Економіка і бізнес
На Рівненській АЕС зведуть потужний обчислювальний центр
Компанії «Енергоатом», Bitfury Group та Рівненська ОДА домовилися про будівництво обчислювального центру у промисловій зоні міста Вараш із використанням потужностей АЕС.
Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.
Наголошується, що це буде перший дата-центр на західній території Україні, що збудують поряд із РАЕС. Потужність – 250 мегават із нарощенням до 500 мегават.
Відомо, що компанія Bitfury Group є світовим лідером у розробці спеціалізованих обчислювальних процесорів, обчислювального обладнання та єдиною компанією у світі, що впровадила двофазне імерсійне охолодження центрів обробки даних у промислових масштабах.
Читайте також: В дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН
Зазначається, що на Рівненщину вдалося залучити потужного інвестора – Bitfury Group. Це велика сума приватних капіталовкладень, нові робочі місця та сигнал для інших інвесторів для серйозних вкладень. Це можливість для прямого продажу атомної енергетики і вирівнювання її споживання. Створення такого дата-центру – це продовження позиціонування Рівненщини, як технократичного хабу.
Робота над проєктом «Дата-центр в РАЕС» тривала близько року. Робоча група із вивчення умов співпраці складалася із фахівців Рівненської ОДА, ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Рівненська АЕС», Міністерства цифрової трансформації, Вараської міської ради та незалежних експертів.
Чому це важливо?
За словами члена експертного комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової трансформації Дмитра Нікандрова, наявність в Україні мережі потужних дата-центрів, надійним джерелом доступної електроенергії для яких стануть АЕС, дозволить створити необхідні умови для повномасштабної реалізації державної політики у сфері цифровізації.
«Цей проєкт – унікальний не лише для України, але й для світу. Адже вперше дата-центр підключений до потужностей АЕС. Це дає переваги для стабільного споживання та можливості використання станції профіцит енергетики. Україна має стратегічну ціль – розвивати свої хмарові системи та зберігати дані у себе в країні. Тому серед важливих завдань Мінцифри – забезпечення локальної обробки даних в країні, що надасть змогу широко використовувати технології штучного інтелекту», – зазначає Дмитро Нікандров.
Читайте також: Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити
Завдяки реалізації проєкту на РАЕС буде забезпечено видачу потужностей атомних електростанцій в режимі диспетчерського обмеження за рахунок гарантованого навантаження з боку ЦОД. Створення центру забезпечить додаткового постійного споживача електроенергії для ВП РАЕС за тарифом прямого підключення.
Поряд із зростанням іміджу України та Рівненської області, як таких, що розвивають і впроваджують провідні технології, проєкт покликаний покращити екологічну ситуацію в країні внаслідок збільшення виробництва «чистої» електроенергії.
Довідка
Центр обробки даних – це спеціалізована будівля або приміщення для розташування серверного та мережевого обладнання і підключення користувачів каналами зв’язку. ЦОД виконує функції розповсюдження, збереження і обробки даних. Консолідація інформаційних ресурсів в ЦОД дозволяє скоротити сукупні витрати на володіння ІТ – інфраструктурою, за рахунок більш ефективного використання технічних і програмних засобів, адміністрування, перерозподілу навантаження.
Індустрія послуг ЦОД наразі є найбільш швидко зростаючою галуззю, де знаходять своє впровадження найновіші апаратні технології.
Читайте також: Бізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю
Нагадаємо, на околицях Рівного збудують підприємство із виробництва дизайнерських меблів.
Як ми повідомляли раніше, на Рівненщині проєктують індустріальний парк площею 43 га.
Головне фото: rivnenews.com.ua.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі