Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/loJhYyNczl4SSSSSS

Суспільство

На Тернопільщині переселенці створили «Креативний ХАБ» (ВІДЕО)

Опубліковано

Агропідприємство Віктора Груб’яка на Харківщині було майже повністю знищене під час окупації.

Чоловік залишив справу, який присвятив 20 років життя, та поїхав, щоб почати все спочатку до міста, де народився, — до Бережан на Тернопільщині. Тут разом з іншими переселенцями заснував ГО «Креативний хаб «Бережани».

Як почали з нуля власну справу та у чому особливість спальних мішків, які розробляє «Креативний хаб» для ЗСУ, розповідає ШоТам.

«Креативний ХАБ» переселенців створив школу-ательє

У Бережанській громаді переселенці створили «Креативний ХАБ». Тепер за підтримки міської влади відкрили школу-ательє й починають швейний бізнес.

А щоб віддячити громаді за прихисток — дбають про благоустрій.

Віктор Груб’як — один із засновників «Креативного ХАБу». Останні 20 років розвивав аграрний бізнес на Харківщині.

Коли виробництво було знищене ворогом, Віктор повернувся до міста свого дитинства — Бережан.

«Повернувшись у Бережани, зрозумів, що щось треба робити,  Ну, міняти своє рідне місто», — Віктор Груб’як, керівник ГО «Креативний ХАБ «Бережани».

Разом з міською владою та іншими переселенцями Віктор відкрив «Креативний ХАБ». А згодом — справжню школу-ательє для переселенців і місцевих жителів.

«Усі отримають державні атестати, як у профтехучилищі. Тут такий же диплом, з яким можна працювати і в Україні, і за кордоном», — Віктор Груб’як, керівник ГО «Креативний ХАБ «Бережани»

Чоловік планує розвивати швейний бізнес у громаді.

При школі-ательє ми будемо відкривати студію дизайну, після всього цього ми хочемо зробити і відкрити в Бережанах вже профвиробництво, — Віктор Груб’як, керівник ГО «Креативний ХАБ «Бережани».

Уже зараз ательє виготовляє спальні мішки для ЗСУ за стандартами НАТО.

Читайте також«Нас називали божевільними». Як відкрити бізнес під час війни і не прогоріти? Історії підприємців, яким вдалося

Поверхня є водонепроникною, дуже щільною. Мішок складається фактично з чотирьох мішків. Перший — зовнішній. Два мішки — осінній і зимовий. Та мішок-комфорт, — Дмитро Петровський, співзасновник ГО «Креативний ХАБ «Бережани».

А ще «Креативний ХАБ» дбає, щоб територія громади була доглянутою та затишною. Разом з ГО «Бахмат» взялися за дитячий майданчик. Побудували пішохідні доріжки, поставили клумби та висадили туї.

«Хочемо зробити дитячий майданчик, як вдячність переселенців цій громаді», — Олександр Пунтуз, співзасновник ГО «Креативний ХАБ «Бережани».

«Цей майданчик був майданчиком з мого дитинства, ми приїжджали, відпочивали. Ми просто хотіли його облаштувати по-новому», — Віктор Груб’як, керівник ГО «Креативний ХАБ «Бережани».

Віктор шукає донорів, які б допомогли профінансувати його проєкти та мріє ще багато зробити для процвітання рідного міста.

Про проєкт

«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.

Нагадаємо, Жмеринка на Вінниччині по-дружньому підтримує громади, що пережили окупацію.

Також ШоТам розповідав, як харківська «Каша маслом» переїхала до Чернівців і годує клієнтів «як удома».

Суспільство

В Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Опубліковано

7 квітня о 16:00 в київській Малій Опері відбудеться фестиваль Пожежа, цього разу з лайнапом з електронних музикантів. 

Про це повідомляє Лірум з посиланням на організаторів.

Які музиканти візьмуть участь?

7 квітня на сцені Малої Опери виступнять музиканти:

  • Nahaba;
  • Kurs Valüt;
  • Ariadna;
  • Badwor7h;
  • Нестор.

Історія фестивалю “Пожежа”

Все почалося в Київському університеті імені Тараса Шевченка, де студентський парламент Інституту філології організовував університетські заходи. Після вторгнення команді довелося переосмислити масштаби своїх планів. З цього виник проєкт Пожежа.

Фото: Дмитро Черніков

Фестиваль мав на меті популяризацію української культури та музики. Організатори прагнули, щоб український контент був основним, а не просто альтернативою російському.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Організацією Пожежі займаються четверо людей. Міша Юров – креативний директор, відповідає за технічні аспекти, вибір локацій та комунікації. Іванка Гуменюк – кураторка маркету на фестивалі, також працює над ідеями та нововведеннями. Дизайнерка Настя Карацюпа відповідає за дизайн івенту. Недавно до команди приєдналася Настя Слєпцова, яка займається контентом для TikTok.

Тематика цьогорічного фестивалю

Існують дві версії щодо того, чому темою цьогорічного івенту стала електронна музика. Згідно з офіційною версією, Міша поєднав естетику приміщення з його історією, використовуючи мотиви опери, що підкреслюють металічне звучання артистів електронної сцени.

Фото: Дмитро Черніков

Неофіційна версія говорить, що рішення було прийнято виключно на основі естетичних вподобань команди. Організатори пояснюють, що це типова практика для більшості їхніх івентів: запрошують виконавців, яких справді слухають та люблять. На етапі планування фестивалю команда складає список потенційних виконавців, а потім відбирає найбільш підходящих, враховуючи тематику івенту, технічні можливості місця проведення та гонорари артистів.

Купити квитки на подію можна тут.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що вже оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Фото: Дмитро Черніков

Читати далі

Суспільство

Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Опубліковано

Перший документальний фільм Антона Птушкіна “Ми, наші улюбленці та війна” вперше був показаний під час урочистої церемонії відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

фото: Ірина Семенюта

Про фільм

“Ми вирішили розповісти про тварин, бо ми шукали кут, під яким можна було б показати війну так, щоб було цікаво дивитись іноземцям. Це насправді дуже прагматичний підхід. Було літо 2022 року – Буча вже відбулася. На жаль, смертю людини вже було нікого здивувати на заході. А тварини – це тема, яка може торкнути серця”, – розповідає режисер.

Фільм створювався для західної аудиторії, тому в стрічці велика кількість людей говорить англійською. Фільм уже придбав найбільший мовник Америки – PBS.

Читати також: “Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Партнери фільму

Створювалася стрічка у співпраці з канадською компанією Yap Films. За словами Птушкіна, представники цієї компанії знайшли його за допомогою великої української діаспори в Канаді. Yap Films зацікавив його англомовний ютуб-канал, на якому в той час останнє відео було присвячено псу Патрону.

Нагадаємо, що оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Ірина Семенюта

Читати далі

Суспільство

Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова

Опубліковано

“Укрпошта” анонсувала перепродаж поштового блоку “Міста героїв” на честь Чернігівщини, до якого ввійшли чотири марки. Це вже сьомий випуск серії.

Про це повідомляє поштовий маркет.

Історія Міста героя

Понад місяць, від 24 лютого 2022 року, ворог намагався окупувати територію Чернігівської області, щоб якомога ближче підступитися до столиці. Попри небезпеку, місцеві мешканці чинили активний спротив: облаштовували штучні перешкоди для просування ворожої техніки на дорогах, відстежували її рух та передавали інформацію Збройним Силам України, тобто робили усе, аби оборонці стримали наступ.

Українські військові відчайдушно боролися за кожен метр рідної землі та вже до 3 квітня 2022 року витіснили російського агресора з усієї території області. Зі звільненням спокій не повернувся до краю, адже близькість кордону з рф дозволяє ворогу здійснювати постійні ракетні атаки, націлені на населені пункти регіону. 

Читати також: Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть

Але це не стало на заваді активному відновленню після російської навали. Чернігівщина вистояла та відбудовується, а її жителі, за свою активну боротьбу, заслуговують на найщирішу повагу.

Про марку

Поштовий випуск, що є продовженням серії «Міста Герої», присвячено Чернігову, Ніжину, с. Ягідному, с. Семенівці. Ескізи розроблені креативною агенцією I AM IDEA.

Тираж блоку – 150 000, а вартість – 120 гривень.

Передзамовити марки можна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: