Суспільство
На Тернопіллі біля найдовшої в світі гіпсової печери збудують кемпінг
Неподалік печери Оптимістичної в Борщівському районі на Тернопільщині планують збудувати кемпінг. Про це повідомляє Укрінформ.
Як розповідають у міськраді, печера Оптимістична, що розташована на території громади, – це одне із найбільш відвідуваних місць не тільки району, але й Тернопільщини.
“Мало не щодня сюди прибувають туристичні групи, спелеологи, аби помандрувати у підземний світ Оптимістичної, продовжити її дослідження. Тому вирішили біля входу до печери облаштувати кемпінг для комфортного перебування екскурсійних груп, спелеологів, окремих туристів-мандрівників”, – зазначили у міськраді.
Що вже зробили?
Вже відбулася зустріч з представниками Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), в межах якої реалізують проєкт.
Читайте також: Найдовша у світі печера на Тернопіллі дивує туристів озерами
Представники робочої групи побували на місці дислокації майбутнього кемпінгу, обстежили навколишню територію, спільно розробили візуалізацію проєкту.
Що варто знати про печеру?
Печера Оптимістична на Тернопільщині свого часу потрапила до книги рекордів Гіннесса як найдовша гіпсова печера в світі. Загальна протяжність виявлених підземних лабіринтів – понад 260 км. Але печера повністю нерозвідана.
Тут є красиві підземні озера, багато залів, гротів із сталактитами та кристалічними «бурульками». Оптимістична – найдовша печера Євразії та п’ята за довжиною серед печер світу. У 2010 році увійшла до складу Національного природного парку «Дністровський каньйон».
Чим особливі тернопільські печери?
Загалом система печер Тернопільщини налічує більше сотні печер. Серед них: Озерна (Блакитні озера) – 83 кілометри 400 метрів, Млинки – 14 кілометрів 330 метрів, Вертеба – 7 кілометрів 820 метрів і багато інших, розташованих неподалік від сіл Кривче, Королівка, Шупарка, Городок, Сковятин, Угрінь, Улашківці, Кудринці, Сапогов, Збручанське, Міжгір’я.
Більшість цих печер мають статус пам’яток природи загальнодержавного або місцевого значення і входять до складу національного природного парку «Дністровський каньйон», а зараз із ініціативи Мінприроди вони можуть увійти до переліку всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі