Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Тернопіллі біля найдовшої в світі гіпсової печери збудують кемпінг

Опубліковано

Неподалік печери Оптимістичної в Борщівському районі на Тернопільщині планують збудувати кемпінг. Про це повідомляє Укрінформ.

Як розповідають у міськраді, печера Оптимістична, що розташована на території громади, – це одне із найбільш відвідуваних місць не тільки району, але й Тернопільщини. 

“Мало не щодня сюди прибувають туристичні групи, спелеологи, аби помандрувати у підземний світ Оптимістичної, продовжити її дослідження. Тому вирішили біля входу до печери облаштувати кемпінг для комфортного перебування екскурсійних груп, спелеологів, окремих туристів-мандрівників”, – зазначили у міськраді.

Що вже зробили?

Вже відбулася зустріч з представниками Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), в межах якої реалізують проєкт.

Читайте також: Найдовша у світі печера на Тернопіллі дивує туристів озерами

Представники робочої групи побували на місці дислокації майбутнього кемпінгу, обстежили навколишню територію, спільно розробили візуалізацію проєкту.

Що варто знати про печеру?

Печера Оптимістична на Тернопільщині свого часу потрапила до книги рекордів Гіннесса як найдовша гіпсова печера в світі. Загальна протяжність виявлених підземних лабіринтів – понад 260 км. Але печера повністю нерозвідана.

Тут є красиві підземні озера, багато залів, гротів із сталактитами та кристалічними «бурульками». Оптимістична – найдовша печера Євразії та п’ята за довжиною серед печер світу. У 2010 році увійшла до складу Національного природного парку «Дністровський каньйон».

Чим особливі тернопільські печери?

Загалом система печер Тернопільщини налічує більше сотні печер. Серед них: Озерна (Блакитні озера) – 83 кілометри 400 метрів, Млинки – 14 кілометрів 330 метрів, Вертеба – 7 кілометрів 820 метрів і багато інших, розташованих неподалік від сіл Кривче, Королівка, Шупарка, Городок, Сковятин, Угрінь, Улашківці, Кудринці, Сапогов, Збручанське, Міжгір’я. 

Більшість цих печер мають статус пам’яток природи загальнодержавного або місцевого значення і входять до складу національного природного парку «Дністровський каньйон», а зараз із ініціативи Мінприроди вони можуть увійти до переліку всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Коментарі

Суспільство

Соломія Крушельницька: 152 роки з дня народження співачки, яка прославила українську оперу на весь світ

Опубліковано

Сьогодні, 23 вересня, відзначаємо 152-у річницю від дня народження легендарної української оперної співачки Соломії Крушельницької. Вона народилася в селі Білявинці на Тернопільщині та з дитинства переймала любов до української народної пісні.

Історія співачки

Її талант розвивався у Львівській консерваторії, а після навчання в Італії, Крушельницька підкорила європейську публіку, ставши однією з найвідоміших оперних виконавиць свого часу.

Фото: з відео ШоТам

Соломія Крушельницька увійшла в історію не тільки завдяки неперевершеному голосу і понад 60 оперним партіям, а й завдяки своїй принциповій позиції — вона завжди наголошувала, що є українкою. Її концерти по всьому світу завершувалися українськими народними піснями, а під час прийому в царя Миколи ІІ вона не побоялася заспівати українською. Цей вчинок став символом її гордості за рідну культуру.

Фото: з відео ШоТам

Соломія виступала на сценах найбільших оперних театрів Італії, Франції, Австрії, Аргентини, де її зустрічали оваціями. Її врятований виступ в опері Пуччіні «Мадам Батерфляй» після провальної прем’єри зробив її світовою зіркою, а сам композитор називав її «найпрекраснішою Батерфляй».

Фото: з відео ШоТам

Про життя та непохитну любов до України цієї видатної співачки, яка прославила нашу країну на міжнародній сцені, більше можна дізнатися у відео ШоТам.

Фото: lovelylife.in.ua

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українець здобув перемогу на світовому конкурсі з ілюстрації (ФОТО)

Опубліковано

Ілюстрація українського художника Сергія Майдукова до видання «Російський колоніалізм» журналіста Максима Еріставі отримала престижну відзнаку Highly Commended Book Cover у професійній категорії на конкурсі World Illustration Awards 2024.

Про це повідомили на інстаграм-сторінці WIA.

Фото: IST Publishing

«Цей дивовижний дизайн обкладинки передає історію журналіста Максима Еріставі, що описує спадщину російського колоніалізму. Завдяки експресивним лінійним малюнкам олійними олівцями на білому тлі обкладинка виглядає динамічно і сміливо», — зазначено в публікації.

Відгуки про дизайн та книгу

Керівниця дитячого видавництва у Thames & Hudson Анна Рідлі описала роботу Майдукова як «сміливий і стриманий підхід із неперевершеною якістю малюнка, зробленого крейдою. Виділяється як сучасна книжка, якій є що сказати».

Фото: IST Publishing
Фото: IST Publishing
Фото: IST Publishing
Фото: IST Publishing
Фото: IST Publishing

Як придбати книгу

Оригінал графічної роботи разом із книжкою «Російський колоніалізм» можна придбати українською або англійською мовами на сайті видавництва IST Publishing або в корнері The Naked Room.

Читати також: Володимир Зеленський отримав нагороду Американської академії досягнень від імені українського народу

Про конкурс

World Illustration Awards — це щорічний міжнародний конкурс, організований Асоціацією ілюстраторів (AOI), що визнає найкращі досягнення у сфері ілюстрації по всьому світу.

Нагадаємо, що в Україні оголосили конкурс короткометражного кіно: деталі.

Фото: колаж «Читомо».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Львів’ян запрошують зібрати кров для порятунку життів військових: як долучитися

Опубліковано

Команда «Фонду Яніни Соколової» організовує у Львові вже 19-й Red Brunch День Донора — захід, спрямований на збір донорської крові для наших Захисників та Захисниць.

Про це повідомляє пресцентр фонду.

Фото: «Фонд Яніни Соколової»

Про ініціативу

Подія відбудеться 26 вересня з 9:00 до 13:00 у Будинку Воїна за адресою: м. Львів, вул. Тараса Бобанича «Хаммера» 1а (Володимира Короленка 1а).

«Мета заходу — рятувати життя та популяризувати свідоме донорство в Україні», — зазначають організатори. Для участі необхідно попередньо зареєструватися за посиланням.

Читати також: В Україні для донорів створили платформу: що на ній можна знайти

Як долучитися та врятувати життя

З моменту запуску проєкту у 2019 році команда «Фонду Яніни Соколової» активно працює над тим, щоб змінити стереотипи щодо донорства. За цей час 3 052 донори поділилися своєю кров’ю, що допомогло врятувати понад 9 156 життів.

На події Red Brunch донорів частуватиме «Сім’я Ресторанів Діми Борисова» GastroFamily та Smakuli. Це чудова нагода не лише зробити добру справу, але й долучитися до нетворкінгу та відчути підтримку спільноти.

Реєстрація на проєкт за посиланням.

Нагадаємо, що в Ірпені запустили соціальне таксі для людей з інвалідністю.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство1 місяць тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство2 місяці тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...