

Суспільство
Нафтогаз пробурив 6-кілометрову свердловину на Полтавщині
НАК “Нафтогаз України” завершив буріння надглибокої (6 040 м) свердловини №58 на Комишнянському родовищі у Полтавській області. Про це пише Економічна правда.
Зазначається, що на глибині 6040 м отримано значний приплив вуглеводнів – понад 170 тис. кубометрів газу на добу.
Комишнянське родовище є складним за геологічною будовою і визначається глибоким заляганням продуктивних горизонтів. Його запаси сягають близько 8 млрд кубометрів газу. Протягом року НАК “Нафтогаз України” завершила буріння трьох глибоких свердловин на родовищі, останньою з яких є експлуатаційна свердловина №58.
“На глибинах більше 5 тис. м Україна має значний потенціал з видобутку вуглеводнів. Тому ми розглядаємо глибокі горизонти як один із стратегічних напрямів для пошуку нових покладів та нарощення запасів газу. Проте буріння свердловин на значних глибинах пов’язане з підвищеними ризиками: як геолого-технічними, так й економічними”, – наголосив директор дивізіону “Нафтогаз Розвідка та Видобування” Олександр Романюк.
Читайте також: ТОП-10 книг, які варто прочитати до 25 років
Буріння свердловини виконували силами власного бурового підрядника “Укрбургаз” із залучення нового бурового верстату китайського виробництва HongHua, придбаного у 2018 році. Пробурили нову свердловини на 41 добу швидше, ніж планувалося.
Комишнянське родовище перебуває в активній стадії розробки. Наразі вже розпочали буріння ще однієї нової свердловини, в планах на найближчі півроку – ще дві.
Довідка
Комишнянське газоконденсатне родовище розташоване в Миргородському районі Полтавської області.
Його відкрили у 1984 році та ввели в експлуатацію у 1995 році.
У 2018 році на родовищі провели сейсморозвідувальні 3D дослідження. Наразі нафтосервісна компанія Schlumberger здійснює обробку та інтерпретацію отриманих даних.
На даний час на родовищі експлуатується 11 свердловин, добовий відбір з яких становить близько 1 млн кубометрів газу.
Читайте також: Чому молодь все частіше обирає IT: історія підлітка, який заробляє одразу після школи
Нагадаємо, в Україні запустили сервіс порівняння цін на газ.
Як ми повідомляли раніше, «Нафтогаз» побудує сонячні станції для шкіл, дитсадків та лікарень на 100 млн грн.
Головне фото: epravda.com.ua.
Суспільство

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.
Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.
Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.
«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.
Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».
Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини