Суспільство
Харківська «Каша маслом» переїхала до Чернівців і годує клієнтів «як удома» (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Вони відточили швидкість обслуговування до 1 клієнта за хвилину.
Це харківська мережа кафе-їдалень «Каша маслом».Тут уже 20 років годують ситно, смачно і швидко. І навіть під обстрілами!
Як «Каша маслом» допомагала рідному Харкову, а нині підкорює Чернівці, розповідає ШоТам.
Вони 20 років годували українців, «як удома». І не припинили навіть тоді, коли війна змусила їх покинути свої домівки.
«Каша маслом» – українська мережа кафе-їдалень родом із Харкова. Загалом у Харкові та Києві працювало 10 закладів.
Коли росіяни атакували рідний Харків, команда згуртувалася. Усі запаси продуктів звезли в один заклад і влаштували там волонтерську кухню.
«Ми готували їжу з власних продуктів, котрі у нас залишалися на момент початку війни. А потім уже з нами домовлялися, так що нам завозили продукти і ми готували і віддавали. Це були і військові, і критична інфраструктура, і волонтери, котрі розвозили людям, які перебували у сховищі», — розповідає Денис Гавриличенко, керівник закладу «Каша маслом».
Щоб зберегти бізнес і робочі місця, один заклад релокували до Чернівців. Чернівчанам формат «шведської лінії» дуже сподобався.
Читайте також: «За день годуємо пів тисячі відвідувачів». Як харківська «Каша Маслом» релокувалася до Чернівців
Одну людину команда закладу може обслужити за хвилину. «Каша маслом» стала знахідкою для офісних працівників і школярів.
«Я спортсмен, тому для мене дуже важливе правильне харчування – ніяких фаст-фудів. Кожен день я їм тут, тому що в мене тренування і мені потрібні сила та енергія, які мені дає “Каша маслом”», — Максим Нестеренко, відвідувач.
Щодня «Каша маслом» готує та доставляє 50 обідів для військових. А для всіх захисників, рятувальників, пожежників та енергетиків діє знижка 15%.
«Народ є, народ любить нашу кухню, заходить. До нас приходить і поліція, і держслужбовці, і військові. Кожного дня. Навіть буває таке, що і снідають, і вечеряють», — Ніна Мельничук, працівниця кафе-їдальні «Каша маслом».
Попереду в команди «Каша маслом» багато роботи. Планують відбудуватися в Харкові і розширюватися в Чернівцях.
Нагадаємо, харківська пекарня «Тілі-тісто» переїхала і волонтерить усім колективом.
Також майстерня крафтових сувенірів «Мадера» переїхала з Краматорська і підтримує економіку в Хотині.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Львівській області 65-річний переселенець з Горлівки, на ім’я Олександр, який проживає в Моршині, виграв 190 тис. гривень у лотерею.
Про це повідомили на сайті М.С.Л Державні лотереї.
Зазначається, що кожного тижня Олександр їздить з Моршина до Стрия, щоб купити кілька лотерейних білетів. Ці подорожі стали для чоловіка єдиною розвагою.
«Щотижня я подорожую у сусіднє місто, дивлюсь на людей, купую лотерейні білети, спілкуюсь с продавцем лотерей. Для мене лотерея – це символ надії та світла в кінці тунелю. Я живу чекаючи на диво, і ось воно сталося. Я дивився прямий ефір і мені здалося, що номер виграшного білета, який назвав ведучий, дуже схожий на мій. А виявилося, що це і є мій білет», — сказав Олександр.
Дивіться відео: «Гуртом вчать мову жестів»: виробник унікальних подушок переїхав із Харкова до Рівного
Про виграш переможець дізнався переглядаючи трансляцію розіграшу на YouTube.
Олександр Леонідович безмежно радий своєму виграшу, але для повного щастя йому не вистачає повідомлення про перемогу у війні та звістки про те, що можна повернутися до дому, до української Горлівки.
Нагадаємо, вийшла серія відео «ВПО — Великий Приклад Об’єднання» про інтеграцію переселенців у громадах.
Також ми розповідали, як переселенці з Донецька облаштовують меблями укриття по всій Україні.
Фото: msl.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Військовий написав книжку для своїх малих дітей в окопах, і вона має такий успіх, що українці розібрали вже два тиражі.
Про автора книги «Подорожі Україною та чарівний дракон» Макса ван Форсайда (Андрія Максимчука) розповідає ШоТам.
Воїн прямо в окопі написав дитячу книжку, завдяки якій придбав уже два дрони для свого підрозділу. Андрій Максимчук прийшов до військкомату на другий день повномасштабної війни.
Брав участь у деокупації Чорнобиля. Саме тоді й знайшов нове хобі. У вільний від бойових завдань час почав писати дитячу поему для своїх маленьких синів.
Читайте також: Я фіксую історію на фото. Це Анна Сенік – етнофотографка, яка відроджує забуті українські традиції
Досвіду казкаря Андрій набув ще вдома, коли розповідав дітям перед сном різні історії. Молодший Мирослав захопився драконами й просив батька написати про них книжку.
І за сім місяців рядки сплелися в повноцінну книжку «Подорож Україною та чарівний дракон». Першими читачами стали побратими: попри побоювання автора, їм дуже сподобалося. А з ілюстраціями та грошима на першу тисячу примірників допомогли друзі.
Книжку продавали за донати. Тираж розійшовся за три тижні. За виручені кошти Андрій придбав два дрони та мріє з наступних тиражів купити броньовики для ЗСУ. Замовити книжку можна на сайті автора. Посилання лишаємо для вас у дописі.
Нагадаємо, військові створили проєкт для відродження українських казок.
Також ми розповідали, що київський актор створив телеграм-канал із казками для дітей, які переховуються у бомбосховищах.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Куп’янському напрямку Харківської області воїни Сил спеціальних операцій скоригували вогонь HIMARS по станції РЕБ «Синиця».
Про це повідомили у Командуванні ССО ЗС України.
Зазначається, що військові 3-го окремого полку ССО під час спеціальної розвідки на Куп’янському напрямку виявили ворожу станцію РЕБ Р-934Б «Синиця».
Екіпаж БпАК скоригував та навів по цілі вогонь HIMARS артилерійського підрозділу Сил оборони
У результаті вогневого ураження станцію РЕБ знищено.
Читайте також: Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни
Про ССО України
Сили спеціальних операцій Збройних сил України — окремий рід сил Збройних сил України, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій. Неофіційним гімном є пісня «Тихо прийшов, тихо пішов», написана під час російсько-української війни. Під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну воїни ССО виконали низку важливих спецоперацій, зокрема:
- підірвали понтонний міст окупантів на Луганщині;
- знищили ворожі «Гради», що обстрілювали Сіверськодонецьк;
- виявили та знищили станцію зв’язку окупантів на Харківщині;
- підірвали ворожий КамАЗ у глибокому тилу ворога;
- підірвали у тилу ворога міст на Донеччині;
- захопили БПЛА «Орлан-10» із заводською документацією.
Нагадаємо, ССО спільно з СБУ та розвідниками виявили і знищили «Солнцепек».
Фото: facebook.com/usofcom.