Після початку співпраці з...

Суспільство5 днів тому

Геть радянську літературу — тут буде молодіжний простір. На Волині зі старого книгосховища зробили місце для молоді

Ще минулого року молодь Горохівської територіальної громади Волинської області та переселенці зустрічалися в кафе або...

РЕКЛАМА: