Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Намет з кондиціонером та Wi-Fi: що таке глемпінг та чи є він в Україні

Опубліковано

Глемпінг – це такий комфортний варіант домівки на природі. Але замість спального мішка та палатки відпочивальники живуть у глемпах, де є усі блага цивілізації –  ліжко, душ, кондиціонер та електроенергія. 

До України такий вид гламурного відпочинку прийшов зовсім недавно завдяки Андрію Родкіну і Олександру Коновалову, які створили компанію виробництва глемпів під ключ Glamping.UA.

Андрій Родкін

Андрій Родкін

Співзасновник компанії Glamping UA

Олександр Коновалов

Олександр Коновалов

Співзасновник компанії Glamping UA

Що таке глемпінг?

Глемпи створені для тих, хто не готовий, навіть на природі, жертвувати своїм комфортом. Це справді лінивий відпочинок, адже можна насолодитись пейзажем, подихати свіжим повітрям, зустріти захід сонця біля води та просто побути наодинці з природою. При цьому спати на комфортному ліжку, обідати з комфортом, не пектись на сонці, мати доступ до інтернету та не бути загризеним комарами.

“Турист приїжджає туди, де вже є зібрані і готові для використання глемпи”

Глемп – це легка безфундаментна конструкція, яка складається з чотирьох основних матеріалів: дерево, метал, тканина і тканина ПВХ. Глемп не пропускає жару і захистить від граду і шторму.

Читайте також: П’ять хобі, які можуть стати вашим бізнесом

У світі глемпінг дуже популярний. Сьогодні найбільші ринки – це США, Британія та Австралія. А загальний об’єм ринку – $3 млрд.

Зараз понад п’ять мільйонів людей люблять відпочивати у глемпах. Хтось навіть не уявляє для себе вже іншого виду туризму. Люди ловлять кайф від того, що прокидаються у комфортному ліжку зі звуками природи. 

Самі спали в незручних наметах – вирішили створити Glamping.UA

Я працював як найманий працівник та мене не покидало бажання відкрити власний бізнес. Якось ми з нинішнім партнером по бізнесу Олександром поїхали в Карпати і ночували там з палатками.

Тоді подумали, що було б чудово розміщуватись в більш комфортних умовах. Дізнались про глемпінг в Європі і вирішили розвивати це в Україні. Почали шукати варіанти і досліджувати ринок і побачили, що такого продукту у нас немає.

Далі ми зібрали команду інженерів та дизайнерів і почали думати, як розробити власний продукт і як це має виглядати. Спочатку спроектували прототип і почали тестувати його на міцність в дощ і вітер.

Читайте також: Аналог “Всі Свої” з Дніпра. Як організувати патріотичний маркет на одну зарплатню

Скільки вклали?

Перша сума, яку ми вклали у створення компанії Glamping UA – $50 тисяч. Ці кошти пішли на маркетингові дослідження та саме виробництво. Спочатку були проблеми із сировиною, бо не могли найти нормальної за якістю і ціною. Для створення прототипів все ж таки вдалось закупити українську деревину експортної якості. Тканину ПВХ замовляли в Іспанії, бо там хороша якість. 

Спочатку ми навіть не піарились і не використовували ніякої реклами, а налагоджували співпрацю та перемовини саме з готелями, які є нашими потенційними клієнтами.

Згодом почали таргетинг у Фейсбуці, щоб створити ядро нашого клієнта. Там прописали ціни, склад, 3D-модель глемпа. І вийшло, що кожний шостий залишав заявку на бронювання глемпа. А це тисячі потенційних клієнтів.

Ми провели дослідження серед нашої аудиторії і на основі цього отримали ряд характеристик глемпа. І це допомогло попасти саме в ціль. 

Читайте також: Небачений Донбас: 8 місць для відпочинку на природі

Глемпи для готелів преміум-класа 

Ми виготовляємо глемпи для бізнесу, який працює саме у туризмі. Наші покупці – підприємці, які мають землю і готові вкладати в неї кошти.

Зараз наші глемпи є у парку-готелі Шишкін. Ми розраховували, що нашими клієнтами стануть готелі преміум-класу. Тут є проблеми, бо в готелях рідко повна заповненість гостями. Але глемпи однозначно приваблюють туристів, як українців, так і іноземців. 

Ми співпрацюємо і з іноземними партнерами. Польща, Румунія, Казахстан, Грузія та Росія – це країни, з представниками яких ми ведемо перемовини. Але експорт такої продукції – не легка справа. Поки відправили кілька екземплярів тільки у Польщу. Вони хочуть відкрити глемпінг на польській стороні Карпат.

У нас замовляють і для дачних ділянок. А також зараз туристичне направлення активно розвивається у громадах, для яких теж можлива установка глемпів. Але людей зупиняє, що вони не знають, як це виглядає.

У нас поки немає шоуруму, бо його вартість обійшлась би нам у 10 тисяч доларів. Оскільки ми молода компанія, то не бачимо для себе економічної доцільності витрачати ці кошти.

В Україні купити вигідніше, ніж за кордоном

Цей бізнес є вигідним, бо окуповується за три роки. Для прикладу, щоб відкрити готель, тобі потрібно 500 тисяч гривень і в кращому випадку він окупиться за 7-10 років. З глемпінгом інша історія, він набагато рентабельніший.

Розрахунки-розрахунками, але найкращим доказом рентабульності став запуск першого глемпінгу на території парку-готелю Шишкін. Так, ще до старту проекту і появи перших живих фото, клієнти забронювали майже 60% наступного місяця та сплатили близько 40%, а по його закінченню ми мали результат – 70% заповненості.

Чому краще купувати глемпи саме у нас, а не за кордоном?  Якщо власник невеличкого готельного бізнесу купує глемп за кордоном, то він немає ніякої гарантії на те, щоб його відремонтували чи прибрали якісь пошкодження.

Та ще й грає роль питання ціни. Купити глемп за кордоном і привезти до нас буде дорожче, ніж купити у нас. 

У нас класичний глемп коштує 6,5 тисячі доларів. В Європі він коштуватиме мінімум на 1000 євро дорожче.

Читайте також: Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі

Взимку глемп консервують

Глемпи виготовляємо з трьох основних матеріалів – дерево, метал та тканина. Глемпи збираємо на наших складах у Рівненській області, все перевіряємо, складаємо, розкладаємо назад і відправляємо замовнику. 

На виготовлення одного глемпу потрібно десь 30 днів. Літом навантаження, звісно, більше. 

Перший глемпінг в Україні від Glamping UA

Перший український глемпінг відкрито на території спа-готелю ШишкіNN! Подивіться, як монтувалися наші красиві глемпи, у яких так зручно і затишно буде відпочивати. Бронюйте скоріше, поки ще є вільні дати!

Geplaatst door Glamping UA op Maandag 1 juli 2019

Всі цікавляться що робити з глемпом взимку. Він є абсолютно герметичним і переживає зиму. А якщо є вільне приміщення, то його можна розібрати і скласти. Ми збираємо один намет за дві доби, а розбираємо за добу. 

У нас була проблема в тому, що законодавство забороняє поселити туристів в приміщеннях, які не мають сертифікації. Але нещодавно ми отримали сертифікат якості від Центра стандартизації та метрології. Тому й тут ми перші. 

Найбільша складність, з якою ми стикнулись  – це не розуміння і не сприйняття ринком цієї ідеї. Оскільки про це ніхто не чув. Варто пам’ятати, що це європейський тренд, який вже прийшов в Україну і буде успішно розвиватись, але залежить від того, хто буде в перших рядах. 

Суспільство

Коли шість коліс — не зайві: у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап

Опубліковано

Південноафриканська компанія Armormax Defence побудувала, можливо, один із найкрутіших Land Cruiser 79 у світі.

Цей пікап із колісною формулою 6×6 за твердженням його виробників створений спеціально для умов екстремального бездоріжжя. Автомобілебудівники з ПАР запевняють, що за весь час випробувань TAC-6 — так назвали позашляховик – вони жодного разу не зіткнулися з жодною механічною поломкою, повідомляє АрміяInform.

Спочатку TAC-6 розробляли для французьких спецпризначенців. Машина створювалася для того, щоб «їхати куди завгодно та повертатися знову і знову, з ким завгодно». І хоча пропонуються різні варіанти бронювання (і навіть установка зброї), TAC-6 можуть використовувати звичайні покупці, наприклад, фермери. Щоправда, фермер має бути не бідним: базовий TAC-6 коштує $81,5 тисяч, а броньована машина на $68 тисяч дорожча. Але, як то кажуть, товар того вартує!

«Коли справа доходить до мобільності, платформа TAC-6 перевершує будь-яку повнорозмірну 4-тонну вантажівку, доступну сьогодні», — заявили в компанії.

TAC-6 створюють на базі Land Cruiser 79 Series із 4,2-літровим двигуном V6 або 4,5-літровим V8. Шасі подовжують і додають другу роздавальну коробку для передачі моменту, що крутить, на третю вісь. Пікап оснащується спеціальними трикомпонентними приводними валами Dana та зберігає стандартні подовжені листові ресори (але також пропонується ліфт-пакет на 10 см).

Спочатку Armormax розробила шестиколісний Land Cruiser з механічною коробкою передач, але рік тому відклала проєкт і вирішила перейти на автоматичну коробку передач. Це не звичайна автоматична коробка передач, вона розроблена та омологована компанією ZF спеціально для TAC-6.

«Автомат» призначений для роботи в найважчих умовах. Спеціально для АКП створили окрему систему охолодження для того, щоб коробка не перегрівалася в спеку і при русі по піску з великим навантаженням.

Клієнти можуть замовити бронювання Land Cruiser до рівня B6, що забезпечить захист від пострілів зі штурмової гвинтівки. Також позашляховик може бути обладнаний баками для води, системою пожежогасіння, двома запасними колесами.

Armormax розробила для TAC-6 два паливні баки об’ємом 210 літрів та 90 літрів, що забезпечує запас ходу понад 2 тисячі км. А для версії з одинарною кабіною розроблено бак ємністю 610 літрів і, відповідно, вдвічі більшим запасом ходу.

TAC-6 спроєктований так, щоб зберігати надійність у складних умовах, а повна маса автомобіля сягає семи тонн.

Автомобіль TAC-6 був підданий значним випробуванням, що включали понад 250 тисяч кілометрів пробігу за різними ландшафтами Африки та Європи, щоб оцінити його мобільність і стійкість. Цей процес оцінки був розроблений для порівняння характеристик TAC-6 з існуючими повнорозмірними 4-тонними вантажівками.

Протокол включав серію суворих випробувань за участю французьких спецпризначенців, спрямованих на те, щоб довести машину до її експлуатаційних можливостей. Під час цих випробувань TAC-6 виявив лише дві несправності, обидві з яких були пов’язані з помилкою водія, через перенавантаження та згоряння зчеплення.

TAC-6 був спроєктований з урахуванням військового застосування, включаючи можливість транспортування у стандартному 20-футовому транспортному контейнері ISO. Таке конструктивне рішення дозволяє TAC-6 пропонувати широкий спектр варіантів.

Сюди входять різні системи озброєння, включаючи калібри 12,7 мм, 14,5 мм, 20 мм та 30 мм, мінометні системи калібру 60 мм та 81 мм, а також конфігурації, адаптовані для таких функцій, як бронетранспортер, підвіз боєприпасів, польова механічна майстерня, транспортування невеликих автомобілів, логістична підтримка, радіолокаційні платформи та доправлення та запуск  безпілотних літальних апаратів, а також застосування як пускова платформа для протитанкових керованих ракет.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Фото: Armormax Defence

Читати далі

Суспільство

Херсонському музею передали старовинний гарман

Опубліковано

Херсонський обласний краєзнавчий музей отримав старовинний гарман, який виявив на території області український військовий, що служить у ТрО.

Про це повідомив музей на своїй офіційній сторінці.

«Кожного дня ми переконуємося, що українські військові – найкращі в світі! Вони не тільки мужні, а й освічені, дбають про нашу безпеку і збереження культурної спадщини України. Сьогодні завдяки нашим воїнам музей поповнився масштабним і вагомим експонатом», – ідеться у повідомленні.

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Як зазначається, в одному з селищ Бериславського району вояк ТрО Володимир С. помітив старовинний гарман (сільськогосподарський інструмент для обмолоту зерна, який застосовувався до XX століття).

Як інформують у музеї, Володимир почав розпитувати місцевих жителів про історію предмета. Йому розповіли, що знайшли гарман за межами селища, про його призначення не здогадувалися і використовували, щоб утрамбовувати ґрунт на дорозі.

«Володимир зв’язався з нашим музеєм і взяв на себе труд, доправити важкий предмет до Херсона», – повідомляють у музеї.

Музейники висловили вдячність Володимиру і його друзям за новий експонат.

Нагадаємо, бійці ЗСУ показали, як розписують писанки Великдень 2024 під Бахмутом.

Фото: Херсонського музею

Читати далі

Суспільство

Яким бачили Великдень наші художники? Свято очима п’яти українських митців

Опубліковано

Святкування Великодня завжди мало велике значення для українців, навіть у важкі часи, коли це було заборонено. Нещодавно ми писали про унікальні світлини, на яких показано, як святкували Великдень у минулому столітті. 

Видатні українські художники також приділили цьому святу увагу в своїх картинах. Тому напередодні Великодня пропонуємо отримати естетичне задоволення від підбірки живопису про це свято.

Картини Миколи Пимоненка

Микола Пимоненко — український живописець, який своїми творами відображав побут українського села наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття. Найвідоміша його картина, яка присвячена Великодню, «Великодня утреня» або як її ще називають «Ранок Христового Воскресіння».

​​

Завдяки цій картині дізнаємося про те, що освячували українці, адже чітко бачимо на рушниках паску, яйця та ковбасу. Також у всіх запалені свічки. 

Ще одна картина на великодню тематику Миколи Пимоненка — «Вихід з церкви в Страсний четвер». На цій картині також бачимо давню традицію українців — нести з церкви вогонь до своєї домівки.

Великодні листівки Олени Кульчицької

Олена Кульчицька — українська художниця та малярка, яку визнали народною художницею середини минулого століття. Темі Великодня художниця присвятила багато своїх робіт. Серед них — листівки з серії «Христос воскрес», які мисткиня створила в 30-х роках минулого століття.

На листівці бачимо забавляння українців біля церкви — гаївки, биття в дзвони та різні ігри.

На іншій листівці цієї серії бачимо як священик освячує великодні кошики біля церкви, а також які були орнаменти на писанках.

Великодня творчість Івана Труша

Іван Труш є українським митцем, який здебільшого малював пейзажі та портрети. Його називали «поетом кольору та Сонця».

У картині «Гагілки», яку митець створив у 1905 році, він описує святкування Великодня в українських селах Гуцульщини та давню традицію забавляння дітей біля церкви.

Віктор Зарецький та його натюрморти

Свої картини, присвячені Великодню, відомий український художник, чоловік Алли Горської Віктор Зарецький написав наприкінці минулого століття. Одна з них — «Солдатка», створена у 1987-1988 роках. Тут бачимо традиційний одяг, орнаменти та великодні страви.

Друга картина — «Пасхальний натюрморт», яку Зарецький створив через рік. На ній є традиційні символи Великодня — паска та писанки у кошику. Обидві картини написані олією на полотні.

Іван Марчук та його «пльонтанім»

Один з найвідоміших сучасних українських художників, який цьогоріч відзначатиме свої 88 день народження. Художник створив власний художній стиль, який назвав «пльонтанізмом». Його суть — у переплетенні на полотні різних кольорів та фарб. Саме в такому стилі створений натюрморт Івана Марчука під назвою «Христос Воскрес».

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення