

Суспільство
На Одещині встановили маркери для птахів на електромережах
В Одеській області енергетики встановили на високовольтній лінії електропередачі класом напруги 110 кВ «Аджалик-Сичавка» спеціальні світловідбиваючі маркери.
Про це пише Культурометр.
Ці заходи дозволять врятувати пернатих від загибелі, убезпечити їх від зіткнення з високовольтними лініями під час міграції, уникнути аварій в мережах і замикання електроліній.
Читайте також: Вишивають спогади вручну — засновниця бренду White and Stripe Тоня Булгакова про «смугастий» бізнес
Лінія електропередачі розміщена в Лиманському районі Одеської області. Саме тут розташовуються ландшафтні заказники місцевого значення «Каіровскій», «Новомиколаївський», «Калинівський», загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення «Петровський», орнітологічний заказник місцевого значення «Тилігульський пересип» і загальнодержавного значення «Коса Стрілка». Тут мешкають понад 236 видів птахів.

Світловідбиваючі маркери розроблені і виготовлені українським виробником, подібні використовують у багатьох країнах світу. Це – електрообладнання, що встановлюється на дроти лінії електропередачі і має мінімальну вагу, парусність, посилене кріплення, щоб витримати вітрове навантаження. Пристрій яскраво-оранжевого кольору для контрасту. Рухомий елемент із спеціального пластика є стійким до впливу електричного струму і ультрафіолетового випромінювання. Він відображає світло, обертається навколо дроти і робить його більш помітним для птахів.
Читайте також: «Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя
Місця установки маркерів енергетики визначають разом з орнітологами. Вони проводять обстеження територій та виявляють потенційно небезпечні для птахів ділянки ліній з урахуванням сезонної міграції і ореолу проживання пернатих відповідно до рекомендацій UNEP (програми ООН з охорони навколишнього середовища) і BirdLife International.

Всього до кінця 2020 року енергетики планують встановити 1340 маркерів на високовольтній лінії 110 кВ «Аджалик-Сичавка». Сьогодні 500 з них вже вмонтовані. Всі роботи виконуються відповідно до програми Сталого розвитку та зобов’язань, взятих на себе ДТЕК в рамках Глобального договору ООН в частині збереження біорізноманіття природи.
Читайте також: Інклюзивні теплиці: як на Вінниччині люди з інвалідністю стають аграріями
Нагадаємо, «Нагодуй птахів взимку»: лісівники розвісять 120 годівничок.
Як ми повідомляли раніше, показали найменшу сову в Україні з Чорнобильського заповідника.
Усі фото: culturemeter.od.ua.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»