Суспільство
На вулиці Одеси вийшли 47 новеньких тролейбусів. Які вони?
Одеса отримала 47 нових тролейбусів із заводу “Белкоммунмаш” за кредитними коштами Європейського банку реконструкції та розвитку. Уже всі вони вийшли на міські маршрути. Про це повідомляє прес-служба комунального підприємства “Одесміськелектротранс”.
Особливості технічної “начинки”
Машина БКМ-321 – двовісний низькопідлоговий міський тролейбус, оснащений системою автономного ходу, здатний перевезти 115 пасажирів, в тому числі 26 сидячих.
Нові машини відрізняються м’якістю ходу і високою комфортністю як для пасажирів, так і для водіїв. Оснащення відеокамерами дозволяє бачити, що відбувається зовні і в салоні, вчасно реагувати на будь-яку ситуацію.
Читайте також: В Одесі запустили трамвай нового зразка
Також усі машини обладнані системою wi-fi, розетками для підзарядки мобільних телефонів, GPS-трекерами, за допомогою яких рух конкретної машини можна відстежувати на сайті “Транспорт Одеси”.
Тролейбуси оснащені дизель-генератором для можливості автономного ходу без використання контактної мережі, а також мають пандус і майданчик для колясок.
Звідки новий транспорт?
Про виділення кредиту в розмірі 8 мільйонів євро на покупку тролейбусів Одеська міська рада домовилася з Європейським банком реконструкції та розвитку ще восени 2015 року.
Поставки нових тролейбусів в Одесі почалися наприкінці грудня 2017 року. Загальна вартість контракту склала 8,037 млн грн. євро або по 171 тисячі євро за 1 тролейбус, що на той момент відповідає ціні трохи більше 5 мільйонів гривень за одну машину.
Читайте також: Вінницькі трамваї отримали найпрестижнішу європейську нагороду
Відтак Одеса стала першим містом, який оновив свій тролейбусний парк за рахунок кредиту ЄБРР і довів процес до логічного завершення – причому точно в встановлений договором термін.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі