

Суспільство
Нащадки родини Терещенків створять на Житомирщині музей авіабудування
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Нащадки українських меценатів Терещенків планують створити на Житомирщині музей авіабудування.
Про це розповіла голова ради Фундації спадщини Терещенків Олена Терещенко, пише Укрінформ.
За її словами, музей планують облаштувати у палаці ХІХ ст. в селищі Червоне на Житомирщині, що належав родині Терещенків.
«Палац у Червоному унікальний. Житомирщині з ним неймовірно пощастило і наше завдання повернути його у власність держави та створити там музей авіабудування. У нас вже є попередня домовленість із музеєм “Становлення української нації”, який готовий долучитися і допомогти Житомирщині», – зазначила Терещенко.
За її словами, Фундація спадщини Терещенків розраховує на підтримку меценатів, зацікавлених у створенні музею авіабудування фахівців та залучення грантів.
Що відомо про маєток Терещенків
Палац Грохольських-Терещенків у селищі Червоне на Житомирщині був зведений у 1851 р. графом Адольфом Грохольським, який займався розведенням арабських скакунів. Згодом, після смерті графа, палац мав відійти його дружині. Однак удова виїхала за кордон, тож маєток викупив відомий меценат і цукрозаводчик Нікола Терещенко та передав своєму братові Федору, який прославився як колекціонер витворів мистецтва.
Федір Федорович побудував у Червоному авіамайстерні та аеродром, залучив до роботи закордонних майстрів і робітників із навколишніх сіл. Випробувачем літаків у Терещенка була одна з перших жінок-льотчиків, перша випробувачка Любов Голанчикова.
Відомо, що Федору допомагали Ігор Сікорський та Петро Нестеров. Терещенко навіть отримав замовлення на виготовлення військового літака, і так із майстерень поступово виріс завод. Після більшовицької революції родині Терещенків довелося емігрувати за кордон. Завод спочатку перевезли до Росії, а потім до Франції.
Нагадаємо, Одеський художній музей оцифрував та виклав у відкритий доступ свій цифровий архів. Це понад 5400 файлів з понад 30 музейних фондів.
Раніше ми вже повідомляли, що у 12 українських музеях тестують прототип електронної системи реєстру Музейного фонду.
Фото: з відкритих джерел.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Данське місто Орхус передало Львову 5 автобусів. Планується, що до літа приїдуть ще 15 таких автобусів.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
«Львів зможе використовувати ці автобуси для власних потреб. Також їх можна буде передати Силам оборони України або іншим громадам, які постраждали від російського вторгнення», – йдеться у повідомленні.
У міській раді відзначили, що раніше отримали від різних міст Європи 39 автобусів. Більшість із них передали на потреби Сил оборони України. А також громаді Тростянця на Сумщині, яке постраждало від вторгнення росії у 2022 році. Чотири автобуси залишили для потреб Львова.
Читайте також: «Вчилися за роликами на ютубі». Пожежники-добровольці вже 8 років рятують Бориспільську громаду від вогню. Ось як це працює

Крім того, Львів отримав від громад європейських міст чотири автомобілі швидкої допомоги: 2 з них передали для громади Харківської області та ще 2 – для Першого медоб’єднання Львова. А пікап, який отримали у лютому цього року, передали військовим.
Нагадаємо, Миколаїв отримав три автобуси від німецької компанії.
Також ми розповідали, як на Львівщині тестують новий гібридний електробус.
Фото: Львівська міська рада.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійці-прикордонники збили зі стрілецької зброї безпілотник окупантів, який розвідував місцевість.
Про це повідомили на сайті ДПСУ.
Зазначається, що на Донеччині п’ятьма влучними пострілами зі стрілецької зброї вдалось знешкодити дрон противника, який розвідував місцевість в районі наших позицій.
Наголошується, що дедалі частіше наші захисники збивають ворожі дрони, тим самим нівелюючи всі зусилля противника.
Читайте також: Олександра Екстер? Хіба це не російська художниця? Час дізнатися більше про амазонку українського авангарду (ТЕСТ)

Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.
Нагадаємо, українські прикордонники завдали удару по позиціях окупантів під Лиманом.
Також ми розповідали, як бійці 72 ОМБр знищили влучними ударами військову техніку росіян на Вугледарському напрямку фронту на Донеччині.
Фото: dpsu.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Вона могла відпочивати на власній яхті в сонячній Новій Зеландії, але натомість обрала шлях воїна й боронить Україну на Сході Про «Ківі» бойову медикиню Інтернаціонального легіону розповідає ШоТам.
Ківі — бойова медикиня Другого інтернаціонального легіону. Вона не лише лікує поранених, а й може захистити їх зі зброєю в руках. Жінка приїхала боронити Україну з Нової Зеландії.
Я приїхала як цивільний лікар, щоб зробити все, що в моїх силах. Щоб допомогти Україні», — Ківі, бойовий медик ІІ Інтернаціонального легіону оборони України
«Я офігів. Лежить у себе на яхті, п’є “Корону” під сонечком. Їй телефонують знайомі і кажуть: “Хочеш поїхати до України бойовим медиком?”. І вона така: “Чом би й ні, хочу”. І вже через 2 місяці вона разом із нами в Лисичанську», — Муха, військовослужбовець ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.
Дивіться відео: Колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні
Ківі рятувала бійців у найгарячіших точках: Лисичанську, Григорівці, Бахмуті. І вже встигла вразити воїнів поєднанням хоробрості, доброти та вмінням робити кілька справ одночасно.
Людина настільки універсальна… Вона може бути й стрілком, коли потрібно, вона може керувати дроном, коли потрібно, — Санта, командир ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.
«Люди люблять проводити час із друзями, з родиною. Крім того, люди тут дуже винахідливі. Багато що тут схоже на Нову Зеландію. Українська аграрна галузь, земля і сільськогосподарські виробники — відомі та шановані», — Ківі, бойовий медик ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.
Ківі впевнена: Україна виборює свободу для всього цивілізованого світу.
Задля свободи всього світу ця війна має завершитись перемогою України. Ми не можемо дозволити агресору взяти силою те, що він хоче, — Ківі, бойовий медик ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.
Жінка вірить: Україна неодмінно переможе. І вже точно знає, як відпочиватиме, виконавши свою місію.
«Я обпливу навколо світу на своїй яхті. А потім сидітиму десь на пляжі», — Ківі, бойовий медик ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.
Нагадаємо, в Україні створили сайт для іноземців, які прагнуть воювати за Україну.
Також ШоТам розповідав, як українець керує взводом іноземного легіону.
Окрім того, американець покинув комфортне життя і захищає Україну від окупантів.