Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
kym ellis 391585 unsplash 1 kym ellis 391585 unsplash 1

Суспільство

На Одещині виробляють унікальне органічне вино за міжнародними стандартами

Опубліковано

Фермерське господарство “Перлина Струмка” ТМ V.Petrov на Одещині – єдине серед українських виноробів, яке отримало сертифікат “Органік Стандарт”.

Засновник підприємства Валерій Петров розповів про тонкощі органічного виноробства, пише Агробізнес.

Як розпочав справу?

За словами Петрова, все почалося ще у 90-тих. У 1984 році разом з друзями та сусідами заклали перші 0,4 га технічного винограду. Проте одразу виникли труднощі. У 1985 році вийшов горбачовський наказ про “сухий закон”. Тож, поки діяв цей закон, були спроби перейти на десертний виноград, але виходило не дуже ефективно.

“Зрештою ми все ж таки повернулися до виноробства і, як виявилося, не помилилися з вибором. Американський волонтер-науковець, який приїхав до нас по програмі USDI, зробив аналізи ґрунту, води в лабораторії міста Бостон, довів, що с. Струмок на Одещині є унікальною територією для виробництва вина, адже знаходиться на одній географічній паралелі з всесвітньо відомою французькою провінцією Бордо”, – розповів фермер.

Читайте також: Новий тренд: де в Україні роблять смачне вино

Чим може зацікавити виробник?

Як зазначив Петров, вони постійно намагаються вдосконалювати технології, слідкувати за всіма трендами, а також підвищувати власну кваліфікацію, переймаючи досвід в розвинених виноробних країнах світу: Франції, Італії, Іспанії, Німеччині, Угорщині, Румунії, Молдові, Грузії, Канаді, США, Чилі, ПАР, Ізраїлі, Новій Зеландії.

“Перлина Струмка” від V.Petrov поки що єдина в Україні компанія, яка отримала сертифікат “Органік Стандарт” на виноробство. За словами власника, саме за органічною продукцією майбутнє. Такий складний шлях був вибраний, щоб пропонувати споживачам справжнє вино, а не сумнівної якості напій, який складається лише з хімічних компонентів.

Читайте також: Полтавське підприємство отримало сертифікат виробника органічної продукції

Які плани на майбутнє?

За словами фермера, їхня кампанія ще не має достатніх обсягів для продажу у мережах супермаркетів, але виробництво розширюється.

“Ми почали відносно нещодавно, тільки отримали ліцензію на розлив, акцизну марку тощо, тож у нас не ті обсяги, які цікаві супермаркетам. Але в будь-якому разі ми не плануємо виходити в масмаркети – це не наш потенційний покупець. Наш споживач цінить якість, органічність та автентичність, і розуміється на тому, що саме є справжнім вином, а що – лише дешева підробка. Тож ми більше орієнтуємося на крафтові крамниці, кафе та ресторани”, – розповідає Петров.

Також він зауважив, що в Україні збільшується споживання органічної продукції, в тому числі і органічних вин.

Читайте також: “Чорні лебеді” у бізнесі: як не здатися, коли продаєш органічні продукти

Фермер також додав, що виноробство в України може бути дуже перспективним, враховуючи кліматичні умови. Однак, варто відзначити, що необхідно робити акцент на якості вина, а не на обсягах виробництва. Також, треба вдосконалювати законодавство. Для прикладу, якщо говорити про захист географічної назви, то французи дуже за цим слідкують, а в Україні ніхто не бореться з фальсифікатом, і це велика проблема. На думку фермера, якщо це не контролювати, що у захищеній географічній назві немає ніякого сенсу.

Нагадаємо, Одеська область стала першою в Україні, яка склала повний кадастр виноградників. Він містить повні дані про місце та площу насаджень, статус земельних ділянок, особливості ґрунту та мікроклімату, а також сорт і яке саме вино з нього виробляється.

Суспільство

“Очима та серцем”: у Києві відкрилася виставка про Японію

Опубліковано

Музей історії міста Києва презентував виставкову, присвячену унікальній природі, культурі та дивовижним людям Японії.

Про це повідомляють на сайті КМДА.

Про виставку

Експозиція виставки складається з двох основних тематичних ліній:

  • перша лінія представляє близько 20 робіт японської пейзажної графіки з колекції Музею історії міста Києва, що були подаровані містом Кіото у 1978 році разом з Асоціацією художників школи Нанга;
  • друга лінія включає понад 100 фотографій української мисткині Вєри Бланш, яка знайшла притулок у Японії та почала активно вивчати японську культуру. Кожна з її фотографій відображає захоплення цією країною, силою, мудрістю та витривалістю її людей.

Виставка “Японія. Очима та серцем” дасть можливість відвідувачам побачити магію краси природи, як її зображають самі японці, і відчути сучасне серцебиття країни, як його фіксує українка.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

Як потрапити?

Де: Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7;

Коли: з 24 квітня по 30 червня; середа-неділя; з 12:00 до 19:00;

Вартість: повний квиток – 200 гривень, пільговий – 100 гривень.

Нагадаємо, що на Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо.

Фото: КМДА

Читати далі

Суспільство

ССО знищили ворожий “Бук-М1”, який готувався до пуску ракет (ВІДЕО)

Опубліковано

Оператори 3-го окремого полку ССО під час розвідувальних дій на одному з найгарячіших напрямків виявили зенітно-ракетний комплекс “Бук-М1” противника, який готувався до пуску ракет.

Про це повідомляють в Telegram-каналі Сил Спеціальних Операцій.

“Наші оператори передали координати ворожої цілі ракетно-артилерійському підрозділу Сил оборони. “Бук-М1″ не встиг випустити жодної ракети – його було оперативно знищено”, – пишуть в ССО.

Читати також: Соборні. Писанки з усіх областей України. Музей Івана Гончара видав святковий набір великодніх листівок

ССО ЗСУ

Сили спеціальних операцій Збройних сил України – окремий рід сил Збройних сил України, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій. Неофіційним гімном є пісня “Тихо прийшов, тихо пішов”, написана під час російсько-української війни.

Нагадаємо, що в Україні з’явилася професія “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”.

Також ми повідомляли, що за добу українці в “Дії” придбали військових облігацій на понад 30 млн грн.

Фото: ССО ЗСУ

Читати далі

Суспільство

МУР проведе тур Україною з мюзиклом “Ти [Романтика]”

Опубліковано

Гурт МУР оголосив про проведення туру по Україні з мюзиклом під назвою “Ти [Романтика]”, присвяченому письменникам Розстріляного відродження.

Про це повідомив співзасновник проєкту Олександр Хоменко під час концерту в Жовтневому палаці 23 квітня. 

Про тур

Гурт МУР планує охопити 16 міст України у межах свого туру, а завершивши його концертом у Києві. Квитки на прем’єру в були розпродані за 15 годин з моменту початку продажу, а у Львівській опері – протягом доби.

Читати також: «Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Про виставу

Мюзикл “Ти [Романтика]” був створений на основі альбому з однойменною назвою, який гурт МУР випустив раніше.

У виставі беруть участь 14 акторів, 12 танцівників та п’ять музикантів. Музику до мюзиклу скомпонував Віктор Ткаченко, композитор альбому “Ти [Романтика]”, а режисеркою хореографії є Інна Матюшина. Костюми для усієї трупи створювала студія Лесі Патоки.

Придбати квитки можна тут.

Про МУР

МУР створений під час повномасштабної російсько-української війни українськими митцями з Києва та Донецька.

До його складу входять: Олександр Хоменко (тексти, речитатив), Віктор Ткаченко (тексти, музика, саундпродакшн) і Микола Шмундир (речитатив, піар). У соцмережах гурт зібрав навколо себе багатотисячну аудиторію. Документальні відео музикантів про історію Щедрика, Павла Тичину, Івана Багряного, Василя Стуса й Василя Симоненка стали найпопулярнішим освітнім контентом про українську літературу в Instagram.

На рахунку гурту – два студійні релізи: “МУР Vol. 1” та “Захалявна книжечка” (2022). До них увійшли пісні на вірші Івана Франка, Василя Стуса, Миколи Вінграновського, Павла Тичини, Василя Симоненка, Юрія Іздрика та інших українських поетів.

Нагадаємо, що українки організували благодійний ярмарок в Афінах: фото.

Також ми повідомляли, що музей Івана Гончара видав святковий набір великодніх листівок.

Фото: Оля Закревська

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: