Суспільство
Назвали імена переможниць премії Women in Arts. The Resistance
ООН Жінки в Україні та Український інститут 7 березня оголосили переможниць премії «Жінки в мистецтві. Опір» (Women in Arts. The Resistance).
Про це повідомляє ШоТам.
Цього року лауреатками премії у відповідних номінаціях стали:
- Жінки у візуальному мистецтві: художниця, перформансистка, кураторка Алевтина Кахідзе.
- Жінки в музиці: композиторка, авторка симфонічної та камерної музики, голова Асоціації електроакустичної музики України Алла Загайкевич.
- Жінки в театрі: драматургиня, авторка проєкту “Witnessing U” Ніна Захоженко.
- Жінки в кіно: кінорежисерка і сценаристка Аліна Горлова.
- Жінки в літературі: поетеса, літературознавиця, перекладачка Галина Крук.
- Жінки в культурному менеджменті: мистецтвознавиця, кураторка, в.о. директора Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Юлія Ваганова.
- Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: культурологиня, редакторка Анастасія Платонова.
- Особлива відзнака: Юлія Сідорова (Куба) – парамедикиня ЗСУ, очільниця медслужби Veteranka.
Цьогорічна премія пройшла під гаслом «Вогонь запеклих не пече». Організатори зазначають, що у 2023 році назва «The Resistance» (Опір) набула нового сенсу.
«Дуже важливо, що попри складний час повномасштабної війни, премія Women in Arts відзначає українських мисткинь і діячок культури. Росія веде геноцидну війну та намагається стерти українську культуру та ідентичність як такі, тому їхнє збереження та розвиток настільки важливі», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Під час церемонії нагородження лауреаток відбулася прем’єра Жіночого маніфесту «Ти є велика сила», створеного командою каналу MEGOGO LIVE. Це авторська пісня та відео, яка стала своєрідним саундтреком до премії Women in Arts. The Resistance.
Довідка
Women in Arts – це незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у рамках руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe. Мета премії – звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у сферах культури та мистецтва.
Нагадаємо, українська парамедикиня і волонтерка Юлія Паєвська «Тайра» стала лауреаткою міжнародної премії International Women of Courage (IWOC), яку вручає Державний департамент США.
Крім того, шестеро українців увійшли до європейського списку Forbes 30 Under 30, у якому щороку відзначають лідерів різних сфер віком до 30 років.
Фото надане ШоТам.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі