Суспільство
На Чернігівщині українська компанія вперше посіяла технічну коноплю (ФОТО)
Компанія «Агротрейд» вперше засіяла майже 200 га технічної коноплі у Чернігівській області.
Про це компанія повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
«Для нас це новий досвід, до якого ми ретельно готувалися. Їздили вчитися, опановували різні підходи, технології та рішення. Планували сіяти коноплю ще два роки тому, але вирішили не починати нову культуру в кризовий рік, а далі в плани втрутилась війна. Для посіву технічних конопель ми отримали спеціальну ліцензію», – розповів директор компанії Олександр Овсяник.
Він також додав, що головною задачею компанії є отримати досвід роботи з технічною коноплею та знайти правильні схеми захисту і вирощування. Для цього посівну площу розділено на 27 ділянок випробувань гербіцидного захисту.
Читайте також: Ви дійсно грантожери? А скільки заробляєте? Не вірю! 15 наївних запитань про гроші та громадські організації
Коноплю будуть вирощувати на насіння, на зерно і для переробки. Компанія має попередній план реалізації вирощеної коноплі, адже станом на сьогодні у Європі розвинений ринок переробки самого волокна, багато підприємств зацікавлені в сировині, наприклад, для конопляної олії.
У компанії додали, що збір першого врожаю коноплі планується в кінці серпня.
Нагадаємо, у селі Горонда Мукачівського району планують побудувати «сухий порт» – мультимодальний термінал, орієнтований на імпорт-експорт.
Крім того, у Кременчуцькому районі планують побудувати новий завод з перероблення твердих побутових відходів.
Фото: facebook.com/agrotrade.group.kharkiv
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі