Суспільство
На Закарпатті запрацювала фабрика з видобутку золота
На Закарпатті запрацювала збагачувальна фабрика Avellana Gold з видобутку золота й інших цінних металів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу компанії.
“На Мужіївському родовищі поліметалічних руд на Закарпатті розпочала роботу нова збагачувальна фабрика Avellana Gold, яка буде видобувати золото, цинк і свинець”, – йдеться у повідомленні.
Екологічний проєкт
Виробництво стартувало з екологічного проєкту з переробки породи, яка накопичилася на поверхні протягом декількох десятиліть геологорозвідувальних і шахтних робіт.
Керівник українського представництва Avellana Gold Андрій Смолін повідомив, що “за допомогою спеціальної технології відвали на поверхні будуть очищені на 85-90%, а замкнутий цикл виробництва дозволить використовувати повторно 85% води для цієї переробки”.
Читайте також: Сім українських ювелірних брендів, які роблять прикраси “з душею”
До кінця року фабрика завершить налаштування всіх технологічних циклів, а з весни 2020-го почне повномасштабну роботу з переробки і збагачення породи.
“З поліметалічних руд родовища можна отримувати так званий колективний концентрат. Остаточні продукти залежатимуть від особливостей переробки, технологій, якості і умов”, – заявив інтерв’ю ЗМІ Арсен Ільїн – директор Карпатської рудної компанії, яка займається виробництвом в структурі міжнародної компанії Avellana Gold.
Яка запланована потужність?
Наступним етапом роботи підприємства після переробки порід, які лежать на поверхні, що буде будівництво нової шахти. Реалізація цього проєкту запланована на наступний рік. Підготовчі витрати на гірську частину орієнтовно оцінюються в 10 мільйонів доларів США, витрати на підготовку шахти для підземного розвідувального буріння складуть ще один мільйон, а його загальна вартість оцінюється в 140 мільйонів доларів.
Загальна виробнича потужність Avellana Gold на Мужіївському родовищі після запуску всіх складових проекту сягне 500 тисяч тонн руди на рік.
“Обсяги реалізації цинку повністю перекриють імпорт свинцю в Україну і на більш ніж 50% – імпорт цинку”, – зазначив керівник українського представництва Avellana Gold Андрій Смолін.
Керівництво компанії заявило, що для реалізації проєкту розвитку Мужіївського родовища поліметалічних руд після запуску виробництва важливою складовою є формування публічної компанії, акціями якої будуть торгувати на світових біржах.
Хто такі Avellana Gold?
Avellana Gold – міжнародна інвестиційна компанія, що має досвід розробки родовищ корисних копалин у Східній Європі та багатьох країнах світу, інвестує в Мужіївське родовище поліметалічних руд з 2016 року.
Загальний об’єм інвестицій в проект – 140 мільйонів доларів США.
Зазначимо, золотодобувна промисловість України — розвивається в останні роки XX ст., за радянської влади була відсутня. Винятком була розвідка Мужіївського родовища в Закарпатській області, відомого ще з XII ст.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі