Суспільство
Науковці відтворили 3D модель комплексу поховання жінки, яка жила на Полтавщині 4 тис. років тому
Досліджники з Полтави відтворили комплекс поховання шаманки доби ранньої бронзи (ІІІ-ІІ тисячоліття до н.е.).
Про це йдеться на сайті проєкту.
Його автори – команда науковців «Центру охорони та дослідження пам’яток археології» Полтавської обласної ради.
Проєкт має на меті популяризувати історико-культурну спадщину України та Полтавщини на прикладі унікального археологічного комплексу — поховання справжньої шаманки доби ранньої бронзи, а також захоронень, що розміщувалися поруч з нею в одному кургані, і частково були її одноплемінниками.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
У 2007 році археологи Центру дослідили майже знищений курган поблизу міста Гребінка на Полтавщині. Саме там було виявлено ряд захоронень катакомбної історико-культурної спільноти, серед яких –поховання молодої жінки з унікальними, промовистими артефактами ритуального призначення, що дозволили атрибутувати цю панянку як шаманку.
Зазначається, що у стародавніх культурах шамани здебільшого поєднували у собі функції як чаклунів, що спілкувалися з племінними духами, так і цілителів, стародавніх лікарів та знахарів. Про досить високий рівень «медичної підготовки» цієї жінки свідчить людський зуб у складі її намиста: найімовірніше, цілителька вирвала його у свого одноплемінника, позбавивши його таким чином сильного болю.
Перейшовши за посиланням, можна ознайомитись з відтвореною моделлю шаманки з території Гребінки на Полтавщині й дізнатися її історію. Також на сторінці є інформація про предмети з поховання шаманки. Ознайомитися зі вмістом також можна в AR – доповненій реальності.
Нагадаємо, археологи знайшли під Вишгородом ливарний цех часів Київської Русі.
Також на Київщині археологи знайшли залізні серпи «салтівського типу», датовані X–XI ст.
Раніше ми повідомляли, що на території Лаври археологи знайшли дерев’яну лопату часів Київської Русі.
Фото: shamankaar.codpa.org.ua.
Коментарі