Суспільство
На «Такфлікс» вийшов фільм Мантаса Кведаравічюса: 50% від квитків – на допомогу маріупольцям
Стрічка «Парфенон» загиблого у Маріуполі литовського режисера Мантаса Кведаравічюса вийшла онлайн на «Такфлікс».
Про це ШоТам повідомила команда онлайн-кінотеатру.
Про що фільм
«Парфенон» – це психологічна драма. У дешевому борделі біля підніжжя афінської фортеці чоловік пригадує значні події свого життя. Його пошуки любові і слави переповідають і переживають інші: повія з невиліковним минулим, гангстер, за яким полює зла доля, зневірена художниця-іконописець. В одній з історій чоловік знаходить своє багатство, в іншій – стає бродягою-пророком, у ще іншій – повертається додому до своєї дружини. Спогади зраджують його, але він знає напевно, що в одному з цих життів його буде вбито.
Стрічка досліджує вплив минулого, внутрішні й зовнішні кордони людини, її бажання та пам’ять. Події фільму розгортаються в Афінах, Одесі та Стамбулі.
Хто працював над стрічкою
Мантас Кведаравічюс присвятив три роки етнографічному дослідженню, щоб втілити ідею. Тривале спостереження помітне і в його попередніх роботах. Стрічка «Барзах» (2011) про тортури та викрадення людей у Чечні здобула відзнаку Берлінського кінофестивалю. Ще один фільм Мантаса «Маріуполіс» присвячений фіксації повсякденного життя мешканців Маріуполя в умовах війни.
Одну з головних ролей у «Парфеноні» зіграла Рита Бурковська – це повнометражний дебют акторки. Наступною роботою Бурковської стала стрічка «Бачення метелика» Максима Наконечного, де вона зіграла головну героїню аеророзвідницю Лілю.
Оператором-постановником «Парфенону» разом з Мантасом був В’ячеслав Цвєтков. Він допомагав створювати попередню роботу режисера «Маріуполіс», а також такі українські фільми: «Брама», «Жінки, що грають в ігри», «Холодний яр», «Земля блакитна, ніби апельсин» та інші.
Як подивитися та підтримати маріупольців
50% кожного проданого квитка на фільм «Парфенон» Takflix передає на евакуацію з Маріуполя та підтримку маріупольців, що були змушені покинути свої домівки. Переглянути фільм та підтримати маріупольців можна за цим посиланням. Стрічка доступна мовою оригіналу з українськими субтитрами на території України.
Зазначимо, Мантас Кведаравічус – литовський режисер і документаліст. Після початку повномасштабного вторгнення Мантас повернувся до Маріуполя, щоб задокументувати воєнні злочини росії. Режисер загинув від рук російських військових навесні 2022 року.
Раніше ми писали, що перший український еротичний серіал «Острів любові» режисера Олега Бійми вийшов онлайн.
Також нагадаємо, в онлайн-кінотеатрі «Такфлікс» вийшла анімаційна стрічка «Тигр блукає поруч» Анастасії Фалілеєвої. Фільм на 100% екологічний – усі його елементи зроблені зі сміття та вторинних матеріалів.
Фото: кадр з фільму.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі