

Суспільство
Міста-герої: Нацбанк випустив пам’ятні медалі «Охтирка» і «Волноваха»
Національний банк України випустив дві пам’ятні медалі: «Місто героїв – Охтирка» та «Місто героїв – Волноваха».
Про це НБУ повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Зазначається, що Охтирка – місто недалеко від кордону з росією. Одне з перших у лютому 2022 року прийняло на себе ворожі удари. Та попри бомбардування і терор росіянам не вдалось його окупувати та просунутись вглиб України на Слобожанському напрямку.
До Волновахи війна «прийшла» у травні 2014 року. 2022-го там також точилися запеклі бої.
Як виглядають пам’ятні медалі?
«Место героїв – Охтирка»
На аверсі на тлі стилізованого сяючого сонця з блискавками (символізують покарання для агресорів) розміщено малий Державний Герб України, під яким птах як символ звільнення; внизу – місто, що зазнає ворожих бомбардувань, праворуч – слід від ракети, що влучає в будівлю міськради, ліворуч – житловий будинок, за яким грається дитина.
На реверсі – стилізована композиція, що представляє сьогодення крізь призму твору уродженця Охтирки Івана Багряного «Тигролови»: український захисник – новітній мисливець за «хижаками», над яким сяє сонце, та написи: «Сміливі завжди мають щастя».
«Місто героїв – Волноваха»
На аверсі написи: «Місто героїв Волноваха». У написі «Волноваха» літеру «н» заміняє фрагмент залізничної колії, яка досягає малого Державного Герба України та символізує прагнення міста повернутися в Україну; стилізовані фрагменти мап Донецька й Маріуполя.
На реверсі – образ українського воїна та елементи герба Волновахи: на тлі округлої лінії (символізує розташування Волновахи на одній з найвищих місцин Приазовської височини) та хвилястої смуги з фонтанами (означає річку Волноваху) – птах у польоті та його дзеркальна тінь, що символізує впевненість у звільненні міста.

Тираж кожної медалі – до 100 000 екземплярів.
Відомо, що у 2022 році було випущено чотири пам’ятні медалі з цієї серії: «Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь», «Місто героїв – Маріуполь», «Місто героїв – Харків», «Місто героїв – Херсон».
Нагадаємо, Нацбанк випустив вертикальну банкноту «Пам’ятаємо! Не пробачимо!».
Також у Канаді з’явилася монета-писанка з трипільськими мотивами.
Фото: НБУ.
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової