Суспільство
На Сумщині запрацювала аграрна сервісна служба
У Зноб-Новгородській громаді Сумської області за підтримки U-LEAD запрацювала аграрна сервісна служба, створена для покращення продовольчої безпеки.
Про це повідомили на сайті U-LEAD.
Зазначається, що аграрна служба покликана допомагати мешканцям громади з обробкою землі, підтримувати процес самозабезпечення їх продуктами харчування та мінімізувати наслідки війни.
Проєкт є продовженням співпраці громади з Програмою U-LEAD: першим етапом була розробка Програми продовольчої безпеки, другим – створення Аграрної сервісної служби в межах її реалізації.
Читайте також: «Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося
«Мешканці громади вже почали одержувати послуги з обробки землі – новенький мінітрактор із навісним обладнанням у роботі. Місцеві можуть отримати й консультативні послуги – у службі розпочав роботу галузевий експерт-агрономом», – повідомила керівниця регіонального офісу U-LEAD в Сумській області Марина Лобова.
Відомо, що однією з головних ідей створення аграрної служби є надання послуг з обробітку землі, в тому числі соціально незахищеним верствам населення на пільгових умовах.
Завдяки різноманітній навісній техніці, служба може надавати широкий спектр послуг протягом усього весняно-осіннього сезону – починаючи від підготовку ґрунту до весняно-польових робіт, закінчуючи збором урожаю та підготовкою ґрунту до зимівлі.
Про U-LEAD
«U-LEAD з Європою» спільно реалізується Європейським Союзом та його країнами-учасницями – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма «U-LEAD з Європою» надає підтримку Уряду України у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.
Нагадаємо, компанія «Агротрейд» вперше засіяла майже 200 га технічної коноплі у Чернігівській області.
До того ж у селі Горонда Мукачівського району планують побудувати «сухий порт» – мультимодальний термінал, орієнтований на імпорт-експорт.
Фото: u-lead.org.ua
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі