

Економіка і бізнес
На Сумщині інвестують 1 млрд євро в вітропарк з виробництвом водню
На Сумщину чекає справжній бум відновлювальної енергії. У Тростянці побудують сонячну електростанцію, а у Шостці і Кролевці – біоелектростанції, створивши 100 робочих місць і вклавши 70 млн євро. А ще понад 1 млрд євро – у вітрову станцію в Білопіллі з виробництва енергії і водню.
Про це повідомляє Агробізнес сьогодні.
Як повідомили член Адміністративної Ради Інвестиційного фонду ESE Invesment AG (Князівство Ліхтенштейн) Олаф Кнаппе та власниця компаній Nord Areal Energy GmbH (Штральзунд, Німечина) Наталія Кнаппе, наразі вони планують співпрацю відразу за кількома напрямками у кількох містах Сумщини.
«На свої проєкти ми маємо інвестиційні гарантії Європейського Союзу, тож коли ми підпишемо договір про співпрацю, відразу розпочнемо будівництво. Ми плануємо створити тільки на виробництві в Шостці та Кролевці понад 100 робочих місць. Крім того, всі податки залишатимуться на місцях», – наголосив Олаф Кнаппе.
Читайте також: В Україні запустять завод з виробництва водню
Надсучасний вітропарк у Білопіллі
Також більше мільярда євро німецькі інвестори планують вкласти у вітрову станцію у Білопіллі, що разом із енергією вироблятиме водень. За інформацією інвесторів, це буде надсучасне виробництво. Завдяки вітрякам вироблятиметься до 2 тонн водню на годину.
«Німеччина номінувала Україну як свого стратегічного партнера щодо виробництва та експорту водню. А у Білопіллі прекрасна інфраструктура, є залізниця, тож є можливість налагодити експорт водню за кордон», – зазначив Олаф Кнаппе.
Німецькі інвестори запланували замкнутий цикл виробництва, тож обладнання для вітряків теж хочуть виготовляти на Сумщині – у Кролевці. Таке обладнання, а саме лопаті для вітряків, використовуватимуться як для потреб області, так і на експорт.
Крім того, під час зустрічі обговорювалися можливості виробництва сучасних акумуляторів, світильників для вуличного освітлення, автобусів, які замість пального використовують водень тощо.
За словами міського голови м. Тростянець, там вже почалися підготовчі роботи під будівництво сонячної станції на площі 9 гектарів. Німецькі інвестори вже завозять сонячні панелі на майданчик.
Фото:
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay