Суспільство
На Рівенщині будують унікальні хатинки для бджолиної терапії
Анатолій Босик та Іван Дуліпа з села Озеро, що на Рівненщині, займаються досить незвичайною справою – майструють так звані апібудиночки, повідомляє volodymyrets.city.
Ще з давніх-давен люди знають про цілющі властивості продуктів бджільництва. Якщо говорити про апібудинки, то лікування відбувається за рахунок “сну на вуликах”. Людина не бачить самих бджіл, вони знаходяться під лежанками, але вібрації, які створює бджолина сім’я, є цілющими, проте найважливіше – це те тепло, яке продукують бджоли для обігріву своїх діток.
Як виглядають ці будиночки?
Самі будиночки – це невеличкі споруди з ліжками, що розташовуються безпосередньо на бджолиних вуликах. Лежанки зроблені так, що жодна бджола не вжалить відвідувача.
При майструванні апібудинків необхідно враховувати чимало аспектів, адже вони не повинні нанести жодної школи бджолиній сім’ї та людині, яка прийшла на курс апітерапії. Тому обов’язковою умовою апібудинку повинна бути натуральність матеріалу для будівництва.
Як розповів пан Анатолій, тут навіть діаметр цвяхів відіграє важливу роль. Але і це ще не все. Вентиляція, провітрювання, вологість також важливі. Слід пам’ятати про розташування самого апібудинку, всередині якого повинна бути тверда лежанка для сну.
Читайте також: На Вінниччині пасічник змайстрував для бджіл “гуртожиток” на колесах
“Усе це забезпечить активну діяльність бджолиної сім’ї, яка в подальшому повинна оздоровлювати людину. Плануючи побудувати такий будиночок, звертайтеся до тих будівельників, хто точно знає, про що йдеться, аби не нашкодити бджолиній сім’ї та в подальшому людям. При виборі апібудинку попросіть, щоб вам пояснили і продемонструвати дотримання відповідних норм”, – додає тесля.
Випробували на собі
Власники незвичних будиночків перед тим, як запрошувати людей, випробували властивості бджолотерапії на собі. Переконують: ефект перевершив сподівання. Шум бджіл як шум моря, а повітря, яке йде з вуликів, лікувальними властивостями не поступається морському.
Пан Анатолій вважає, що апібудинки позитивно впливають на самопочуття, працездатність та психо-емоційний стан людини. Така методика допомагає заспокоїти нервову систему, нормалізувати кров’яний тиск, підняти імунітет, лікувати неврози, шкірні захворювання та багато іншого.
Читайте також: Пасіка на даху багатоповерхівки: як впровадити бджолярство у великому місті
“Ціни встановлюють власники апібудинків. На це впливає територія розташування, адже в рекреаційних зонах ціна однозначно вища. У нашому регіоні таких будинків ще не дуже багато, тож відсутність конкуренції теж впливає на вартість. Також все залежить від того, що входить у вартість (тривалість сну в будинку, а це від 1 до 2 годин, чаї, масажі і т.д.). Середня ціна 200 грн”, – каже майстер.
Тож якщо маєте у господарстві вулики, можете розшити сферу діяльності та при бажанні освоїти й апітерапію.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
Читайте також: Додому повернулися 95 українських військових, зокрема льотчик, що літав на «Азовсталь»
Куди звертатися
Особистий прийом громадян представниками центру проводиться щоденно у приміщенні Головного управління Національної поліції у місті Києві на вулиці Володимирська,15.
Також за адресою: м. Київ, вулиця Антоновича 114. Громадяни зможуть отримати консультацію, зателефонувавши за номером телефону: 0634786137, або на цілодобову спецлінію 102.
Нагадаємо, родичам полонених і зниклих безвісти дали поради, як убезпечитися від шахраїв.
Фото: Depositphotos
Коментарі
Суспільство
- №181/182 Івано-Франківськ – Дніпро;
- №6/216 Ясіня/Чернівці – Запоріжжя;
- №110 Львів – Херсон;
- №32 Перемишль – Запоріжжя;
- №88 Ковель – Запоріжжя;
- №40 Солотвине – Запоріжжя;
- №4 Ужгород – Запоріжжя;
- №3 Запоріжжя – Ужгород;
- №75/76 Кривий Ріг – Київ;
- №85/86 Запоріжжя – Львів;
- №31/32 Запоріжжя – Перемишль.
Коментарі