

Економіка
На Сумщині збудують потужну вітрову станцію: деталі
На Сумщині, неподалік Кролевця, планують побудувати вітрову станцію потужністю 250 МВт. Про це повідомляє місцеве видання 05453.com.ua.
Меморандум про співпрацю міська рада підписала з компанією ESE Investment AG (Ліхтенштейн). Загальна вартість проєкту становить 375 млн євро.
“Оскільки у Сумській області існує енергодефіцит, а в Україні планують змінювати частоту у мережі для приєднання до енергосистеми Європи, потрібно збільшувати потужності електростанцій для забезпечення власних потреб та продажу, – зазначив під час перемовин член Адміністративної ради ESE Investment AG Олаф Кнаппе. – В нашому випадку – це альтернативні джерела енергії: сонце, вітер, можливо біомаса”.
Читайте також: Німецька компанія збудує вітропарк на Прикарпатті
Електроенергія згенерована ВЕС надходитиме у єдину енергосистему за “зеленим тарифом”.
Інвестори планують зареєструвати на території Кролевця юридичну особу, щоби сплачувати податки до місцевого бюджету.
“Ми підтримуватимемо і соціальну сферу нашої громади, – зазначив Олаф Кнаппе. – Це можуть бути проєкти з закупівлі комп’ютерного обладнання, облаштування їдалень для шкіл, тощо».
Завдяки ВЕС створять робочі місця, а працівників планують навчати у Німеччині.

Економіка

Українська платформа Watched, що допомагає оцінювати ефективність відеоконтенту, привернула $450 тисяч інвестицій від венчурного фонду QPDigital.
Про це пише Аin.ua.
Як повідомили в QPDigital, інвестиції підуть на масштабування продажів, маркетинг і розширення команди.
«Watched зацікавив нас своєю глибокою технологічністю, величезним потенціалом до масштабування і тим, що розвивається в найбільш трендових технологічних напрямках 2021 року, згідно з Gartner, а саме – Internet of Behaviors і ІІ-інжиніринг», – прокоментував угоду керуючий партнер QPDigital Юрій Серещенко.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Watched використовує машинне навчання, щоб оцінити ефективність відео через аналіз реакції глядача. Платформа допомагає компаніям оцінювати рівень емоційного залучення і уваги цільової аудиторії. Її використовують онлайн-кінотеатри, відеопродакшн, телеканали і рекламні агентства.
Компанію Watched заснували Олексій Шалденко (СEO) і Артем Мельниченко (CTO). Роботу над проектом почали ще в 2019-му. У команді сім працівників і чотири едвайзери. Штат планують розширити до 14 фахівців.
Нагадаємо, українська компанія Scalarr, що розробляє сервіс проти шахрайства з мобільною рекламою, залучила $7,5 млн інвестицій.
Як ми повідомляли раніше, українцям збільшили ліміт для інвестицій за кордон до €200 тис. на рік.
Головне фото: repeconomy.info.
Економіка

Ринок Японії поновив дозвід та відчинив свої двері для експорту молочної продукції з України.
Про це повідомив Надзвичайний і Повноважений Посол України у Японії Сергій Корсунський.
«Поновлено доступ на ринок Японії молочної продукції з України. Ще одні двері відкриті. Ласкаво просимо!», – написав пан Посол.
Читайте також: Чому варто підтримати #ШоТам: наша сила – у розмаїтті
Нагадаємо, у лютому Україна також отримала змогу експортувати молоко до Лівану.
Як ми повідомляли раніше, молокопереробне підприємство Полтавщини вийшло на ринок Молдови.
Головне фото: costalestenews.com.br.
Економіка

У Туреччині в Анкарі презентували снігоболотоход SHERP українського виробництва, що розробляли упродовж 20 років та який не має аналогів у світі.
Про це пише Укрінформ.
«Приємно представляти цей високотехнологічний продукт, який свідчить про розвиток науки, інженерної, дослідницької, конструкторської думки в Україні. Туреччина – це надзвичайно важлива країна регіону, вона також може розглядатися як держава, де можна здійснювати збірку цих автомобілів, виходити з турецькими партнерами на треті ринки», – сказав Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

За оцінкою розробників, Туреччина є дуже перспективним ринком для експорту всюдиходів та вихід на ринки третіх країн.
Читайте також: Хендлерка та скелелаз. Найцікавіші рекорди українських пенсіонерів за 2020 рік

«Ми впевнені, що наші всюдиходи користуватимуться попитом серед рятувальних служб, служб обслуговування аеропортів, компаній, які обслуговують лінії електропередачі, трубопроводи. Розглядаємо в перспективі Туреччину як хаб для виходу на ринок Близького Сходу та суміжних держав», – розповів представник компанії SHERP, відповідальний за продажі в Азійському регіоні, Олексій Опанасенко.
Снігоболотохід SHERP було розроблено та виготовлено в Україні, цей процес тривав 20 років. Нині компанія SHERP продає всюдиходи на всі континенти, оскільки аналогів за тактико-технічними характеристиками у світі немає. Всюдихід має кілька модифікацій. Представлена в Анкарі модель SHERP N1200 має вантажопідйомність 1200 кг, максимальну швидкість по суші – 40 км/год, по волі – 6 км/год., максимальний кут підйому – 35 градусів, дорожній просвіт – 1 метр, паливна автономність – 65 год., витрата палива – 5 л/год.
Нагадаємо, всюдихід українського виробництва протестували в умовах міста.
Усі фото: ukrinform.ua.