Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні побудують дев’ять атомних енергоблоків за технологіями Westinghouse

Опубліковано

Кількість атомних енергоблоків, що побудують в Україні за технологіями Westinghouse, збільшили до девʼяти.

Про це повідомили на сторінці Міністерства енергетики України в Facebook.

Президент «Енергоатому» Петро Котін та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман підписали три угоди про посилення співпраці між компаніями.

Згідно з цими угодами, в Україні збільшать кількість енергоблоків АЕС, які будуватимуть за технологією АР1000. Це реактори нового покоління із найкращими в галузі експлуатаційними характеристиками. Вони можуть працювати в режимі маневрування.

«Ми осучаснимо наш парк атомних енергоблоків, що вироблятимуть чисту, безпечну та надійну енергію без жодного впливу росії. У перспективі Україна може стати ключовим експортером електроенергії в Європу», — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Також енергетики домовилися про збільшення обсягів постачання американського ядерного палива для потреб усіх українських АЕС. Паливом забезпечать наявні енергоблоки, а також ті, які збудують в Україні в рамках співпраці.

Паливо постачатимуть з виробничого майданчика Westinghouse у Швеції. При цьому компоненти тепловиділювальних збірок вироблятимуть в Україні на базі одного з відокремлених підрозділів «Енергоатому».

Також Westinghouse має намір створити інженерно-технічний центр в Україні, який буде супроводжувати будівництво та експлуатацію енергоблоків АР1000 в Україні, а також опікуватиметься майбутньою програмою виведення з експлуатації енергоблоків українських АЕС.

Зазначимо, наразі в енергосистемі України є 15 діючих атомних енергоблоків на 4 АЕС. З початком повномасштабної війни у лютому 2022 року Україна повністю відмовилась від російського ядерного палива.

Про Westinghouse

Westinghouse Electric Company є світовим лідером у ядерній енергетичній галузі та провідним постачальником продукції та технологій для енергокомпаній у всьому світі. Westinghouse побудувала перший у світі промисловий реактор з водою під тиском – 1957 року на АЕС Шиппінгпорт у штаті Пенсільванія, США. Сьогодні в основі приблизно половини чинних атомних станцій світу лежить технологія компанії Westinghouse.

Нагадаємо, у Добротвірський громаді Львівської області побудували асфальтобетонний завод потужністю 120 тонн асфальту на годину.

Як ми повідомляли раніше, 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод за 12 млн євро.

Фото: facebook.com/minenergoUkraine

Технології

Українські розробники представили інноваційні системи лазерних симуляторів MILES

Опубліковано

Українська компанія U-Force презентувала передові системи лазерних симуляторів Multiple Integrated Laser Engagement System (MILES), які вже активно використовуються для навчання українських військових.

Про це повідомляє компанія розробників U-Force.

Тренажери з технологією MILES забезпечують значну економію ресурсів та підвищують рівень підготовки. Система використовує лазерні пристрої та приймачі, які кріпляться до зброї та тренувального спорядження військових, що дає можливість бійцям відпрацьовувати стрілецькі навички, тактичні маневри та штурмові дії.

Читати також: Brave1 залучив $200 000 на дрон для виявлення вибухонебезпечних предметів

Ефективність та економія

Тренажери MILES використовують програмне забезпечення з математичними моделями, що симулюють погодні умови, поведінку набоїв (рикошети та балістику). За даними інструкторів з підготовки особового складу, використання цих систем знижує ймовірність поранення військових у бою на 60-70%.

Крім стрілецької зброї, компанія U-Force розробила тренажери для навчання різних навичок, включаючи лазерні системи для бронетехніки, гранатометів, гранат, протипіхотних та протитанкових мін. Вартість використання цих систем дорівнює ціні використаної електроенергії, що допомагає заощаджувати справжні боєприпаси, які використовуються для навчання. Після таких тренувань військовим достатньо 1-2 рази попрактикуватися з реальною зброєю, щоб відточити свої навички.

Також компанія розробила лазерну систему для тренування пілотів ударних FPV-дронів, що додає ще більше можливостей для підготовки українських військових до різних бойових умов.

Нагадаємо, що українські розробники оголосили про створення новітньої зброї для ЗСУ з дальністю ураження до 1000 км.

Фото: U-Force.

Читати далі

Технології

В «Резерв+» додали актуальні дані про статус бронювання: як це працює

Опубліковано

У застосунку «Резерв+» зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа. Послуга доступна лише для працівників критично важливих для держави підприємств і тих, які забезпечують потреби сил оборони.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

Заброньовані громадяни отримуватимуть push-повідомлення про появу статусу бронювання в реєстрі військовозобов’язаних Оберіг. Щоб отримати актуальний статус після отримання сповіщення, необхідно:

  1. Натиснути на кнопку з трьома крапками на головному екрані.
  2. У спадному меню вибрати «Оновити документ».

Читати також: Чи будуть електронні повістки у «Резерв+»: відповідь Міноборони

«Працівникам критично важливих підприємств та ВПК більше не потрібно носити паперові документи про бронювання. Вони можуть показати інформацію у застосунку Резерв+ на смартфоні. Статус бронювання можна отримати легко, зручно та без жодних черг і паперової рутини», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко.

Електронне бронювання на порталі Дія запрацювало з 17 липня. Понад 55 тисяч співробітників критично важливих підприємств вже заброньовано онлайн.

«Резерв+» продовжує оновлюватись. Команда активно працює над новими функціями, зокрема автоматичними відстрочками для певних категорій громадян.

Нагадаємо, що за тиждень в «Дії» забронювали понад 55 тисяч працівників критично важливих підприємств.

Фото: «Резерв+».

Читати далі

Технології

Реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl перенесено: названі нові дати

Опубліковано

Розробники повідомили, що реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, який спочатку планували на 5 вересня, перенесено на 20 листопада 2024 року.

Про це повідомляють розробники.

Вони презентували новий трейлер гри та пояснили, що їм потрібні ще два місяці для виправлення «багів».

Читати також: На ВДНГ відкрили фан-зону: там можна подивитися Олімпійські Ігри 2024

Команда також анонсувала відео S.T.A.L.K.E.R. 2 Developer Deep Dive, яке вийде на медіамайданчиках Xbox 12 серпня. У цьому відео будуть інтерв’ю, нові відеоматеріали та повне проходження одного з квестів гри.

Про гру

Дії S.T.A.L.K.E.R. 2 відбуваються у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Гра поєднує елементи шутера, горора й імерсивного симулятора. Основний сюжет гри триває приблизно 40 годин і має варіантивність у проходженні, що призводить до чотирьох різних кінцівок.

GSC Game World обіцяє додаткові анонси влітку 2024 року, де буде представлено більше інформації про шутер.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: