Суспільство
Науковці з Харкова винайшли “носовий” апарат
Науковці Харківського університету радіоелектроніки розробили пристрій для тестування носового дихання. Про це повідомляє Суспільне.
Навіщо потрібен такий пристрій?
Як повідомляється, апарат визначає, за якої потужності дихання людина перестає відчувати запахи. За його допомогою можна встежити й процес повернення нюху після коронавірусної хвороби.
Апарат винайшли ще у 2008 році й вдосконалювали. На конференціях у 2013-2014 роках до пристрою ставилися несерйозно. Зараз же його планують використовувати зокрема у спортивній медицині.
На пристрій, його будову та методи тестувань харківські вчені отримали 12 українських патентів.
Читайте також: Фахівці «Антонова» винайшли вантажний люк для літака
Де випробовують?
Копію апарату вчені подарували харківській обласній клінічній лікарні. Там на ньому досліджують порушення дихання у пацієнтів, розповіла викладачка кафедри біомедичної інженерії Яна Носова:
“Носове дихання може бути ускладнене від народження. Якщо поєднати дослідження на нашому приладі та результати комп’ютерної томографії, ми можемо покращити аеродинамічні характеристики. Тобто дати людині можливість краще відчувати запахи і краще дихати”.
Читайте також: Українське підприємство презентувало дві надпотужні великокаліберні гвинтівки (ВІДЕО)
Допоможе цей пристрій і у спортивній медицині, каже викладачка кафедри фізичного виховання Альона Прісич:
“Ми хочемо використати його у вивченні особливостей носового дихання спортсменів різних видів спорту. Якісне дихання більш активно наповнює м’язи киснем. Завчасно буде зрозуміло, якому спортсмену треба більш активно підготуватися”.
Створення одного такого приладу коштувало близько 3000 євро. Цього року у планах і міжнародний патент.
Фото: suspilne.media
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі