На трасі Київ — Одеса, неподалік села Віта-Поштова у Київській області, нарешті завершать будівництво транспортної розв’язки, яку покинули на початку повномасштабного вторгнення.
Про це повідомив генеральний директор компанії «Автомагістраль-Південь» Микола Тимофєєв.
Історія будівництва
Будівництво розв’язки стартувало у 2021 році, підрядником обрали азербайджанську компанію Evrascon. Проте через російське вторгнення роботи призупинили. Попри це, донорське фінансування від міжнародних партнерів не зупинялося, а потреба в розв’язці залишалася актуальною.
«Покинутий майданчик перекриває одну зі смуг руху, що значно ускладнює рух транспорту. Інтенсивність трафіку висока, а місце залишається аварійно небезпечним — майже щотижня тут трапляються ДТП, нерідко з людськими жертвами», — зазначив Тимофєєв.
Нагадаємо, що українська пекарня створить інклюзивний простір на ДВРЗ (ФОТО ПРОЄКТУ).
Фото обкладинки: виставлене на фейсбук-сторінці Миколи Тимофєєва.
Наразі спеціалізована техніка очищує дно та берегову лінію водойми. Основний акцент — розчищення з’єднувальної протоки, що має покращити водообмін і забезпечити здорове функціонування озера.
«Синє» — важлива екологічна зона району, яка потребувала уваги через замулення та порушення природних процесів. Завершення робіт дозволить відновити біорізноманіття водойми та створити комфортні умови для місцевих мешканців і відпочивальників.
Напгадаємо, що на Київщині ДСНС врятували лебедя з пастки на річці (ФОТО).
Шість із десяти нових підприємств в Україні у 2024 році засновані жінками. У Збройних силах України служать 68 тисяч захисниць. Жінки все частіше опановують професії, які традиційно вважалися «чоловічими». Однак їхній потенціал досі часто залишається недооціненим саме через гендерні стереотипи — нижчі зарплати, недосяжні посади та скептицизм щодо експертизи та вмінь.
Про це повідомляють представники проєкту.
Про проєкт #AmplifyHer
У звіті The Global Gender Gap (2024), Україна посідає 63 місце за показником гендерного розриву серед 146 країн.
Щоб зруйнувати суспільні установки, стартував проєкт #AmplifyHer. Його мета — створити платформу, де жінки-лідерки, активісти та представники влади можуть обмінятися досвідом та спільно зробити вклад у досягнення гендерної рівності в Україні.
«Ми прагнемо розкрити лідерський потенціал жінок, надихнути їх на досягнення нових висот та створити суспільство, де кожна людина має рівні можливості для реалізації своїх мрій», — коментує Анна Петрова, засновниця Startup Ukraine та Selfmade Women Community.
Ініціативу «#AmplifyHer: Leading the Way for Women in Ukraine» реалізує Центр підприємництва та інновацій Startup Ukraine спільно з Selfmade Women Community.
Три воркшопи, присвячені актуальним питанням гендерної рівності, пройдуть протягом листопада та грудня:
«Створення стійкої моделі балансу між роботою та особистим життям»: 30 листопада 2024 року, 12:00 — 18:00 (офлайн). Для жінок-лідерок, підприємниць і самозайнятих.
«Адвокаційні стратегії для забезпечення гендерної рівності в оплаті праці»: 6 грудня 2024 року, 12:00 — 18:00 (онлайн). Для гендерних радників, активістів і широкої громадськості.
«Гендерно-інклюзивне врядування»: 13 грудня 2024 року, 12:00 — 18:00 (онлайн). Для представників місцевих органів влади та громадських лідерів.
Напрацювання учасників проєкту увійдуть в електронний посібник «Amplifying Women’s Leadership in Ukraine: A Practical Guide to Achieving Gender Equality». У ньому будуть зібрані реальні кейси, рекомендації та інструменти, для всіх, хто хоче впроваджувати підходи гендерної рівності у своїй організації чи громаді.
Участь у форумі та воркшопах безплатна за умови попередньої реєстрації. Для цього — зареєструйтесь за посиланням.
Нагадаємо, що жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків.
У першій половині 2025 року фінська компанія Summa Defense Ltd планує розпочати масове виробництво різних типів безпілотників. Значна частина виробів буде призначена для України.
Про це повідомив генеральний директор компанії Юссі Холопайнен.
Спільне підприємство з українськими партнерами
Виробництво дронів у Фінляндії стане результатом співпраці Summa Defense з українськими компаніями Kort, Elf Systems, Skyassist та MPS Development. Для реалізації проєкту Summa Defense створить дочірню компанію Summa Drones, яка отримає контрольний пакет акцій у новоствореному спільному підприємстві.
Summa Drones зосередиться не лише на виробництві повітряних безпілотників, а й розроблятиме наземні та морські дрони. Це інвестиція, яка задовольнить зростаючий попит на сучасні безпілотні технології в Україні, країнах ЄС та НАТО.
«Попит на технологію та виробничі можливості безпілотників високий. Безпілотники постачатимуть не лише в Україну, а й у країни Євросоюзу та НАТО», — зазначив Холопайнен.
Нагадаємо, що Данія та Україна запровадять швидкий механізм для бізнес-інвестицій: як це працюватиме.
Коментарі