

Економіка і бізнес
На розвиток доступних електронних послуг в Україні спрямують 128 млн грн
В Україні реалізовуватимуть проєкт бюджетом 128 мільйонів гривень для створення рівного доступу до електронних послуг серед різних верств населення.
Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.
Проєкт строком на три роки має назву “Електронні, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні” (Підтримка DIA). Він здійснюється за фінансування Уряду Швеції та ПРООН.
Читайте також: В українських банках дозволили використовувати цифровий паспорт в “Дії”
Чому це важливо?
Мета проєкту – забезпечити рівний доступ до цифрових послуг для всіх українців із урахуванням особливостей користування електронними послугами у різних соціальних груп.
Програма спрямована на старших людей, осіб з інвалідністю, тих, хто проживає за межею бідності, у сільській місцевості та уражених конфліктом територіях, етнічні меншини, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та ветеранок.
Читайте також: В Україні запустили безкоштовну бізнес-школу
У міністерстві зазначають, що цифрові рішення для кожної з цих груп будуть відрізнятися. А тому потрібно розробити відповідні моделі, що би враховували ці відмінності “для досягнення максимального комфорту користувачів та ефективності онлайн або мобільних рішень”.
У рамках програми працюватимуть над комплексними послугами для громадян із вразливих верств населення, розробкою програмного забезпечення, покращенням рівня комунікації щодо електронних послуг. У фокусі також підвищення цифрової грамотності.
Читайте також: На українських дорогах з’явиться 4G: коли і де чекати
Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зауважила, що хоч перехід у “цифру” створює рівні можливості, він також може поглибити вже наявну нерівність.
“Проєкт передбачає інклюзивний підхід та врахування ґендерних аспектів при розробці послуг, щоб Україна, переводячи державні послуги в електронний формат, не залишила нікого без уваги”, – прокоментувала вона.
Фото: platforma-msb.org
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay