Суспільство
На Рівненщині археологи розкопали цегляну кладку палацу XVIII століття
На Рівненщині розкопали цегляну кладку польського палацу XVIII століття. На знахідку натрапили у селі Боремель Демидівського району, пише Суспільне.
Археологи також знайшли фрагменти кераміки, скла і мідні монети тієї доби. На мурування натрапили під час розвідкової експедиції, яку організували в рамках проєкту “Боремельщина туристична”.
“Виявили фрагмент кладки. Скоріше за все, що це мощення подвір’я палацу, палацу Чацьких”, – розповів голова Фонду реставраторів України Євгеній Заблоцький.
Що відомо про палац?
Як повідомляється, кілька днів у селі Боремель досліджують територію палацового комплексу. Його заклав колишній власник Францішек Чацький наприкінці 18-го століття.
Читайте також: У центрі Одеси археологи знайшли античні й турецькі артефакти (ФОТО)
“Палац був знищений 19 квітня 1831 року, тут відбулася найбільша битва Польського повстання. Ця вся ділянка – це територія палацу. Досить великий маєток був з двома флігелями, триповерховий. Є і замальовка Наполеона Орди, вже самих руїн, і історична реконструкція” – каже Євгеній Заблоцький.
Читайте також: В Україні знайшли перстень нащадка султана Сулеймана
Що знайшли археологи?
Два метри – саме таку глибину довелося прокопати, щоб натрапити на предмети, якими, імовірно, користувалися в часи існування палацу, пояснює керівник археологічної експедиції Олексій Войтюк.
“Кераміка 17-го століття, яка побутувала і використовувалася власниками замку, а, можливо, й жителями палацу. І ось така цікава річ – фрагмент скла, шибка скляна, теж, скоріше за все, 18-го століття. Воно неоднорідне, можливо, гутного походження”, – каже Олексій Войтюк.
Окрім кераміки та скла, натрапили на залізні предмети та мідні монети.
“Треба чистити, але зазвичай вони коронні або литовського типу. Тобто тут буде з одного боку зображення Яна Казимира, з протилежного боку – польський орел, або литовська погоня. І прописується рік 1663 до 1667, тобто це середина десь 17-го століття. Цікавою є знахідка фрагменту вістря для розв’язування такелажу з рогу оленя”, – розповів керівник експедиції.
Розвідкову експедицію тут провели у рамках проєкту “Боремельщина туристична”, який переміг 2020 року в обласному конкурсі розвитку територіальних громад.
Виявлені під час розвідкових розкопок знахідки презентують у звітній археологічній виставці 23-го грудня в обласному краєзнавчому музеї.
Фото, відео: suspilne.media
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі