Суспільство
Намет з кондиціонером та Wi-Fi: що таке глемпінг та чи є він в Україні
Глемпінг – це такий комфортний варіант домівки на природі. Але замість спального мішка та палатки відпочивальники живуть у глемпах, де є усі блага цивілізації – ліжко, душ, кондиціонер та електроенергія.
До України такий вид гламурного відпочинку прийшов зовсім недавно завдяки Андрію Родкіну і Олександру Коновалову, які створили компанію виробництва глемпів під ключ Glamping.UA.
Андрій Родкін
Співзасновник компанії Glamping UA
Олександр Коновалов
Співзасновник компанії Glamping UA
Що таке глемпінг?
Глемпи створені для тих, хто не готовий, навіть на природі, жертвувати своїм комфортом. Це справді лінивий відпочинок, адже можна насолодитись пейзажем, подихати свіжим повітрям, зустріти захід сонця біля води та просто побути наодинці з природою. При цьому спати на комфортному ліжку, обідати з комфортом, не пектись на сонці, мати доступ до інтернету та не бути загризеним комарами.
Глемп – це легка безфундаментна конструкція, яка складається з чотирьох основних матеріалів: дерево, метал, тканина і тканина ПВХ. Глемп не пропускає жару і захистить від граду і шторму.
Читайте також: П’ять хобі, які можуть стати вашим бізнесом
У світі глемпінг дуже популярний. Сьогодні найбільші ринки – це США, Британія та Австралія. А загальний об’єм ринку – $3 млрд.
Зараз понад п’ять мільйонів людей люблять відпочивати у глемпах. Хтось навіть не уявляє для себе вже іншого виду туризму. Люди ловлять кайф від того, що прокидаються у комфортному ліжку зі звуками природи.
Самі спали в незручних наметах – вирішили створити Glamping.UA
Я працював як найманий працівник та мене не покидало бажання відкрити власний бізнес. Якось ми з нинішнім партнером по бізнесу Олександром поїхали в Карпати і ночували там з палатками.
Тоді подумали, що було б чудово розміщуватись в більш комфортних умовах. Дізнались про глемпінг в Європі і вирішили розвивати це в Україні. Почали шукати варіанти і досліджувати ринок і побачили, що такого продукту у нас немає.
Далі ми зібрали команду інженерів та дизайнерів і почали думати, як розробити власний продукт і як це має виглядати. Спочатку спроектували прототип і почали тестувати його на міцність в дощ і вітер.
Читайте також: Аналог “Всі Свої” з Дніпра. Як організувати патріотичний маркет на одну зарплатню
Скільки вклали?
Перша сума, яку ми вклали у створення компанії Glamping UA – $50 тисяч. Ці кошти пішли на маркетингові дослідження та саме виробництво. Спочатку були проблеми із сировиною, бо не могли найти нормальної за якістю і ціною. Для створення прототипів все ж таки вдалось закупити українську деревину експортної якості. Тканину ПВХ замовляли в Іспанії, бо там хороша якість.
Спочатку ми навіть не піарились і не використовували ніякої реклами, а налагоджували співпрацю та перемовини саме з готелями, які є нашими потенційними клієнтами.
Згодом почали таргетинг у Фейсбуці, щоб створити ядро нашого клієнта. Там прописали ціни, склад, 3D-модель глемпа. І вийшло, що кожний шостий залишав заявку на бронювання глемпа. А це тисячі потенційних клієнтів.
Ми провели дослідження серед нашої аудиторії і на основі цього отримали ряд характеристик глемпа. І це допомогло попасти саме в ціль.
Читайте також: Небачений Донбас: 8 місць для відпочинку на природі
Глемпи для готелів преміум-класа
Ми виготовляємо глемпи для бізнесу, який працює саме у туризмі. Наші покупці – підприємці, які мають землю і готові вкладати в неї кошти.
Зараз наші глемпи є у парку-готелі Шишкін. Ми розраховували, що нашими клієнтами стануть готелі преміум-класу. Тут є проблеми, бо в готелях рідко повна заповненість гостями. Але глемпи однозначно приваблюють туристів, як українців, так і іноземців.
Ми співпрацюємо і з іноземними партнерами. Польща, Румунія, Казахстан, Грузія та Росія – це країни, з представниками яких ми ведемо перемовини. Але експорт такої продукції – не легка справа. Поки відправили кілька екземплярів тільки у Польщу. Вони хочуть відкрити глемпінг на польській стороні Карпат.
У нас замовляють і для дачних ділянок. А також зараз туристичне направлення активно розвивається у громадах, для яких теж можлива установка глемпів. Але людей зупиняє, що вони не знають, як це виглядає.
У нас поки немає шоуруму, бо його вартість обійшлась би нам у 10 тисяч доларів. Оскільки ми молода компанія, то не бачимо для себе економічної доцільності витрачати ці кошти.
В Україні купити вигідніше, ніж за кордоном
Цей бізнес є вигідним, бо окуповується за три роки. Для прикладу, щоб відкрити готель, тобі потрібно 500 тисяч гривень і в кращому випадку він окупиться за 7-10 років. З глемпінгом інша історія, він набагато рентабельніший.
Розрахунки-розрахунками, але найкращим доказом рентабульності став запуск першого глемпінгу на території парку-готелю Шишкін. Так, ще до старту проекту і появи перших живих фото, клієнти забронювали майже 60% наступного місяця та сплатили близько 40%, а по його закінченню ми мали результат – 70% заповненості.
Чому краще купувати глемпи саме у нас, а не за кордоном? Якщо власник невеличкого готельного бізнесу купує глемп за кордоном, то він немає ніякої гарантії на те, щоб його відремонтували чи прибрали якісь пошкодження.
Та ще й грає роль питання ціни. Купити глемп за кордоном і привезти до нас буде дорожче, ніж купити у нас.
У нас класичний глемп коштує 6,5 тисячі доларів. В Європі він коштуватиме мінімум на 1000 євро дорожче.
Читайте також: Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі
Взимку глемп консервують
Глемпи виготовляємо з трьох основних матеріалів – дерево, метал та тканина. Глемпи збираємо на наших складах у Рівненській області, все перевіряємо, складаємо, розкладаємо назад і відправляємо замовнику.
На виготовлення одного глемпу потрібно десь 30 днів. Літом навантаження, звісно, більше.
Всі цікавляться що робити з глемпом взимку. Він є абсолютно герметичним і переживає зиму. А якщо є вільне приміщення, то його можна розібрати і скласти. Ми збираємо один намет за дві доби, а розбираємо за добу.
У нас була проблема в тому, що законодавство забороняє поселити туристів в приміщеннях, які не мають сертифікації. Але нещодавно ми отримали сертифікат якості від Центра стандартизації та метрології. Тому й тут ми перші.
Найбільша складність, з якою ми стикнулись – це не розуміння і не сприйняття ринком цієї ідеї. Оскільки про це ніхто не чув. Варто пам’ятати, що це європейський тренд, який вже прийшов в Україну і буде успішно розвиватись, але залежить від того, хто буде в перших рядах.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі