Технології
На Рівненській АЕС вперше завантажили неросійське паливо
На Рівненську атомній електростанції вперше в історії завантажили паливо, яке виготовили в американській компанії Westinghouse спільно з фахівцями «Енергоатома». Раніше паливо для українських АЕС виготовляла виключно Росія.
Про це повідомили у пресслужбі Міненергетики.
«У реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС завантажили першу партію ядерного палива, яке було вироблено компанією Westinghouse Electric Sweden AB за участі фахівців українського НАЕК «Енергоатом», — йдеться у повідомленні.
Паливо американсько-українського виробництва завантажили для реакторів ВВЕР‑440 вперше за історію існування станцій. Усі чотири АЕС планують перевести на це паливо до 2024 року.
Читайте також: Дергачівські месники: від розвідки для 92-ої бригади до відновлення на прикладі Японії. Кейс відбудови сміливої громади Харківщини
«Величність цього дня – це кінець монополії росіян на цьому сегменті ринку ядерного палива. І я дуже сподіваюся, що цей день відкриє шлях до швидких санкцій проти росіян в атомній енергетиці», – прокоментував подію Герман Галущенко.
Відомо, що контракт на постачання відповідних паливних збірок ВВЕР-440 було укладено ще у вересні 2020 року. Це свідчить про те, що українська енергетика ще до повномасштабного вторгнення взяла курс на позбавлення від паливної залежності від Росії.
Про Westinghouse
Westinghouse Electric Company є світовим лідером у ядерній енергетичній галузі та провідним постачальником продукції та технологій для енергокомпаній у всьому світі. Westinghouse побудувала перший у світі промисловий реактор з водою під тиском – 1957 року на АЕС Шиппінгпорт у штаті Пенсільванія, США. Сьогодні в основі приблизно половини чинних атомних станцій світу лежить технологія компанії Westinghouse.
Нагадаємо, американська компанія Westinghouse допоможе побудувати два блоки Хмельницької АЕС.
Також ми повідомляли, що в Україні побудують дев’ять атомних енергоблоків за технологіями Westinghouse.
Фото: facebook.com/minenergoUkraine.
Технології
Збирали генератори та розвозили їх по бомбосховищах
«Коли ми повернулися, першим ділом допомагали людям: розвантажували гуманітарку, розвозили її, підтримували роботу генераторів».
«Треба було відновлювати місто, щоб воно ожило»
«Навіть є відео в інтернеті, коли на білоруському кордоні їде саме брендована машина з Бучі».
10 людей щодня переробляли приблизно 150 тонн сміття
«А ми все інше — будівельне сміття — укладаємо в дороги», — каже Сергій
Інші громади теж побудують такі майданчики
«У нас дуже велика кількість пошкоджених будинків: приватного сектору, багатоповерхівок, підприємств, організацій — і в громадах також. Тому ця станція нам дуже потрібна й на сьогодні, і надалі».
Коментарі
Технології
IT-стартапи з України
Підсумки конференції для українських розробників
- запітчили свої продукти серед 150 гостей AI Summit, де були і венчурні та ангельські інвестори;
- обговорили нові партнерства та можливості для співпраці з представниками Google, Coursera та Planet Labs;
- зустрілися зі світовими компаніями та інвесторами, зокрема з TMT Investment, Network VC, Silicon Valley Bank, Getty Images, AWS Acceleration Program тощо;
- відвідали університети Berkeley та Stanford, де також провели зустрічі з інвесторами та студентами.
Коментарі