Суспільство
На Прикарпатті до музею повернули втрачене 70 років тому видання «Діяння Апостолів»
До Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття повернули книгу «Діяння Апостолів», яку вважали втраченою 70 років тому.
Про це повідомила гендиректорка музею Ярослава Ткачук у фейсбуці.
«Повернення… До музею через 70 років повернулась книга 1784 року видання «Діяння Апостолів». Її, як і сотні інших видань, після ідеологічних чисток у 50-х роках ХХст., вважали назавжди втраченою», – написала Ткачук.
За її словами, після Другої світової репресивна машина СРСР знищувала не лише «ворогів народу», а й всі історичні та культурні пам’ятки. Тоді на подвір’ї Коломийського музею спалили тисячі екзеплярів унікальних книжкових видань. Більшу частину вилученого енкаведисти вивезли на паперову фабрику, де книги просто перемелювали.
«І все ж завдяки відважним та свідомим селянам , а також робітникам папірні, вдалося врятувати від знищення деякі книжки та документи. Серед них було і “Діяння Апостолів”», – розповіла Ярослава Ткачук.
Згодом книга потрапила до підпільного греко-католицького священника Ярослава Сірецького, який після заборони діяльності церкви працював учителем у Дятьківцях. У 1957 році його, як і багатьох інших священників, було арештовано та етаповано у табори. Після смерті священника частиною бібліотеки опікувався двоюрідний брат Володимир Сірецький, який передав «Діяння Апостолів» науковцю Олегу Єгрешію, а він – до музею. Так майже через 70 років книжка повернулася додому.
Нагадаємо, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї оцифрували унікальний стародрук Почаївської лаври XVIII століття.
Також ми повідомляли, що в найбільшому музеї образотворчого мистецтва Швейцарії запрацював перший аудіогід українською мовою.
Фото: facebook.com/yaroslava.tkachuk.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі