Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

На Рівненській АЕС зведуть потужний обчислювальний центр

Опубліковано

Компанії «Енергоатом», Bitfury Group та Рівненська ОДА домовилися про будівництво обчислювального центру у промисловій зоні міста Вараш із використанням потужностей АЕС.

Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.

Наголошується, що це буде перший дата-центр на західній території Україні, що збудують поряд із РАЕС. Потужність – 250 мегават із нарощенням до 500 мегават.

Відомо, що компанія Bitfury Group є світовим лідером у розробці спеціалізованих обчислювальних процесорів, обчислювального обладнання та єдиною компанією у світі, що впровадила двофазне імерсійне охолодження центрів обробки даних у промислових масштабах.

Читайте також: В дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Зазначається, що на Рівненщину вдалося залучити потужного інвестора – Bitfury Group. Це велика сума приватних капіталовкладень, нові робочі місця та сигнал для інших інвесторів для серйозних вкладень. Це можливість для прямого продажу атомної енергетики і вирівнювання її споживання. Створення такого дата-центру – це продовження позиціонування Рівненщини, як технократичного хабу.

Фото: rv.gov.ua

Робота над проєктом «Дата-центр в РАЕС» тривала близько року. Робоча група із вивчення умов співпраці складалася із фахівців Рівненської ОДА, ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Рівненська АЕС», Міністерства цифрової трансформації, Вараської міської ради та незалежних експертів.

Чому це важливо?

За словами члена експертного комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової трансформації Дмитра Нікандрова, наявність в Україні мережі потужних дата-центрів, надійним джерелом доступної електроенергії для яких стануть АЕС, дозволить створити необхідні умови для повномасштабної реалізації державної політики у сфері цифровізації.

«Цей проєкт – унікальний не лише для України, але й для світу. Адже вперше дата-центр підключений до потужностей АЕС. Це дає переваги для стабільного споживання та можливості використання станції профіцит енергетики. Україна має стратегічну ціль – розвивати свої хмарові системи та зберігати  дані у себе в країні. Тому серед важливих завдань Мінцифри – забезпечення локальної обробки даних в країні, що надасть змогу широко використовувати технології штучного інтелекту», – зазначає Дмитро Нікандров.

Читайте такожКомбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

Завдяки реалізації проєкту на РАЕС буде забезпечено видачу потужностей атомних електростанцій в режимі диспетчерського обмеження за рахунок гарантованого навантаження з боку ЦОД. Створення центру забезпечить додаткового постійного споживача електроенергії для ВП РАЕС за тарифом прямого підключення.

Поряд із зростанням іміджу України та Рівненської області, як таких, що розвивають і впроваджують провідні технології, проєкт покликаний покращити екологічну ситуацію в країні внаслідок збільшення виробництва «чистої» електроенергії.

Довідка

Центр обробки даних – це спеціалізована будівля або приміщення для розташування серверного та мережевого обладнання і підключення користувачів каналами зв’язку. ЦОД виконує функції розповсюдження, збереження і обробки даних. Консолідація інформаційних ресурсів в ЦОД дозволяє скоротити сукупні витрати на володіння ІТ – інфраструктурою, за рахунок більш ефективного використання технічних і програмних засобів, адміністрування, перерозподілу навантаження.

Індустрія послуг ЦОД наразі є найбільш швидко зростаючою галуззю, де знаходять своє впровадження найновіші апаратні технології.

Читайте такожБізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю

Нагадаємо, на околицях Рівного збудують підприємство із виробництва дизайнерських меблів.

Як ми повідомляли раніше, на Рівненщині проєктують індустріальний парк площею 43 га.

Головне фото: rivnenews.com.ua.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: