Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
40390215554 058d6996f3 o 40390215554 058d6996f3 o

Суспільство

На Закарпатті чоловік створив власний бренд традиційних напоїв

Опубліковано

 

Крістіан Біров із Закарпаття виробляє палінку з 2011 року, сьогодні він власник бренду “Birok”. Про це пише “Агро-Центр”.

Палінка — традиційни напій для закарпатців. Тут палінку варять у багатьох селах і вона обов’язково є на всіх частуваннях.

У Бірова в асортименті 150 різновидів палінок та настоянок. Він пишається тим, що йому вдалося перетворити захоплення на справу життя. 

 

“Мій прадід, дід і батько виробляли палинку для себе. І я, будучи ще шестирічною дитиною, їм допомагав, брав участь у цьому процесі. Коли вже став дорослим і почав експериментувати з різновидами палинки самостійно, зрозумів, що на українському ринку досить мало якісного алкогольного продукту. Пригощав друзів, а вони – своїх друзів. Так і поїхало, закрутилося! Комусь потрібно було пляшчину на весілля, комусь – на якісь урочисті події, тож об’єми збільшувалися щороку”, – ділиться чоловік.

Як розпочав свою справу?

Крістіан розповідає, що бренд “Birok” з’явився завдяки підтримці та допомозі родини. Над назвою думали усі разом, залучили до цього друзів, кожен пропонував свої варіанти. Зійшлися на тому, щоб поєднати  прізвище та першу літеру імені. Так і вийшло “Birok”, що перекладається з угорської як “можу”, а на закарпатському діалекті означає «бирую».

“У нас велика родина. І ми завжди дотримувалися позиції: якщо ми разом, відстоюємо інтереси один одного, то стаємо незламною силою, яка допомагає рухатися до мети”, – розповідає Крістіан.

Щоб дізнатися більше про мистецтво варити палінку, Крістіан спілкувався зі старожилами та намагався перейняти їхній досвід, відкрити для себе нові методи виробництва цього напою.

Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах

Які плани на майбутнє?

Сьогодні виробництво “Birok” знаходяться в селі Дерцен Мукачівського району. Наразі активно займаються отриманням ліцензії на свої напої, тому весь цех, та навіть обладнання, модернізовані відповідно до вимог ліцензування. Загалом у процесі виготовлення палінки бере участь до 10 робітників, які збирають, миють, чистять та подрібнюють фрукти. Безпосередньо перегоном займається сам Крістіан, він не довіряє цей етап нікому, адже тут потрібна неабияка скрупульозність.

“Для мене це мистецтво, а кожна пляшка палінки – як картина: зі своїми відтінками, барвами та враженнями. Я люблю доносити до людей це мистецтво, цю добру екологічну продукцію, тому часто влаштовую дегустації та навіть нічні екскурсії – в них є своя таємничість”,— розповідає Крістіан Біров.

Читайте також: На Одещині виробляють унікальне органічне вино за міжнародними стандартами

Загалом продукція Крістіана – це 150 різновидів палінки, настоянок на травах, витяжок із різних фруктів та спецій. Серед них близько 15 видів дистиляту подвійного перегону, який збагачується кремнієм та фільтрується – переважно молоком. Настоюються напої від трьох місяців до року, а вся продукція є лімітованою.

Реклама

Суспільство

ЄС та ПРООН розробляють стратегію розвитку велосипедного руху в Україні

Опубліковано

 

Під час Європейського тижня мобільності в Україні 20 вересня 2021 року презентували проєкт Національної стратегії розвитку велосипедного руху в Україні.

Про це ШоТам повідомили у відділі комунікацій ПРООН в Україні.

Презентація зібрала понад 50 учасників – представників місцевої влади, громадських організацій та активістів із Києва, Львова, Вінниці, Одеси, Житомира, Кривого Рогу та інших міст України.

 

За інформацією, проєкт EU4Climate надав підтримку в розробці Національної стратегії розвитку велосипедного руху в Україні, що містить рекомендації з Білої книги мікромобільності.

Читайте такожУ Києві розробляють мережу тимчасових доріжок для велосипедів та електросамокатів

Важливість інфраструктури

Наголошується, безперечний вплив транспорту на клімат та добробут людей було визнано в Рамковій конвенції ООН Про зміни клімату, де зазначено, що транспорт відіграватиме значну роль у досягненні цілей, визначених Паризькою угодою.

В Україні в Національній транспортній стратегії зазначено, що 90-95% забруднення повітря у містах створюється автомобільним транспортом, і тільки 4% припадає на літаки, поїзди, водний транспорт та викиди від підприємств.

Читайте такожУ львівському парку облаштують велосипедну інфраструктуру

Більшість населення країни (близько 69%) проживає в містах, що означає, що рішення мають зосереджуватись на розвитку безпечного, комфортного та екологічно чистого громадського транспорту та мікромобільності, що сприятиме скороченню викидів парникових газів (ПГ) та покращенню громадського здоров’я.

Розвиток стратегії в Україні

Проєкт EU4Climate, що фінансується ЄС і реалізується ПРООН, підтримує розробку та впровадження країнами Східної Європи політики, що стосуються:

  • збереження клімату,
  • зменшення викидів парникових газів,
  • розвитку кліматичної стійкості,
  • виконання цими країнами зобов’язань за Паризькою угодою.

В Україні, поміж іншим, проєкт також надає підтримку у розробці Національної стратегії розвитку велосипедного руху.

Читайте такожСію-вію зеленесенькі: сім українських брендів, які роблять одяг, взуття та їжу з конопель

Проєкт EU4Climate надає пріоритет внеску в екологічну стійкість шляхом вдосконалення галузевих політик та сприяння пом’якшенню і адаптації до змін клімату.

В Україні основна увага приділяється вдосконаленню систем управління, сприянню розвитку міської мобільності та розвитку низьковуглецевого транспорту.

Довідка

Проєкт EU4Climate допомагає шести країнам Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Республіка Молдова та Україна) впроваджувати заходи з протидії змінам клімату та створенню низьковуглецевої і стійкої до змін клімату економіки.

За фінансової підтримки ЄС проєкт EU4Climate, що реалізується ПРООН, надає підтримку країнам у виконанні своїх зобов’язань за Паризькою Угодою та вдосконаленню політик і законодавства з метою обмежити вплив кліматичних змін на життя громадян і підвищенню стійкості до таких змін.

Нагадаємо, розробили інтерактивну карту всіх велодоріжок Києва.

Як ми повідомляли раніше, у Києві на Оболоні облаштують велодоріжки

Читати далі

Суспільство

Фермер із Донеччини планує створити Музей вівчарства

Опубліковано

 

Засновник ферми АгроДом у селі Торське Лиманського району на Донеччині Олег Шилов планує не лише розвивати господарство, а й популяризувати ферму як туристичний об’єкт.

Про це пише SEEDS.

За словами фермера, у їхній місцевості не так багато туристичних об’єктів. Олег разом з командою прагне виправити ситуацію.

 

На овечій фермі стрижуть овець і розвивають вівчарство, фермер хоче показати туристам, як це робиться.

Господарство заснували 2013 року. Уже за рік облаштували приміщення ферми, де раніше утримувалась худобу та заселили туди овець. Нині на підприємстві утримують понад 500 голів худоби. Основний напрямок – м’ясний. Також на фермі займаються переробкою відходів тваринництва.

Читайте такожСію-вію зеленесенькі: сім українських брендів, які роблять одяг, взуття та їжу з конопель

Вівці – курдючних порід, зокрема гіссарська і едильбаївська, також є помісні.

Читайте такожЗбираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження

Фермери виробляють еко-продукцію найвищої якості. Стрижуть і здають вовну. Послід із рослинними залишками перероблюють на гуміфікований компост, що має стабільний попит серед городників.

АгроДом уже приймає туристів, але власник ферми хоче, щоб господарство було для цього відповідно облаштоване: були місця для відпочинку, ділянки для спілкування з вівцями, яке є своєрідною терапією, особливо для дітей. З цією метою фермер почав збір грошей на Спільнокошті.

Читайте також«Я піду в далекі гори». П’ять українських фільмів про Карпати

«Плануємо створити на фермі туристичний об’єкт із музеєм вівчарства, фаст-фудом, туристичним маршрутом, дитячим майданчиком. Розпочали кампанію на Спільнокошті, з цікавими винагородами для доброчинців. Це буде перший етап створення туристичного об’єкта», – розповів Олег Шилов.

Нагадаємо, відбувся перший гастротур «Дороги гурманів».

Як ми повідомляли раніше, фермери на Запоріжжі виготовляють сири за стародавніми рецептами монахів.

Усі фото: seeds.org.ua.

Читати далі

Суспільство

Українці перемогли на чемпіонаті Європи з бальних танців (ВІДЕО)

Опубліковано

 

Закарпатці Вероніка Мешко у парі з Ерлом Вільямсоном здобули перемогу на чемпіонаті Європи з бальних танців, що відбувся у Києві.

Про це повідомили у пресслужбі Закарпатської ОДА.

Зазначається, що Україна – єдина країна в Європі, де після COVID-19 у змаганнях на чемпіонаті бере участь більше пар, ніж до пандемії.

 

Якщо у 2019 році змагалося понад 1100 пар, то цього року на чемпіонаті було понад 1200 учасників.

Цьогорічний чемпіонат Європи з бальних танців у Києві зібрав рекордну за останні 10 років кількість учасників — 31 пару.

Читайте також10-річний віртуоз зі Львова влаштовує концерти на карантині (ВІДЕО)

У столиці України змагалися спортсмени із 33 країн – Німеччини, Австрії, Франції, Італії, Іспанії та інших.

Нагадаємо, Кривий Ріг взяв участь у міжнародному танцювальному флешмобі Work It Out.

Як ми повідомляли раніше, українці перемогли на фестивалі спортивно-бального танцю у Британії Blackpool Dance Festival.

Головне фото: carpathia.gov.ua.

Читати далі